48

بهترین آموزشگاه زبان + [معرفی 10 تا از بهترین موسسه زبان ها ]

بهترین موسسه زبان
5/5 - (1 امتیاز)

زبان انگلیسی، زبان رسمی ۳۱ کشور جهان است. همچنین ۲۰ کشور دیگر هم زبان انگلیسی را به عنوان یکی از ۲ یا چند زبان رسمی خود می‌شناسند. این روزها یادگیری زبان انگلیسی به اصل مهمی برای همه اشخاص جامعه تبدیل شده است و افراد به دنبال بهترین آموزشگاه زبان هستند، حتی اگر شخصی می‌خواهد شاغل باشد و کار خوبی پیدا کند، باید زبان انگلیسی را حداقل در سطح متوسط بلد باشد.

یادگیری زبان شاید کار دشواری باشد، اما از بسیار جذاب و سرگرم کننده هم است، البته به شرطی که به موسسه خوبی با اساتید حرفه ای مراجعه کرده باشید. پیش از هر چیزی باید به این نکته توجه کنید که بهترین موسسه زبان را انتخاب کنید.

موسسه زبانی که انتخاب می‌کنید، باید بهترین اساتید را برای تدریس، خوش برخوردترین پرسنل و محیطی با تجهیزات به‌روز را انتخاب کند. چنین موسسه ای می‌تواند زبان آموز را در مسیر طولانی یادگیری زبان انگلیسی همراهی کند تا وسط راه خسته نشود و تا انتهای مسیر را با شور و اشتیاق پیش برود.

مطالعه بیشتر: 10 کلاس برتر آنلاین آموزش زبان انگلیسی

برای شناخت یک موسسه حرفه ای باید چند معیار را مدنظر داشته باشیم:

 • کیفیت تدریس و تجربه کاری اساتید
 • به‌کارگیری به‌روزترین متدهای آموزشی
 • تجهیزات و محیطی پویا و مشوق (به عنوان مثال استفاده از روش های نوین و …)
 • برگزاری امتحاناتی باکیفیت
 • برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون
 • نحوه کار کردن Writing، Listening و Speaking
 • هزینه های متناسب با کیفیت تدریس
 • اعتبار موسسه میان زبان آموزان و جوامع بین المللی

چرا باید به دنبال آموزشگاه زبان خوب بود؟

آموزشگاه‌ها بهترین گزینه برای یادگیری زبان هستند. برخی افراد می‌خواهند خودشان در خانه زبان را بیاموزند؛ اما اینکه خودتان زبان را یاد بگیرید با یادگیری در آموزشگاه‌های معتبر تفاوت بسیاری دارد. ثبت نام در آموزشگاه زبان مزیت‌هایی دارد که نباید آن‌ها را نادیده گرفت. یکی از مهم‌ترین مزایای یادگیری در بهترین آموزشگاه های زبان، سرعت بالای یادگیری است. همچنین در محیط آموزشگاه، شما در کنار افرادی هستید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

از جمله مزیت‌های دیگر ثبت نام در یک آموزشگاه زبان خوب عبارت‌اند از:

 • برگزاری کلاس‌های منظم؛
 • تدریس مدرس‌های باتجربه؛
 • استفاده از منابع آموزشی معتبر؛
 • برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون؛
 • استفاده از به‌روزترین متدهای آموزشی.

همچنین پس از یادگیری زبان، مدرک معتبری در اختیار شما قرار داده می‌شود که می‌توانید حتی خودتان با این مدرک به یک مدرس خوب تبدیل شوید یا در صورت نیاز می‌توانید در آزمون آیلتس شرکت کنید. برای شناخت بهترین موسسه آیلتس می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

ویژگی‌های آموزشگاه زبان خوب چیست؟

هنگام انتخاب بهترین آموزشگا‌ه های زبان انگلیسی باید چند ویژگی‌ مهم را در نظر داشته باشید که در عبارت‌اند از:

 • امکانات آموزشگاه

یکی از ویژگی‌های مهم آموزشگاه زبان خوب، امکاناتی است که برای زبان آموزان فراهم می‌کند. در دنیایی که تکنولوژی حرف اول را می‌زند،‌ عدم استفاده از تکنولوژی و ابزار مدرن برای آموزش، یک نقص بزرگ است. یک موسسه زبان خوب باید تمامی امکانات لازم را در اختیار زبان آموز قرار دهد. پس هنگام ثبت نام، حواستان به امکانات آموزشی موسسه زبان مورد نظر باشد.

 • مدرسین زبان آموزشگاه

یک مدرس خوب برای آموزشگاه زبان انگلیسی می‌تواند مهم‌ترین ویژگی باشد که باید در نظر بگیرید. وقتی یک مدرس خوب نداشته باشید، چطور می‌توانید موفق شوید؟

 • زمان‌بندی کلاس‌ها

همه افراد نمی‌توانند در یک زمان مشخص در کلاس زبان شرکت کنند. برخی صبح‌ها بهتر یاد می‌گیرند و برخی دیگر شب‌ها! در این میان برخی افراد هم کلاس‌های دیگر دارند یا شاغل هستند. به همین دلیل یک آموزشگاه خوب باید زمانبندی منعطفی برای کلاس‌های خود داشته باشد تا همه افراد بتوانند کلاس مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

 • موقعیت مکانی آموزشگاه

موقعیت مکانی آموزشگاه هم بسیار در انتخاب شما حائز اهمیت است. اگر در تهران زندگی کنید، حتماً با معضلی به نام ترافیک آشنا هستید. معضلی که می‌تواند شما را از به‌موقع رسیدن سرکلاس‌ها بازدارد! همچنین جای پارک هم بسیار مهم است. به همین دلیل باید آموزشگاهی را انتخاب کنید که موقعیت مکانی مناسبی دارد و خیلی از محل زندگی شما دور نیست یا در محل پرترافیک قرار ندارد.

