0

معرفی 10 کتاب برتر : یک پیشنهاد عالی برای شروع کتابخوانی

معرفی کتاب

برای اینکه به کتابخوانی عادت کنید باید ابتدا به خواندن کتاب علاقه مند شوید. شاید کتاب هایی که تا کنون به شما معرفی شده باشد نتوانسته اند نظر شما را جلب کنند و انگیزه لازم را برای شروع مطالعه یک کتاب در شما ایجاد نشده باشد. از این جهت می توان اولین قدم برای شروع مطالعه و کتابخوانی را معرفی یک کتاب خوب و خواندنی دانست.

معرفی کتابی که برای شروع کتابخوانی مناسب باشد کار چندان ساده ای نیست. و باید معرف خودش اهل کتاب و مطالعه باشد. و از آن گذشته باید کتابی را به شما معرفی کند که جزو کتابهای پرفروش و از نویسنده های معتبر و شناخته شده باشد. همچنین نوع شخصیت شما و دیدگاه شما نسبت به مطالعه می تواند در عنوان کتابی که به شما معرفی می شود موثر باشد. بنابراین ما با توجه به تجربه خود در زمینه معرفی کتاب های متنوع و همچین پرفروش ترین کتاب ها در ایران و جهان لیستی را تهیه کرده ایم که می تواند برای شروع کتابخوانی به شما کمک کند.

مطالعه بیشتر: معرفی 10 عنوان از بهترین کتاب های کارآفرینی

لطفا در ادامه همین مطلب در بخش دیدگاه ها نظر و تجربه خود را از کتابخوانی برای ما بنویسید و اگر کتاب خاصی مورد نظرتان است که می تواند به دیگران هم معرفی کنید در بخش دیدگاه ها بنویسید.

1- کتاب تختخوابت را مرتب کن

کتاب تختخوابت را مرتب کن

کتاب تختخوابت را مرتب کن یکی از آثار نویسنده معروف آمریکایی “ژنرال ویلیام اج مک یون” است که توسط حسین گازر ترجمه شده است و ناشر کتاب انتشارات کوله پشتی می باشد.

مقدمه کتاب با پاراگرافی از نویسنده به این شکل شروع می شود که : “در روز هفدهم ماه می سال ۲۰۱۴، من افتخار این را داشتم که در جشن فارغ‌ التحصیلی دانشجویان دانشگاه تگزاس در آستین سخنرانی کنم. اگرچه خودم هم از همین دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بودم، ولی بعید می‌دانستم یک ژنرال جنگی که زندگی حرفه‌ای خود را در جنگ سپری کرده، خیلی مورد استقبال دانشجویان کالج قرار بگیرد. اما دیدن آن‌هایی که با اشتیاق برای شنیدن سخنرانی‌ام آمده بودند، مرا بسیار شگفت‌زده کرد. به نظر می‌رسید ده درسی که من در تمرینات نیروی دریایی یاد گرفتم و اساس صحبت‌هایم را شکل می‌داد، مورد توجه جمعیت بسیاری قرار گرفته است. این درس‌ها و تجربیات ساده را در تمرینات نیروی دریایی کسب کردم و هر ده درس در مقابل چالش‌های زندگی اهمیتی یکسان دارند و این مهم نیست که شما در چه مرحله‌ای از زندگی و دارای چه جایگاهی در جامعه باشید. در سه سال گذشته، بارها و بارها مردم در خیابان جلویم را گرفتند تا داستانشان را برایم تعریف کنند. همه‌ی آن‌ها می‌خواستند بیشتر در این‌باره بدانند که چطور این ده درس، زندگی‌ام را شکل داده و دوست داشتند افرادی را بشناسند که در دوران حرفه‌ای الهام‌بخش من بودند. این کتاب کوچک، تلاشی برای انجام این مهم است. هر فصل متن کوتاهی را در بر گرفته که حاوی یکی از همین درس‌هاست. امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید.”

2 – کتاب قدرت عادت

کتاب قدرت عادت

همه ما عادت هایی داریم که هریک از این عادت ها می توانند دارای جنبه های مثبت یا منفی از نظر شخصیتی برای ما داشته باشند. خودت عادت یا الگوی رفتاری یک فرآیند سه گانه از نظر روانشناختی است. تحقیقات نشان می دهند که مغز در ابتدا توسط انگیزه هایی وارد مرحله عملکرد خودکار می شود، این عملکرد می تواند به صورت یک رفتار خاص در ما نمود پیدا کند. مرحله بعدی در واقع روزمرگی بوده و آخرین گام از این فرآیند پاداش عمل ماست. این پاداش یا گاهی تنبیه در اصل حسی است که ما پس از انجام یک رفتار از طرف مغزمان دریافت می کنیم و حلقه عادت را شکل می دهیم. ما می توانیم با شناخت درستی از عادت ها می توانیم آن ها را براساس میل خود تغییر دهیم.

