0

بهترین نرم افزار ERP [۱۰ نرم افزار برتر ERP]

Top 10 ERP software

آیا به دنبال بهترین نرم افزار ERP هستید؟ در این مقاله متوجه خواهید شد که سیستم ERP چیست و هنگام انتخاب بهترین سیستم ERP برای کسب و کار دیجیتال خود، چه اولویت‌ها و نیازهایی را باید در نظر بگیرید. اگر شما هم می‌خواهید در مورد بهترین نرم افزار ERP اطلاعات کسب کنید، در این مقاله از تاپ تن ها همراه ما باشید. 

نرم افزار ERP چیست؟

نرم افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی یا همان ERP، سیستم نرم افزاری برای مدیریت و نظارت بر کلیه فرآیندهای درون یک شرکت است.

این نرم افزار به عنوان یک پایگاه داده و یک نقطه هماهنگ اطلاعات برای همه بخش‌ها عمل می‌کند و در نتیجه باعث افزایش سرعت ارتباطات در سراسر تجارت می‌شود.

بهترین نرم افزارهای ERP بسیاری از عملکردها را برای خودکارسازی وظایف در بخش‌های مختلف مانند بازاریابی، فروش، تدارکات، امور مالی و … ادغام می‌کنند.

در صورت نیاز، برخی از بهترین نرم افزارهای ERP با امکان افزودن ماژول‌ها برای گسترش بیشتر قابلیت‌های نرم افزار ارائه می‌شوند. به این ترتیب سیستم‌های ERP می‌توانند به هاب فعالیت‌ها و اطلاعات تبدیل شوند.

اکنون که می‌دانید نرم افزار ERP چیست، بیایید نگاهی به معیارهای انتخاب بهترین نرم افزار ERP بیندازیم:

معیارهای انتخاب نرم افزار ERP

در زمان انتخاب نرم افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی به دنبال چه چیزی باشیم؟ در این قسمت خلاصه‌ای از معیارهای ارزیابی ارائه شده است:

 • رابط کاربری (UI): آیا راحت و جذاب است؟
 • قابلیت استفاده: آیا یادگیری و تسلط بر آن آسان است؟ آیا این شرکت پشتیبانی فنی، پشتیبانی کاربر و آموزش خوبی ارائه می‌دهد؟
 • ویژگی‌های ساده: آیا ویژگی‌های داخلی برای کمک به حسابداری، مدیریت موجودی و انبار و بازاریابی وجود دارد؟
 • گزارش و تجزیه و تحلیل: آیا برای ردیابی عملکرد کسب و کار، گزینه‌های قابل تنظیم، گزارش‌دهی قوی و تجزیه و تحلیل ارائه می‌دهد؟ آیا طراحی و به اشتراک‌گذاری گزارش‌ها آسان است؟
 • ادغام: آیا اتصال با ابزارهای دیگر آسان است؟ آیا ادغام از پیش ساخته شده است؟
 • به‌روزرسانی‌: آیا نرم افزار امکان به‌روزرسانی در مواردی مانند موجودی، سفارش‌های خرید جدید یا پرداخت‌های فاکتور را دارد؟ به روز نگه داشتن نرم افزار می‌تواند کارایی را بهبود ببخشد و ارتباطات نادرست را کاهش دهد.

مطالعه بیشتر: بهترین نرم افزار crm

هنگام بررسی نرم افزار ERP بر اساس معیارهای بالا، بسیار مهم است که نیازهای خاص کسب و کار خود را در نظر بگیرید.

بهترین نرم افزار ERP

۱. Wrike

Wrike

Wrike یک نرم افزار مدیریت پروژه قدرتمند است که می‌تواند به عنوان یک راه‌حل برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) برای سازمان‌های متوسط تا بزرگ عمل کند. قابلیت‌های بهره‌وری و مشاهده‌پذیری را برای شرکت‌ها فراهم کرده و امکان همکاری بهتر بین اعضای تیم و ذینفعان خارجی را به ارمغان می‌آورد.

