0

۱۰ کارگزاری برتر بورس ایران [بهترین کارگزاری های بورس]

کارگزاری بورس

این روزها یکی از بحث‌های داغ سرمایه‌گذاری اقتصادی، سرمایه‌گذاری در بورس است. شاید برای کسانی ‌که تاکنون به بازار سرمایه یا همان بورس وارد نشده‌اند، این سوال پیش بیاید که اولین قدم در این راه چیست. همه افرادی ‌که خواهان فعالیت در بورس هستند، باید با یک کارگزاری کار کنند. اما بهترین کارگزاری های بورس کدامند؟ ده کارگزاری برتر بورس رو باهم در ادامه بررسی خواهیم کرد.

در واقع کارگزاری بورس در نقل‌وانتقال سهام، همان نقش بانک را در انتقال پول بازی کرده و به‌ عنوان یک واسطه میان بورس و معامله‌گران سهام عمل می‌کند. درست مانند بانک، در کارگزاری بورس هم باید یک حساب باز کنیم تا مبالغ مربوطه پس از فروش سهام، به این حساب واریز شوند. اگر کمی بیشتر درباره بورس تحقیق کرده باشید، حتماً با اصطلاح کد بورسی هم آشنا شده‌اید.

کد بورسی (کد سهامداری) یک شناسه منحصربه‌فرد مانند کد ملی افراد است و هر فردی ‌که در بازار سهام فعالیت می‌کند، با این شناسه شناخته می‌شود. همان‌طور که گفتیم، بدون وجود کارگزاری‌ها، فعالیت در بورس بسیار سخت و عملاً غیرممکن خواهد بود. بنابراین، کارگزاری‌ها با به عهده‌گرفتن بخش زیادی از کارها، انجام معاملات بورس را برای شما تسهیل کرده و در قبال آن کارمزد مشخصی را طبق بخشنامه سازمان بورس دریافت می‌کنند.

اما سوال این‌جاست که با وجود فعالیت حدود ۱۰۰ کارگزاری بورس در ایران، چگونه بهترین کارگزاری را انتخاب کنیم. از آن‌جایی که شما می‌خواهید پول و سرمایه خود را در این راه سرمایه‌گذاری کنید، انتخاب یک کارگزاری خوب، با خدمات مناسب و کارکنان باتجربه، اطمینان شما را بیشتر خواهد کرد.

کارگزاری‌های مختلف از نظر معاملات الکترونیکی، ارزش کل معاملات، مبلغ گردش، تعداد کارکنان و مدرک آن‌ها از الف تا ج رتبه‌بندی می‌شوند که البته تعداد رتبه الف در این میان زیاد است.

مطالعه بیشتر: 10 تا از بهترین سایت های آموزش بورس در ایران

بنابراین، باید معیارهای دیگری را هم در انتخاب یک کارگزاری مناسب در نظر گرفت؛ از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف، داشتن سیستم معاملاتی آنلاین بهینه، در دسترس‌بودن کارگزاری، خدمات پشتیبانی و پاسخگویی، ارائه خدمات مشاوره، ارائه تخفیف کارمزد و خدمات اعتباری، فعالیت در انواع بورس سهام، کالا، انرژی و مشتقات، همه این‌ها در انتخاب یک کارگزاری مناسب موثر هستند.

ما در این‌ مقاله ۱۰ کارگزاری بورس برتر ایران را به شما معرفی خواهیم کرد. پس از این‌که کارگزاری مورد نظر خود را بر حسب نیازتان انتخاب کردید، می‌توانید برای دریافت کد بورسی اقدام کنید. شما می‌توانید برای دریافت کد بورسی هم به‌صورت حضوری و هم غیرحضوری اقدام کنید.

برای دریافت کد بورسی به‌صورت حضوری ابتدا باید در سامانه کارگزاری مربوطه ثبت نام کرده و سپس با در دست‌داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی به یکی از شعب کارگزاری‌های دارای مجوز از سازمان بورس یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید و پس از تکمیل فرم‌های لازم، پس از چند روز (معمولاً ۳ تا ۷ روز کاری) کد بورسی خود را دریافت نمایید.

در حال حاضر، بسیاری از کارگزاری‌ها جهت تسهیل ارائه خدمات، کد بورسی غیرحضوری ارائه می‌کنند. با طی‌کردن مراحل ثبت‌نام کد بورسی در سامانه کارگزاری مورد نظر، با صرف چند دقیقه می‌توانید برای دریافت کد بورسی اقدام کنید. فقط پیش از ثبت‌نام، اسکن کارت ملی و شناسنامه خود را در اختیار داشته باشید. همچنین، با توجه به الزامی‌بودن ثبت نام سجام برای صدور کد بورسی، اطلاعات وارد‌شده در کارگزاری را در سامانه سجام هم ثبت کنید.