کتابی که قصد معرفی آن را داریم دارای یک ویژگی بسیار خوب است که در واقع محتوای آن فارغ از انگیزشی بودن کتاب ، براساس مطالعات واقعی نوشته شده است. کتاب قدرت عادت توسط افراد متخصص بسیاری مورد بازبینی قرار گرفته است. این بازبینی ها و گفتگوهای انجام شده برای تالیف این کتاب حاصل پژوهش های متعددی با متخصصین دانشگاهی و علمی، گفتگو با چندین نفر از دانشمندان و محقیق در حوزه های روانشناسی است. قدرت عادت بیش از یکسال در لیست پرفروش ترین کتاب های مجله معتبر نیویورک تایمز قرار گرفت.

3 – کتاب خودت را به فنا نده

کتاب خودت را به فنا نده

خودت را به فنا نده نام کتابی است که توسط نویسنده بزرگ اسکاتلندی ” گری جان بیشاپ ” در سال 2016 منتشر شده است و حسین گازر آن را ترجمه کرده و توسط انتشارات کوله پشتی منتشر شده است. خودت را به فنا نده یکی از پرفروش ترین کتاب های معرفی شده در مجله نیویورک تایمز است و خواندن آن را به همه افرادی که می خواهند رفتار خود را بهتر کنند پیشنهاد می کنیم.

در پشت جلد آن آمده: تمام مدتی که درگیر بگومگو و قضاوت‌های درونی هستی، و البته هیچ‌وقت هم متوقف نخواهند شد، صدایی آرام زیر گوشت زمزمه می‌کند

در جایی از کتاب چنین میخوانیم که : “تمام مدتی که درگیر بگومگو و قضاوت‌ های درونی هستی، و البته هیچوقت هم متوقف نخواهند شد، صدایی آرام زیر گوشت زمزمه می‌کند: خیلی تنبل و خرافاتی هستی و اصلا به درد هیچ کاری نمی‌خوری. تو حتی متوجه نیستی چقدر به این زمزمه اعتقاد داری یا چه اندازه تباهت می‌کند. تو فقط تمام روز کار می‌کنی تا بر استرس‌ها و فشارهای روحی‌ات چیره شوی، زندگی‌ات را نجات دهی و اگر نتوانی چرخ لعنتی زندگی را بچرخانی، تن به تسلیم می‌دهی و شاید هرگز به جایی که می‌خواستی در زندگی نرسی. شاید هیچ‌گاه به آن شادی، اندام ایده‌آل، شغل یا ارتباطی که آرزویش را داری نرسی.”

این کتاب را به کسانی معرفی می کنیم که دچار این مشکلات خود سرزنشی شده باشند. زیرا این مشکل می تواند در صورتی که ادامه پیدا کند زندگی روزمره شما را کاملا تخریب کند. خودت را به فنا نده بهترین کتابی است که می تواند ما را از خواب غفلت بیدار کند تا توانایی و استعدادهای خود را کشف کنیم. با کمک این کتاب می توانیم دست از نابودی خود بکشیم و به بهترین حالت خودمان در طول زندگی برسیم.

نگاهی به بهترین دوربین عکاسی حرفه ای!

4 – کتاب قله ها و دره ها

کتاب قله ها و دره ها

اگر به مطالعه کتاب های روانشناسی علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم کتاب قله ها و دره ها را از اسپنسر جانسون را حتما بخوانید. قله ها و دره ها توسط ندا شادنظر ترجمه شده است. آنچه در این کناب می خوانید در واقع نکاتی برای مدیریت زمان های شاد و تلخ زندگی تان است.

قله ها و دره ها در 9 فصل روایت گر ماجرایی است که برای مرد جوانی اتفاق می افتد و مواجه او را با خوبی ها و بدی های زندگی اش بیان می دارد. مرد جوان در دره ای مشغول به زندگی است تا اینکه با پیرمردی که در قله ها ساکن است مواجه می شود. این پیرمرد با نکاتی که به مرد جوان آموزش می دهد زندگی او را متحول می کند. کتاب به گونه ای نوشته شده است که شما را در قالب این مرد جوان که شخصیت اول داستان است تجسم می کند و همانند آن پیرمرد می تواند زندگی شما را در جهت مثبت پیش ببرد. این کتاب توسط انتشارات قطره منتشر شده است.