 • کارنامه آموزشگاه

هر آموزشگاه زبانی به زبان آموزان خود، مدرک زبان ارائه می‌دهد. خروجی آموزشگاه دقیقاً همان چیزی است که یک آموزشگاه زبان خوب را از آموزشگاه های معمولی‌ جدا می‌کند. هنگام ثبت نام، اطلاعاتی در این باره به شما ارائه داده می‌شود. همچنین می‌توانید خودتان پرس‌وجو کنید و به تحقیق بپردازید. در نهایت اگر خروجی آموزشگاه به نظرتان مناسب بود، ثبت نام خود را انجام دهید.

مطالعه بیشتر: بهترین کتاب های آیلتس

 • محیط آموزشگاه

محیط آموزشگاه هم یکی دیگر از ویژگی‌های مهم انتخاب یک موسسه آموزشی است. اگر آموزشگاه محیطی آرام و بی سروصدا نداشته باشد، مدام حواس شما پرت خواهد شد و نمی‌توانید روی یادگیری تمرکز کنید. همچنین آموزشگاه باید محیطی مدرن و بزرگ داشته باشد. آموزشگاهی که کلاس‌های کوچک و تودرتو داشته باشد، خیلی مناسب نخواهد بود.

 • مدیریت مناسب آموزشگاه

مدیریت مناسب آموزشگاه تأثیر بسیار زیادی روی ارائه خدمات باکیفیت به زیان آموزان خواهد داشت. داشتن یک مدیریت خوب می‌تواند حضور یک آموزشگاه موفق برای مدت طولانی را تضمین کند.

حالا چگونه آموزشگاه زبان خوب را پیدا کنیم؟

با توجه به ویژگی هایی که برای یک آموزشگاه زبان خوب بیان کردیم، پیدا کردن یک موسسه خوب همیشه چالش‌برانگیز بوده است. به همین خاطر می‌توانید با در نظر گرفتن موارد زیر، خیلی راحت آموزشگاه مناسب خود را پیدا کنید:

1. در اینترنت جستجو کنید

آموزشگاه‌های زبان خوب معمولاً وب‌سایت دارند. با بررسی سایت این آموزشگاه‌ها می‌توانید با کتاب‌ها، روش‌های آموزشی، ساعت کلاسی و خدمات آن‌ها آشنا شوید.
در سایت برخی از آموزشگاه‌ها، امکان مشاهده نظرات کاربران وجود دارد که می‌توانید با مطالعه آن‌ها به خیلی چیزها پی ببرید!
همچنین می‌توانید نام آموزشگاه را در شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید تا صفحه مورد نظر را پیدا کرده و بتوانید نظرات کاربران آن را ببینید. علاوه بر این، می‌توانید از زبان آموزان فعلی و قبلی آموزشگاه، سوالاتی بپرسید و تحقیق کنید.

مطالعه بیشتر: بهترین منابع آموزش زبان انگلیسی

البته به یاد داشته باشید که خیلی هم نمی‌توان روی نظرات مثبت یا منفی حساب باز کرد، زیرا گاهی اوقات نظرات مثبت از سمت پرسنل خود آموزشگاه بوده یا نظرات منفی از سمت رقبای آموزشگاه هستند. معمولاً نظراتی معتبر هستند که به طور دقیق مشکلات و مزایای آموزشگاه را توضیح داده باشند.

به هر حال، با جستجو در اینترنت می‌توانید اطلاعات خیلی خوبی به دست آورید و آموزشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید.

2. از دوستان و آشنایان خود بپرسید

روش دیگری هم برای پیدا کردن آموزشگاه زبان خوب و معتبر وجود دارد و آن هم پرس‌وجو از دوستان و آشنایان است. البته حواستان باشد که از دوستانی که چندین سال پیش در بهترین موسسه زبان مشغول به آموزش بودند، نباید سوال بپرسید؛

چرا که ممکن است موسسه در آن زمان خیلی خوب بوده باشد، اما حالا افت کیفیت را تجربه کند. باید از دوستی سوال بپرسید که به تازگی در آموزشگاهی ثبت نام کرده و حداقل یک دوره آموزشی را به پایان رسانده است.

از دوست خود در مورد کیفیت تدرسی، برخورد پرسنل، تعداد زبان آموزان، ساعت کلاسی، طول هر ترم و شهریه آن بپرسید. با همین چند سوال ساده می‌توانید پی به کیفیت تدریس آموزشگاه ببرید.