کارگزاری مفید

کارگزاری مفید

کارگزاری مفید یک خانواده ۵۰۰ نفری است که با گروه آزیموت، یک توافقنامه سهام‌داری امضا کرده است. کارگزاری مفید در زمینه معاملات بورس انرژی، معاملات بورس کالا، معاملات آتی سکه، معاملات اوراق بهادار، مشاوره سرمایه‌گذاری، تجزیه‌وتحلیل اطلاعات مالی و عرضه و پذیرش شرکت‌ها فعالیت می‌کند.
کارگزاری مفید به عنوان اولین نهاد مالی، مجوز گروه خدمات مالی در بازار سرمایه را دریافت کرده است. حمید آذرخش موسس و رئیس هیئت مدیره شرکت کارگزاری مفید است که در سال ۱۳۷۳ با شعار حفظ منافع سرمایه‌گذاران، آن ‌را تأسیس کرد.


مطالب مرتبط : معرفی 10 ابزار تحلیل تکنیکال بورس

کارگزاری آگاه

کارگزاری آگاه

شرکت گروه آگاه در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد و یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات کارگزاری بورس در ایران است که با ارائه کلیه خدمات کارگزاری در چارچوب ضوابط و مقررات تعیین‌شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، توانسته اعتبار خوبی را کسب کند. این کارگزاری بورس در حوزه معاملات اوراق بهادار، معاملات آنلاین اوراق بهادار، بورس کالا، آتی سکه، بورس انرژی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، تأمین سرمایه و آموزش فعالیت می‌کند. کارگزاری آگاه در سال‌های اخیر جزء ۳ کارگزار برتر کشور بوده است.


مطالب مرتبط : 10 سایت برتر آموزش بورس در ایران 

کارگزاری فارابی

کارگزاری فارابی

شرکت کارگزاری فارابی (سهامی خاص)، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی است که ابتدا به نام شرکت کارگزاری عمران فعالیت خود را از سال ۱۳۷۲ در بازار سرمایه آغاز کرد. سپس، در اواخر سال ١٣٨٧ مالکیت آن به‌طور کامل به گروه جدیدی واگذار شد. این کارگزاری بورس تعداد ۲۷ شعبه و تالار اختصاصی معاملات را در سراسر کشور راه‌اندازی کرده و با طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو، طرح‌ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است. از دیگر خدمات این کارگزاری می‌توان به موبیکسو، بیکسوپیک، بورس ۲۴، صندوق یکم و دوم فارابی، بورس کالا، بورس انرژی، بورس اوراق بهادار، اوراق تسهیلات مسکن و معاملات آنلاین آتی کالا اشاره کرد.


مطالب مرتبط : 10 صندوق سرمایه گذاری برتر 

کارگزاری مبین سرمایه

کارگزاری مبین سرمایه

شرکت کارگزاری مبین سرمایه (سهامی خاص) در سال ۱۳۸۷ تحت عنوان شرکت کارگزاری راهبرد کالای خاورمیانه به‌صورت شرکت سهامی خاص تأسیس شد و در سال ۱۳۸۸ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی استان اصفهان با سرمایه ۳۰ میلیارد ریال به ‌ثبت رسید. سپس در همین سال به عضویت کانون کارگزاری بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد و عملاً فعالیت خود را آغاز کرد.

مطالعه بیشتر: ۱۰ صندوق سرمایه گذاری برتر ایران


در حال حاضر، فعالیت‌های این کارگزاری در حوزه‌های معاملات محصولات فلزی و معدنی، فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، محصولات کشاورزی، معاملات آتی سکه بهار آزادی، معاملات اوراق بهادار، فرابورس و معاملات بورس انرژی است. این شرکت با سرمایه ۱۰۰ میلیارد ریالی همواره یکی از ۴ کارگزاری برتر کل بورس بوده است.

کارگزاری تدبیرگران فردا

کارگزاری تدبیرگران فردا

کارگزاری تدبیرگران فردا در سال ۱۳۸۴ در مرجع ثبت شرکت‌ها به ‌ثبت رسیده است. سرمایه این شرکت در حال حاضر ۴۰۰ میلیارد ریال است و در بورس کالا، بورس انرژی و معاملات آتی فعالیت دارد و به ارائه انواع خدمات مالی، مشاوره حرفه‌ای، اعطای اعتبار معاملاتی و تأمین مالی می‌پردازد. همچنین این کارگزاری بورس دارای رتبه «الف» در بین کارگزاران بورس اوراق بهادار بوده و امکان پذیرش و اخذ کدبورسی به‌صورت غیرحضوری را فراهم می‌کند.