5 – کتاب پدر پولدار پدر فقیر

کتاب پدر پولدار پدر فقیر

کتاب پدر پولدار پدر فقیر یکی از بهترین کتاب هایی است که فروش بسیار بالایی را تجربه کرده است. پدر پولدار پدر فقیر توسط رابرت کیوساکی نوشته شده و کار ترجمه آن را مامک بهادرزاده و ناهید سپهرپور انجام داده اند. آنچه که در این کتاب می خوانید درباره چهار نوع از افرادی است که گونه های مختلف کسب و کار را شکل می دهند. آنچه که این افراد را از هم متمایز می کند در واقع همین چهار نوع دیدگاه آنهاست.

این کتاب می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید در جهان امروز چه جایگاهی دارید و چکونه می توانید مسیر خود را پیدا کنید و با ایجاد استقلال مالی برای خود، اصطلاحاً دستتان در جیب خودتان باشد. آنچه که بعد از مطالعه روش های مختلف ایجاد کسب و کار بدست می آورید می تواند شما را به اهداف مالی تان برساند. در واقع از دیدگاه نویسنده حتی اگر یک کارمند باشید می توانید در کار خود به موفقیت های بالایی برسید و به یک سرمایه گذار در حوزه کاری تان مبدل شوید. پدر پولدار پدر فقر توسط انتشارات آوین منتشر شده است.

6 – کتاب قبایل

کتاب قبایل

به جمعی از افراد که توسط یک رهبر هدایت می شوند و یک ایدئولوژی مشترک دارند قبیله گفته می شود. کتاب قبایل به شما کمک می کند تا درباره فرصتهای رهبری کردن همکاران و اطرافیان تان که می تواند مشتریان یا خوانندگان شما باشند به صورت عمیق فکر کنید. شاید کار ساده ای نباشد اما ذهن شما آن را ساده می انگارد. ست گادین نویسنده کتاب قبایل آنچه را که برای خروج از وضعیت انفعال نیاز دارید تا به یک رهبر با انگیزه مبدل شوید می آموزد. اگر فرصت هایی که ممکن است به سمت تان بیاید را از خود دور کنید، کم کم مجبور می شوید تا وضعیت کنونی خود را حفظ کنید و دیگر علاقه ای به تغییر نخواهید داشت. اگر در این شرایط قرار بگیرید در واقع نمی توانید در دنیای امروز فرد پویا و موفقی باشید و کارایی لازم را نخواهید داشت. ست گادین در کتاب قبایل با استدلال خود می خواهد بیان کند که همه افراد برای ایجاد یک جنبش، فرصت خواهند داشت و از نظر او افراد هم فکر می توانند با تشکیل یک قبیله که دارای اشتراکات در ایدئولوژی است می توانند کارهای بزرگی انجام بدهند. قبایل در واقع افرادی را توصیف می کند که از فرمان بری محض و عادت کردن به داشته هایشان خسته شده و می خواهند یک تغییر بزرگ در زندگی شان ایجاد کنند. اگر فکر می کنید که شورو اشتیاق کافی را برای رهبری گروهی از خوانندگان، شنوندگان، همکاران یا دوستان خود را دارید بهتر است یک وجه مشترک برای ایجاد ارتباط بین آنها پیدا کنید. قبایل کتابی است که همه باید آن را بخوانند زیرا رهبری در دنیای امروز یک وظیفه برای همه ما خواهد بود.

مطالعه بیشتر: معرفی بهترین کتاب های فلسفی با موضوعات جذاب و خواندنی

7 – کتاب کفش باز

کتاب کفش باز

کتاب کفش باز برگرفته از خاطرات موسس نایکی، فیل نایت است که شورش بشیری ترجمه آن را به عهده گرفته است. این کتاب توسط افراد برجسته ای مانند بیل گیتس و وارن بافت در سال 2016 برگیزیده شده و یکی از بهترین کتاب های مدیریتی در فروشگاه اینترنتی آمازون است. در این کتاب بخشی چنین می خوانیم که : “فارغ از اینکه چه کسب‌وکاری داشته باشید یا اینکه در چه رشته‌ای درس خوانده باشید، این کتاب داستان رسیدن به خواسته‌ها و آرزوهاست، راهنمای از هیچ به همه چیز رسیدن، راهنمای گوش‌دادن به صدای قلب و دویدن دنبال آرزوهاست، داستان شکست‌خوردن و برگشتن از عمق تاریکی شکست، داستان هدرندادن استعداد. این کتاب نه‌تنها راهنمایی برای اهالی کسب‌وکار و مدیریت است، بلکه برای هر خواننده‌ای که به خود و آرزوهایش ایمان دارد خواندنی است؛ زندگی‌نامه‌ای که جنگیدن و دست‌نکشیدن را به ما می‌آموزد”. همچنین در ادامه چنین آمده است که : “کناری نشستن و کاری‌نکردن و ترازنامه را بالابردن، برای من معنایی نداشت. بله، این کاری محتاطانه و سنجیده و عاقلانه بود؛ اما کنار جاده پر بود از کارآفرین‌های محتاط و عاقل و سنجیده که از بین رفته بودند. من می‌خواستم با تمام قدرت پایم را روی پدال گاز فشار بدهم”. کتاب کفش باز توسط انتشارات میلکان منتشر شده است.