3. در مورد استادان آموزشگاه پرس‌وجو کنید

برای پاسخ به سوال کدام آموزشگاه زبان بهتر است،‌ می‌توانید به تحقیق در مورد استادان موسسه بپردازید. یک کلاس زبان انگلیسی خوب از اساتید باتجربه و اطلاعات بالا بهره می‌برد.
پس از اینکه آموزشگاه مورد نظر خود را پیدا کردید، باید مطمئن شوید که آموزشگاه از مدرسان با مدرک معتبر و مهارت کافی در آموزش بهره می‌برد.

مطالعه بیشتر: بهترین برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی

4. نقد و بررسی زبان‌آموزان را مطالعه کنید

هیچ تحقیق و پرس‌وجویی نمی‌تواند جایگزین تجربه سایر زبان ‌آموزان شود. شما می‌توانید جویای تجربیات سایر زبان آموزانی شوید که قبلا در موسسه مورد نظر آموزش دیده‌اند.

نظرات آن‌ها می‌تواند به شما در انتخاب آموزشگاه زبان انگلیسی مناسب و معتبر کمک کند. البته به یاد داشته باشید که برای دستیابی به نظرات دقیق و مؤثر باید حداقل با ۴ زبان آموز صحبت کنید.

5. امکانات رفاهی را فراموش نکنید

یک آموزشگاه زبان خوب باید بتواند خود را با آخرین به‌روزرسانی‌ها در بحث آموزش زبان تطبیق دهد. همچنین مدرسین باید علاوه بر داشتن دانش کافی، بتوانند با فناوری‌های مدرن هم کار کنند.

همچنین وجود مکانی برای استراحت و سرو چای و قهوه یکی از ویژگی‌های مهم آموزشگاه خوب و معتبر است. اگر باید ساعات طولانی را در آموزشگاه بگذرانید، به این مکان برای سرو چای و قهوه دقت داشته باشید؛ چرا که همیشه نمی‌توانید از موسسه خارج شوید و نوشیدنی میل کنید و مجدد به کلاس بازگردید.

همچنین گاهی به اینترنت نیاز خواهید داشت، داشتن وای فای رایگان هم می‌تواند جزو ویژگی‌های یک آموزشگاه زبان خوب محسوب شود.

6. شهریه را در نظر بگیرید

یکی از موارد مهم در انتخاب یک موسسه برای یادگیری زبان، شهریه آن است. شما باید مقدار بودجه خود را تعیین کرده و شهریه موسسه‌های مختلف را هم بپرسید و یادداشت کنید.
پس از بررسی متوجه می‌شوید که ثبت نام در کدام موسسه برایتان بهتر و مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

از طرفی دیگر، باید هزینه رفت و آمد را هم در نظر بگیرید. اگر موسسه از منزل شما فاصله زیادی داشته باشد، باید هزینه رفت و آمد آن را هم در نظر داشته باشید.

7. اندازه کلاس و تعداد زبان‌آموزان را بررسی کنید

قرار است که شما در کلاس یاد بگیرید و مشکلات خود را برطرف کنید؛ اما اگر در یک کلاس ۳۰ نفر حضور داشته باشند. نمی‌توانید انتظار بازده عالی را داشته باشید.

زبان ‌آموزان بیشتر در یک کلاس مساوی است با توجه کمتر به هر فرد! شیوه یادگیری هر فردی با دیگری متفاوت است و مدرس باید با علم به این موضوع، نحوه یادگیری هر زبان آموز را بررسی کرده و برای او زمان کافی بگذارد. انجام این کار تنها در کلا‌س‌های کم جمعیت امکان‌پذیر است.

8. موقعیت مکانی را در نظر داشته باشید

اگر به دنبال آموزشگاه زبان انگلیسی خوبی می‌گردید،‌ به موقعیت مکانی آن هم دقت کنید. گاهی اوقات ممکن است چند آموزشگاه را در نظر داشته باشید و بخواهید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

در این شرایط بهتر است آموزشگاهی را انتخاب کنید که از نظر موقعیت مکانی به منزل شما نزدیک‌تر است. از طولانی بودن مسیر ساده نگذرید؛ زیرا اگر راه منزل شما تا آموزشگاه خیلی زیاد باشد، احتمالا با خستگی در کلاس حاضر می‌شوید.

آیا باید به بهترین آموزشگاه زبان در تهران رفت؟

اگر می‌خواهید به طور کامل زبان انگلیسی را فرا بگیرید و همچنین به دنبال موسسه‌ای هستید که انگیزه کافی در شما به وجود بیاورد، باید به دنبال بهترین آموزشگاه بگردید. مهم نیست که در کدام شهر زندگی می‌کنید،‌ مهم این است که بهترین را انتخاب کنید. متأسفانه برخی موسسه‌ها تنها به فکر پول گرفتن هستند و آموزش آن‌ها کیفیت لازم را ندارد. بدین ترتیب باید با توجه به نکاتی که در این مقاله از تاپ تن ها بیان کردیم، به دنبال بهترین آموزشگاه بگردید.

درست است که انتخاب یک آموزشگاه خوب، کار ساده‌ ای نیست، اما نمی‌توان آن را نادیده گرفت و به عنوان مثال به موزشگاه سر کوچه مراجعه کرد. معیارهایی که نام بردیم از جمله مهم ترین معیارها برای انتخاب یک آموزشگاه خوب هستند و باید آنها را در نظر بگیرید.