کارگزاری نهایت ‌نگر

کارگزاری نهایت نگر

شرکت کارگزاری نهایت ‌نگر (سهامی خاص)، در سال ۱۳۷۸ در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ‌ثبت رسید. نهایت‌نگر پس از ۱۰ سال حضور موفق در بازار سرمایه و همراه تجدید ساختار بازار سرمایه و تشکیل سازمان بورس در سال ۱۳۸۸، در سازمان بورس اوراق بهادار هم به ‌ثبت رسید. این شرکت که از ابتدای تأسیس تاکنون بدون وابستگی به نهادی دیگر، به ‌صورتی کاملاً خصوصی اداره شده ‌است، در حوزه معاملات بورس اوراق بهادار، بورس کالا، بازسازی و بازگردانی اوراق بهادار، بورس انرژی و همچنین خدمات مالی و مشاوره به ‌صورت حضوری، تلفنی و آنلاین فعالیت می‌کند.

کارگزاری بانک پاسارگاد

کارگزاری بانک پاسارگاد

شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد به ‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی پاسارگاد از سال ۱۳۸۵ به فعالیت در بازار سرمایه پرداخته و هم‌اکنون با ۷ شعبه معاملاتی در شهرستان‌های تهران، اراک، قزوین، زنجان، کیش، مشهد، بابلسر، اهواز و اصفهان، مشتریان زیادی را تحت پوشش قرار داده است. این شرکت از سال ۱۳۸۸ تاکنون موفق به کسب رتبه الف در زمینه بورس اوراق و کالا شده و در زمینه بورس انرژی هم در همه بازارها فعال است. این کارگزاری بورس در زمینه معاملات اوراق بهادار در بورس و فرابورس، خریدوفروش محصولات فلزی، معاملات فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی و محصولات کشاورزی، خریدوفروش سیمان، معاملات آتی، سبدگردانی اوراق بهادار و صندوق سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند.

کارگزاری اقتصاد بیدار

کارگزاری بیدار

شرکت کارگزاری اقتصاد بیدار (سهامی خاص) در سال ۱۳۸۳ در اداره ثبت شرکت‌ها در تهران ثبت شد و فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت در سال ۱۳۹۳ به‌ عنوان کارگزار رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار طی آخرین رتبه‌بندی صورت پذیرفته موفق به کسب رتبه الف از سازمان بورس شد. این شرکت که در حال حاضر سرمایه آن ۲۲ میلیارد ریال است، در زمینه بورس اوراق بهادار، کالا و انرژی فعالیت می‌کند. کارگزاری اقتصاد بیدار اولین اتاق معاملات اوراق بهادار در ایران را راه‌اندازی کرده و یکی از موسسین بورس کالای کشاورزی و افتتاح‌کننده اولین تالار اختصاصی کالایی است.

کارگزاری پارسیان

کارگزاری پارسیان

شرکت کارگزاری پارسیان به ‌عنوان یکی از شرکت‌های گروه مالی بانک پارسیان در سال ۱۳۸۴ با هدف ارائه خدمات بورسی شروع به فعالیت کرد. این کارگزاری در زمینه معاملات سهام در بورس اوراق بهادار، معاملات محصولات نفتی، پتروشیمی، کشاورزی در بورس کالا، معاملات آتی، معاملات بورس انرژی، صندوق سرمایه‌گذاری، سبدگردانی، خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری، مشاوره پذیرش و عرضه اوراق بهادار و اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن فعالیت کرده و یکی از کارگزاران پیشرو در بخش خصوصی به ‌شمار می‌رود.

کارگزاری حافظ

کارگزاری حافظ

شركت كارگزاري حافظ (سهامي خاص) در سال ۱۳۸۳ فعاليت خود را در بازار سرمايه آغاز كرد. این کارگزاری بورس که هم‌اکنون ۲۴۵ میلیارد ریال سرمایه دارد، در زمینه سرمايه‌گذاري و خدمات كارگزاري، خريد‌و‌فروش اوراق بهادار پذيرفته‌شده در بورس اوراق بهادار، پذيره‌نويسي اوراق بهادار پذيرفته‌شده در بورس، خدمات مالي، ارائه كمك و راهنمائي به شركت‌ها به منظور نحوه عرضه سهام شركت‌ها براي فروش در بورس اوراق بهادار، انجام بررسي‌هاي مالي، اقتصادي و سرمايه‌گذاري، ارائه خدمات و نظر مشورتي به سرمايه‌گذاران فعالیت می‌کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