8 – کتاب گاو بنفش

کتاب گاو بنفش

گاو بنفش نام کتابی است که توسط ست گادین نویسنده معروف در زمینه بازاریابی نوشته شده است. این کتاب را افسانه درویشی ترجمه کرده و توسط انتشارات کتیبه فارسی منتشر شده است. در بخشی از کتاب گاو بنفش چنین می خوانیم : “ھدف من در کتاب گاو بنفش این است که این مسئله را آشکار کنم که افـزایش تمایـل بـه انجـام کارھـای شـگفت انگیـز، باعـث ایمنی بیشتر می‌شود نه خطرات بیشتر. روش‌ھای قدیمی جز شکـست نتیجـه ای ندارنـد، خلـق روش‌های چـشم گیـر کـه ارزش صحبت دارند ضروری است”. ست گادین یکی از معروف ترین نویسنده های ملی افتخاری بوده که چهار کتاب پرفروش در دنیا دارد. او در مجله فست کمپانی نیز مقالاتی نوشته و یکی از ویراستاران بوده است. گادین در زمینه مشاوره تغییر و تحول و راه اندازی چندین شرکت موفق و مدیریت آنها فعالیت داشته است.

9 – کتاب از حال بد به حال خوب

کتاب از حال بد به حال خوب

کتاب از حال بد به حال خوب به نویسندگی دیوید برنز و ترجمه مهدی قراچه داغی یکی از بهترین کتاب ها در زمینه شناخت درمانی است. در بخشی از کتاب چنین آمده است که : “کتاب حاضر درباره‌ی روشی انقلابی و درعین‌حال بی‌نیاز از دارو برای درمان افسردگی است که شناخت‌درمانی نامیده می‌شود. کلمه‌ی شناخت به مفهوم اندیشه یا درک است. شناخت‌درمانی مبتنی بر نظریه‌ی ساده‌ای است که می‌گوید به جای حوادث بیرونی، افکار و طرز تلقی‌های شماست که روحیه‌ی شما را شکل می‌دهد. حتما متوجه شده‌اید که در هنگام ناراحتی، از خود و از جهان برداشت بدبینانه می‌کنید. در حالت افسردگی ممکن است بگویید: بی‌فایده است، من بازنده هستم، دیگر رنگ شادی را نخواهم دید. در نگرانی و هراس احتمالا این فکر به ذهنتان می‌رسد: اگر کنترلم را از دست بدهم و سقوط کنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ هنگام بحث با همسرتان ممکن است به خود بگویید: چه خودخواه، چه از خود راضی. با آنکه افکار منفی به‌تنهایی اغلب اشتباه و غیرمنطقی هستند، به گونه‌ای فریبکارانه واقع‌بینانه به نظر می‌رسند؛ به‌طوری‌که گمان می‌کنید وضع به همان بدی است که به نظر می‌رسد. شناخت‌درمانی می‌تواند شما را از شر این قبیل روحیات ناخوشایند نجات دهد و طرز تلقی مثبت‌تر و واقع‌بینانه‌تری در شما ایجاد کند.” کتاب از حال بد به حال خوب توسط انتشارات آسیم منتشر شده است.

10 – کتاب باشگاه 5 صبحی ها

کتاب باشگاه پنج صبحی ها

کتاب باشگاه پنج صبحی ها نوشته رابین شارما است و ماجرای دو نفری را که یکدیگر را نمی شناسند و با یک فرد ثروت مند آشنا می شوند را بیان می کند. این دو نفر سعی می کنند با آموختن روش های فرد ثروتمند مانند او به موفقیت برسند. این کتاب می خواهد تاثیرات بیدار شدن در ساعت پنج صبح را بیان کند و در واقع این ساعت را آغازگر تپش قلب جهان می داند و همه افراد را تشویق می کند برای موفق شدن باید سحرخیز باشند. از دید نویسنده کتاب افرادی که در ساعت پنج صبح از خواب بیدار می شوند هوشمندتر عمل کرده و انرژی بالاتری نسبت به دیگران دارند.

همانطور که از نام کتاب مشخص است، نویسنده قصد دارد تا با آموختن نکاتی برای افزایش راندمان کاری تان یک برنامه منظم صبحگاهی را ارائه نماید. او معتقد است که افرادی که سحرخیز هستند زندگی شخصی، کاری و روابط بهتری دارند و بیشترین بهره را از زمان خود می برند. جالب است که نکات بیان شده در کتاب به گونه ای است که همه می توانند آن را اجرا نمایند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