به چه مواردی در هنگام ثبت ‌نام دقت کنیم؟

مهم‌ترین دغدغه زبان‌ آموزان، انتخاب آموزشگاه مناسب و معتبر است. این روزها با گسترش تبلیغات آنلاین، خیلی راحت می‌توانیم چند آموزشگاه در سطح شهر را پیدا کرده و در مورد آن‌ها تحقیق کنیم. این موضوع که کدامیک می‌تواند بهترین باشد و با توجه به چه ویژگی‌ها و معیارهایی آموزشگاه را انتخاب کنیم، چالش بزرگی است که در این مطلب سعی کردیم در حل آن به شما کمک کنیم. حال در این قسمت می‌خواهیم به شما بگوییم که هنگام ثبت نام باید به چه موارید دقت کنید:

 1. رفتار پرسنل
  از همان لحظه اول ورود به آموزشگاه، رفتار مدیر مجموعه، معلمان زبان و حتی کارمندان اداری به شما نشان می‌دهد که آیا تنها دریافت شهریه برای آموزشگاه مهم است یا ارائه خدمات باکیفیت به زبان آموزان! یک آموزشگاه زبان خوب، پرسنلی دلسوز دارد و هدف اولیه آن‌ها ارائه بهترین خدمات آموزشی است.
 2. فضای آموزشی
  پیش از ثبت نام سری به فضای آموزشی بزنید. امکانات محیط آموزشی را بررسی کنید. هرچه فضای آموزشی بزرگ‌تر و دلبازتر باشد، در افزایش تمرکز و شوق یادگیری موثر خواهد بود. همچنین آموزشگاه باید محیط آرامی داشته باشد تا هنگام فراگیری زبان، حواس زبان آموزان پرت نشود. بدین ترتیب مطمئن می‌شود که به سراغ بهترین اموزش زبان انگلیسی رفته‌اید یا خیر!
 3. تعیین سطح
  تعیین سطح زبان آموز باعث می‌شود به طور مستقیم از دوره‌ای شروع به آموزش زبان کنید که به آن نیاز دارید. این کار از صرف هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند. اگر آموزشگاهی به تعیین سطح اهمیت ندهد، بدین معنی است که می‌خواهد هزینه اضافی از زبان آموز دریافت کند.
 4. سیستم ارزشیابی
  سیستم ارزشیابی یک آموزشگاه نشان دهنده داشتن برنامه دقیق و معتبر بودن آموزشگاه است. این سیستم برگزاری آزمون‌ها، جلسات پرسش‌وپاسخ، پایش نمرات و ارائه پروژه‌های مهیج در غالب تحقیق، کنفرانس یا سخنرانی را شامل می‌شود. در برخی موسسه‌ها، امتحان‌های میان ‌دوره به‌ صورت کتاب ‌باز (Open Book) با امکان مراجعه به منابع آموزشی برگزار می‌شود؛ زیرا تمرکز روی درک مطلب و یادگیری مفاهیم است.

از آموزشگاه زبان سوال بپرسید!

پیش از اینکه بخواهید در آموزشگاه ثبت نام کنید، باید سوال‌هایی را از پرسنل آموزشگاه بپرسید و با جواب‌هایی که می‌دهند، می‌توانید به کیفیت تدریس آموزشگاه پی ببرید. برخی از سوال‌های مهم عبارت‌اند از:

 1. در مورد منابع آموزشی زبان مورد نظر خود سوال بپرسید: منابع آموزشی استاندارد جهانی مشخص هستند و موسسه‌ها باید از همین منابع استفاده کنند.
 2. در مورد معیارهای موسسه برای انتخاب استادان زبان سوال بپرسید: هرچه این معیارها دقیق‌تر و اصولی‌تر باشند، مطمئن می‌شود که با یک آموزشگاه معتبر سروکار دارید.
 3. درباره تعداد شعب آموزشگاه سوال بپرسید: اینکه تعداد شعب آموزشگاه بیشتر باشد، به معنی بالاتر بودن کیفیت آموزشگاه نیست؛ اما می‌تواند نشان‌دهنده تجارب موسسه باشد.
 4. در مورد تعداد زبان‌های خارجی مورد تدریس بپرسید: تعداد زیاد زبان‌های مورد آموزش، نشان دهنده کیفیت بالای موسسه نیست؛ اما می‌تواند گزینه‌ای برای انتخاب آموزشگاه باشد.

معیارهای انتخاب بهترین آموزشگاه های زبان

برای شناخت یک موسسه حرفه ای باید چند معیار را مدنظر داشته باشیم:

 • کیفیت تدریس و تجربه کاری اساتید
 • تجهیزات و محیطی پویا و مشوق (به عنوان مثال استفاده از روش های نوین و …)
 • برگزاری امتحاناتی باکیفیت
 • نحوه کار کردن Writing، Listening و Speaking
 • هزینه های متناسب با کیفیت تدریس
 • اعتبار موسسه میان زبان آموزان و جوامع بین المللی

علاوه بر این معیارها، در ادامه مطلب می‌خواهیم نام ۱۰ تا از بهترین آموزشگاه زبان را برایتان عنوان کنیم تا با شناخت کامل بتوانید آموزشگاه مناسب خود را انتخاب کنید.

1. موسسه زبان ایران اروپا

موسسه زبان ایران اروپا

اولین و بهترین موسسه زبان انگلیسی، موسسه زبان ایران اروپا است. آموزشگاه ایران اروپا با ۱۲ سال سابقه درخشان است. آموزشگاه ایران اروپا یکی از بزرگترین مراکز آموزش زبان با تاکید بر پیشرفت مکالمه زبان انگلیسی و آمادگی برای امتحانات بین المللی به حساب می‌آید.

از جمله مواردی که آموزشگاه ایران اروپا را از سایر موسسات متمایز می‌سازد، استفاده از اساتید مجرب و حرفه ای، برخورداری از سیستم آموزشی باکیفیت، محیط آموزشی مناسب و ارائه مدرک رسمی است. همچنین در موسسه ایران اروپا، زبان آموز از مرحله مقدماتی تا پایان دوره‌های پیشرفته، پشتیبانی و مشاوره دریافت می‌کند. این پشتیبانی شامل پیگیری‌ تلفنی یا اینترنتی و نظارت بر روند آموزش زبان انگلیسی است.

آموزشگاه زبان ایران اروپا با کسب جوایز متعددی از جمله تندیس رضایتمندی مشتری در ۴ سال پیاپی، اخذ تندیس برند برتر موسسات کشور، تندیس نشان کیفیت، تندیس برند ملی موسسات آموزشی و … سابقه درخشان خود در زمینه آموزش زبان انگلیسی را به رخ سایر موسسات می‌کشد. این موسسه بالغ بر ۲۳۰۰۰ زبان آموز داشته و با استفاده از اساتید مجرب و متدهای به‌روز آموزشی توانسته آوازه بسیار خوبی به دست آورد.

از جمله ویژگی های متمایز موسسه ایران اروپا نسبت به سایر موسسات می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • اساتید حرفه ای و مجرب بین‌المللی
 • هزینه مناسب و کیفیت بالا
 • امکانات و تجهیزات پیشرفته و به‌روز
 • برخورداری از اعتبار بین المللی
 • دریافت تندیس برند ملی موسسات کشور
 • دریافت تندیس سه ستاره رضایتمندی مشتری طی سه سال پیاپی از ۱۳۹۶ الی ۱۳۹۸
 • تنوع در ارائه خدمات آموزشی و برگزاری دوره‌ های آمادگی تا پیشرفته
 • پشتیبانی لازم در آموزش زبان انگلیسی و آیلتس

2. آموزشگاه زبان پردیسان

موسسه زبان پردیسان

آزموشگاه پردیسان با ۱۴ سال سابقه در حوزه آموزش زبان های خارجی در رتبه دوم لیست بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی قرار می‌گیرد. اساتید حرفه ای و مجرب آموزشگاه معمولا به صورت اختصاصی برای همین موسسه کار می‌کنند. موسسه پردیسان کلاس هایی در مقطع کودکان، نوجوانان و بزرگسالان و به صورت گروهی، نیمه گروهی و خصوصی برگزار می‌کند.

از جمله مزایای ان آموزشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اساتید حرفه ای و مجرب
 • نظارت آموزشی مستمر
 • پشتیبانی و نظارت بر سطح کیفی یادگیری زبان آموزان
 • ارائه کتب و فایل های آموزشی
 • برگزاری کلاس های رفع اشکال رایگان

3. موسسه زبان نصیر

موسسه زبان نصیر

آموزشگاه زبان نصیر با ۲۵ سال سابقه در زمینه آموزش زبان خارجی، جایگاه سوم را در لیست بهترین موسسه زبان انگلیسی دارد که البته بزرگترین موسسه در استان البرز به حساب می‌آید. البته لازم به ذکر است که فعالیت موسسه زبان نصیر محدود به استان البرز نمی‌شود و در تهران هم زبان آموزان می‌توانند از تجربه این موسسه بهره‌مند شوند. تمامی شعبات آموزشگاه نصیر امکانات ضروری و به‌روز و همچنین تاییدیه رسمی را دارند.

مزیت‌ های این موسسه شامل موارد زیر می‌شوند:

 • استفاده از اساتید دانشگاه و نخبگان در تدریس
 • بهره‌مندی از کیفیت آموزشی بالا
 • دارای گواهی کیفیت آموزشی ISO
 • مجهز به IELTS CENTER
 • فراهم کردن امکان آموزش آنلاین
 • فعال در حوزه آموزش کودکان

4. موسسه گاما

موسسه زبان گاما

رتبه چهارم بهترین موسسه زبان انگلیسی به موسسه گاما اختصاص می‌یابد که احتمالا نام آن را زیاد شنیده‌اید. این آموزشگاه شعب زیادی در تهران و شهرهای بزرگ دارد. از جمله مزیت‌ هایی که موسسه گاما دارد می‌توان به تضمین دوره های آموزشی خود و در صورت لزوم آموزش مجدد و رایگان اشاره کرد.

مطالعه بیشتر: بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

در موسسه گاما، دوره های ترمیک ارائه نشده و دوره ها هدف گرا هستند. این موسسه با ۳ دوره شناخته می‌شود:

 • زبان آلمانی
 • ترکی استانبولی و یوس ترکیه
 • آمادگی آزمون آیلتس

مزیت های موسسه گاما عبارتند از:

 • دوره های تضمینی برای زبان آموزان
 • بهره‌گیری از دوره های هدف گرا به جای دوره های ترمیک
 • تدریس زبان ترکی استانبولی، آلمانی، روسی و چینی علاوه بر زبان انگلیسی
 • دوره های ۶ ماهه آیلتس

5. آکادمی زبان اکسیر

موسسه زبان اکسیر

موسسه زبان اکسیر در جایگاه پنجم یکی از بهترین موسسه زبان انگلیسی شناخته می‌شود. در آموزشگاه اکسیر، شعار «یک سبکِ زندگی»، پایه و اساس آموزش را تشکیل می‌دهد. این موسسه با شعار خود بر کیفیت آموزش و دستیابی به اهداف تمرکز داشته و بر این باور است که موفقیت با ایجاد سبک زندگی اصولی امکان‌پذیر خواهد بود. بدین ترتیب زبان آموزان خود را تا رسیدن به هدف همراهی می‌کند.

این موسسه در ابتدا فعالیت را با تمرکز بر برگزاری دوره های آیلتس شروع کرد و از آنجایی که خواهان یادگیری زبان انگلیسی زیاد بود، گاما حیطه فعالیت خود را گسترش داد و دوره های زبان را به برنامه آموزشی خود اضافه کرد.
اگر قرار بر نام بردن مزیت های این موسسه باشد، خدمات زیر را می‌توان نام برد:

 • برگزاری کلاس های گروهی و خصوصی
 • برگزاری کلاس های خصوصی و گروهی آیلتس
 • برگزاری کلاس های آنلاین آیلتس
 • مشاوره آنلاین یادگیری زبان انگلیسی

6. موسسه زبان سفیر

موسسه زبان سفیر


رتبه ششم بهترین موسسه زبان انگلیسی به موسسه زبان سفیر اختصاص دارد که با ارائه سیستم آموزشی ترکیبی هایبرید در سال ۷۸ آغاز به کار کرده است. این موسسه آموزش حضوری و آنلاین هم دارد و اکنون با ۲۲ سال سابقه در زمینه آموزش زبان انگلیسی یکی از بهترین‌ های این حوزه به حساب می‌آید.
از جمله خدمات موسسه سفیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• برگزاری دوره های آنلاین در کنار دوره های حضوری زبان انگلیسی
• برگزاری دوره های یادگیری زبان برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان
• برگزاری دوره های ترجمه و آیلتس
• برگزاری دوره های یادگیری زبان فرانسه علاوه بر زبان انگلیسی
• برگزاری دوره های خصوصی و گروهی

7. آموزشگاه زبان اسپیکان

موسسه زبان اسپیکان

در رتبه هفتم لیست بهترین موسسه زبان انگلیسی ، موسسه اسپیکان با ۱۰ سال سابقه و تجربه و همچنین داشتن دپارتمان های تخصصی زبان آلمانی، فرانسوی، ترکی استانبولی و انگلیسی قرار می‌گیرد.

مزیت های موسسه زبان اسپیکان شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بهره‌مندی از سیستم آموزش بین المللی ESA
 • استفاده از اساتید حرفه ای و دارای مدرک بین المللی
 • استفاده از به‌روزترین کتاب ها و فایل های آموزشی
 • برگزاری دوره های رایگان رفع اشکال
 • نظارت مستمر بر پیشرفت زبان آموزان و برگزاری آزمون های سنجش
 • برگزاری دوره های مکالمه حضوری و آنلاین در ۴ تا ۶ ماه
 • برگزاری دوره های گروهی و خصوصی
 • ارائه مدرک معتبر مورد تایید وزارت آموزش و پرورش

8. موسسه زبان آفرینش

موسسه زبان آفرینش

آموزشگاه زبان آفرینش با اساتید کاربلد و مجرب خود در رتبه هشتم لیست بهترین موسسه زبان انگلیسی قرار می‌گیرد. این موسسه از جمله باسابقه ترین و باتجربه ترین موسسات بود و بین زبان آموزان نیز از اعتبار و محبوبیت بالایی برخوردار است.

از جمله مزیت های موسسه آفرینش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برخورداری از اعتبار بین المللی
 • مدیریت منظم و اساتید باتجربه
 • برگزاری دوره های خصوصی مقدماتی تا پیشرفته
 • محیط مناسب و مجهز
 • کلاس های حضوری و آنلاین

9. مركز آموزش عالي زبان بيان برتر

موسسه زبان بیان برتر

در رتبه نهم لیست بهترین موسسه زبان انگلیسی، موسسه زبان بیان برتر قرار می‌گیرد که دوره ۱۰ ماهه یادگیری زبان انگلیسی برگزار می‌کند. آیا تا به حال فکر کردید بتوانید در ۱۰ ماه به زبان انگلیسی مسلط شوید؟ شاید شما هم تا به حال به این فکر افتاده باشید که زبان انگلیسی را یاد بگیرید، اما به خاطر طولانی بودن دوره های یادگیری زبان، منصرف شوید. اما آموزشگاه زبان بیان برتر به شما این امکان را می‌دهد که در یک دوره ۱۰ ماهه به زبان انگلیسی مسلط شوید. پس بی شک فرصت خوبی است و باید آن را غنیمت شمرد.

مزیت های موسسه زبان بیان برتر عبارتند از:

 • قرار گرفتن بین ۵۰ سازمان نوآور در آموزش زبان انگلیسی
 • دریافت ثبت ابتكار از وزارت فرهنگ و ارشاد
 • به کارگیری سبك Microlearning و تمركز بر آموزش خرد خرد، كوتاه و جذاب
 • تدوين دوره 10 ماهه براساس استاندارد CEFR اروپا

10. کانون زبان ایران

موسسه زبان ایران


کانون زبان ایران در رتبه دهم لیست بهترین موسسه زبان انگلیسی با سابقه درخشانی در زمینه آموزش زبان انگلیسی در سطوح مقدماتی و پیشرفته قرار می‌گیرد. موسسه زبان ایران، پشتیبانی مناسبی در محیط مجازی و سایت معتبر اینترنتی ارائه می‌دهد.

 • تنوع برگزاری دوره های زبان انگلیسی
 • برگزاری دوره های زبان عربی، فرانسه، آلمانی و …
 • هزینه مناسب
 • اساتید باتجربه و مجرب
 • داشتن شعب بسیاری در استان سراسر کشور

 

شما دوستان عزیز می توانید از لینک : بهترین کلاس زبان آنلاین اطلاعات خوبی در خصوص این کلاس ها کسب کنید:)

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. حسین سیدی گفت:

  مطالبتون عالیه

  1. تاپ تن ها گفت:

   سپاس از انرژی مثبت شما

  2. تاپ تن ها گفت:

   سپاس از انرژی مثبت شما

 2. رسول احمدی گفت:

  من میخام کلاس زبان ثبت نام کنم. کدوم خوبه به نظرتون؟

  1. تاپ تن ها گفت:

   درود بر شما.به ترتیب رتبه از 1 تا 10 میتونید انتخاب کنید.

  2. تاپ تن ها گفت:

   درود بر شما.به ترتیب رتبه از 1 تا 10 میتونید انتخاب کنید.

  3. پریا گفت:

   زبانسرای اصفهان عالیه.چون اساتید بسیار مسلطی داره

 3. زهرا محمدی گفت:

  اطلاعات مفیدی بود و میتونیم باهاش موسسه دلخواه رو انتخاب کنیم

  1. تاپ تن ها گفت:

   خوشحالیم به انتخابتون کمک کردیم.موفق باشید

 4. حسین احمدی گفت:

  من در موسسه زبان سرا اصفهان مشغول به تحصیل هستم کلاساش خلوت و خوبه من کلاسای آنلاینشا شرکت می کنم از ترکیه زبان آموز داخلش هست از اهواز تهران اصفهان تبریز زبان آموز داره دوره های آنلاینش قابل قیاس با هیچ کجا نیست. بی علت نیست که رتبه یک آموزش زبانهای خارجی در سطح کشور را داره

 5. محمد حکیم گفت:

  زبان سرای اصفهان خیابان جابر واقعا عالیه من هم خودم هم همسرم اونجا دوره دیدیم خوبیش اینه همه مهارت هارو کار میکنن ولی بیشتر رو مکالمه کار میکنن کلاس انلاین هم دارن برای کسایی که اصفهان نیستن

 6. سعید نجفی گفت:

  سلام من موسسه زبان سرا اصفهان کلاس می رم کلاساش کم جمعیت و خوبه دوره هاش هم خیلی عالیه رتبه یک آموزش زبانهای خارجی در ایران را داره پیشنهاد میدم آموزش زبان را در زبان سرا اصفهان تجربه کنید

  1. تاپ تن ها گفت:

   ممنون از انتقال تجربیاتتون

 7. پریا گفت:

  تنها موسسه ای که تونستم ازش نتیجه بگیرم و تاکید کامل روی مکالمه داشت زبانسرای اصفهان هست،بهتون پیشنهاد میکنم اگر براتون مهمه که روی مکالمه تسلط داشته باشید به این موسسه مراجعه کنید.

 8. سعید نجفی گفت:

  سلام موسسه ای سراغ دارید که دوره های آیلتس را خیلی عالی برگزار کنه وآزمون آیلتس هم برگزار کنه

  1. رویا گفت:

   موسسه زبان سرا اصفهان هم دوره های ایلتس داره هم جدیدا شنیدم آزمون هارم خودشون میگیرن

 9. راضیه سیدان گفت:

  سلام در باره موسسه خوب پرسیدید راستش من با بچه های خواهرم چند ساله می ریم زبان سرا خیلی عالیه مکالمتون فول میشه شنیدم ازمون ایلتس هم گذاشته من ثبت نام کردم اخر اسفند هم باید امتحان بدم دعا کنید نمره بیارم اما هر کی رفته زبان سرا اخرین نمره ایلتس روگرفته

 10. پریسان گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  باتوجه به تجربه ای که توی این چندسال بدست آوردم زبانسرای اصفهان خیلی عالیه و مدرسان این موسسه خیلی روی مکالمه زبان تاکید دارند اگر براتون مهمه که مکالمه زبانتون عالی بشه این موسسه را در اولویت قرار دهید.

 11. پریسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  باتوجه به تجربه ای که طی این چند سال بدست آوردم زبان سرای اصفهان تنها موسسه ای هست که مدرسان بسیار باسوادی داره و بازدهی کلاسهای آنلاین و حضوریش به یک اندازه میباشد.

 12. پریسان گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  تنها موسسه ای که برای من و دوستام بازدهی فوق العاده ای داشت زبان سرای اصفهان هست. بهتون پیشنهاد میکنم اگر تقویت مکالمه زبان براتون مهمه به این موسسه مراجعه کنید.

 13. محمدعلی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بچه خواهرم زبان سرای اصفهان میره واقعا کلاسهاش خیلی شاده و بازدهی زیادی داشت بهتون پیشنهاد میکنم به این موسسه مراجعه کنید.

 14. جواد گفت:

  سلام دوستان
  بنا به پیشنهاد خواهرهام که از آموزش بچه هاشون خیلی راضی هستند زبان سرای اصفهان را بهتون پیشنهاد میکنم چون بنا به نظر خواهرهام هم مدرسان خیلی خیلی خوبی داره و هم کتابهاش بسیار جامع و کاربردیه.

 15. sharareh گفت:

  کلاس زبان خوب که بشه آیلتس نمره خوبی گرفت دوستان تجربه کدوم رو داشتید؟

 16. جاوید گفت:

  نظرات در مورد آموزشگاه زبان اسپیکان چجوریه؟

 17. رویا گفت:

  بهترین آموزشگاه های زبان رو با چه معیاری انتخاب کردین؟

 18. hadis گفت:

  چرا همه بهترین موسسه زبان ها تو تهران جمع شدن آخه

 19. iraj k گفت:

  بهترین اموزشگاه زبان بنظر من با تجربه ای که داشتم موسسه زبان ایران اروپا هستش

 20. دانیال گفت:

  بهترین اموزشگاه زبان تو غرب تهران چی رو پیشنهاد میدین؟

 21. کامران گفت:

  بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی برای شروع کدوم خوبه؟

 22. جسین گفت:

  این 10 تا بهترین اموزشگاه زبان که معرفی کردید تو شهرای دیگه هم شعبه دارن یا فقط تهران هستند؟

 23. زهرا یعقوبی گفت:

  موسسه گاما خوبه؟

  1. مهسا گفت:

   سلام درباره موسسه زبان گاما به نتیجه ای رسیدین ؟

 24. حسنا گفت:

  بهترین مراکز آموزش زبان انگلیسی توی اصفهان رو هم بررسی کنید که استفاده کنیم

  1. مهسا گفت:

   سلام به نتیجه ای رسیدین ؟

 25. رعنا گفت:

  من خیلی بهترین موسسه های زبان انگلیسی رو در موردشون تحقیق کردم
  این مطلب هم بنظرم خیلی خوب بهترین آموزشگاه های زبان رو معرفی کرده بود
  من بعد از خوندن همه این موارد و دونسته های خودم در نهایت ایران اروپا رو انتخاب کردم که بنظرم بهترین آموزشگاه زبان هست و خیلی راضی ام

 26. مهسا گفت:

  سلام لطفا بهترین موسسه های زبان انگلیسی در اصفهان معرفی کنید و لطفا اگر نظری درباره موسسه گاما دارید بگین

 27. پریا گفت:

  خیلی ممنونم از لیستتون خیلی سعی کردم دنبال یک موسسه خوب بگردم آخرش از سایت شما استفاده کردم

 28. فرهاد گفت:

  ممنونم از مقاله خوبتون کارمونو برای انتخاب خیلی راحت تر کردید

 29. مهناز گفت:

  موسسه زبان ایران اروپا خیلی عالیه من یک ترم رو گذروندم و خیلی راضی هستم

 30. آرتا گفت:

  سلام میشه موسسه زبان خوب برای مشهد معرفی کنید؟

 31. آریا گفت:

  من خیلی تعریف موسسه زبان اکسیر رو شنیدم واقعا به صرفه هست؟

 32. آوا گفت:

  ایران اروپا موسسه زبان خیلی خوبیه هم خوب یاد میده هم به صرفه است میکنم

 33. رادین گفت:

  سفیر خیلی شهریه زیاد میگیره و الکی قبولت میکنن تا بری بالاتر و شهریه بیشتری بدی

 34. یکتا گفت:

  سلام کسی موسسه پردیسیان رفته؟ نظرتون راجبش چیه؟

 35. سام گفت:

  سلام من 16 سالمه و سطح زبانمم متوسطه و نمیدونم دقیقا چه آموزشگاهی برم که برای من به صرفه و خوب باشه میشه راهنمایی کنید

 36. کوروش گفت:

  سلام من برای آیلس میخوام اقدام کنم کدوم موسسه رو بیشتر پیشنهاد میکنید؟

 37. فهیمه گفت:

  سلام من تو اموزشگاه فرزانه بیست ک تو کرجه درس میخونم این اموزشگاه هم از نظر مشاوره هم اساتید عالیع

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