Wrike به عنوان یک راه‌حل ERP، مورد اعتماد هزاران شرکت در سراسر جهان است. این نرم افزار به بهبود برنامه‌ریزی منابع سازمانی از طریق راه‌حل‌ها و ابزارهای مختلف، از جمله مدیریت و تخصیص منابع، مدیریت حجم کار و مرور کلی بر روند انجام کار، گزارش‌های عملکرد و …، در یک پلتفرم متمرکز کمک می‌کند.

Wrike دسترسی کامل به منابع شرکت و جزئیات پروژه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ادمین‌ها و مدیران پروژه می‌توانند از ویجت‌های آماده استفاده کنند یا با استفاده از ابزارهای ارائه شده یک نسخه سفارشی ایجاد کنند.

یکی از بهترین ویژگی‌های Wrike قابلیت شخصی‌سازی آن است. کاربران می‌توانند نرم افزار را دقیقاً همان‌طور که می‌خواهند، با توجه به مدیریت پروژه و الزامات ERP خود شکل دهند. این نرم افزار به کاربران اجازه می‌دهد منابع تیمی، حجم کاری و زمان را مدیریت کنند. این نرم افزار یک رابط بصری برای تسهیل حجم کار و برنامه‌ریزی منابع فراهم می‌کند. همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد که ابزارهای تجزیه و تحلیل استفاده از منابع را برای ردیابی KPIها و به دست آوردن بینش بهتر سفارشی کنند.

مطالعه بیشتر: بهترین سایت خرید گوشی

Wrike از نظر مقیاس‌پذیری، بی‌نظیر است. شما می‌توانید به صورت رایگان از این پلتفرم استفاده کنید؛ اما راه‌حل‌های اصلی ERP در نسخه پولی موجود هستند.

۲. بهترین نرم افزار Microsoft Dynamics 365 :ERP

Microsoft Dynamics 365 انتخاب خوبی برای برنامه‌ریزی منابع سازمانی است. MS Dynamics 365 توسط شرکت‌هایی مانند Coca-Cola، Crate&Barrel، BMW و Lowe’s استفاده می‌شود. شما می‌توانید ماژول‌ها را برای فروش، بازاریابی، سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS)، خدمات صحرایی، امور مالی و عملیات، ترکیب و مطابقت دهید.

Microsoft Dynamics 365 برای هر فردی که با پلتفرم‌های مایکروسافت کار می‌کند، رابط کاربری آشنا خواهد داشت و این امر باعث می‌شود تا در محیط‌های کاری که با مایکروسافت آشنا هستند، به راحتی مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، می‌توانید برنامه‌های کاربردی این نرم افزار را که سفارشی‌سازی کنید. Microsoft Dynamics ERP برای شرکت هایی در هر اندازه مناسب است.

Microsoft Dynamics 365 با سایر راه‌حل‌های نرم افزاری مایکروسافت و همچنین برنامه‌های شخص ثالث مانند Power BI، Yammer، ESB، HubSpot Sales، Zoom، Salesforce، Cisco Webex Scheduler، Mendeley Cite، IMPACT، FindTime، MIPA Personal Assistant و … ادغام می‌شود.

۳. TallyPrime

TallyPrime یک راه‌حل آزمایش‌شده و عالی برای مدیریت کسب و کارهای کوچک و متوسط است. رابط کاربری این نرم افزار ممکن است قدیمی باشد؛ اما مجموعه ویژگی‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی این نرم افزار برای کسب و کارهای کوچک ایده‌آل است. در واقع می‌توان گفت که TallyPrime یکی از بهترین نرم افزار ERP است.

این نرم افزار دارای یک سرور قدرتمند و امن برای ذخیره و مدیریت داده‌های حیاتی شرکت است که به کارمندان یک منبع متمرکز از اطلاعات را ارائه می‌دهد. با سرور TallyPrime، اطلاعات ذخیره شده فوراً به روز می‌شوند و اطمینان حاصل می‌شود که تمام پروفایل‌های کارمندان دارای به‌روزترین داده‌های موجود هستند. همچنین سرور TallyPrime به مدیران قابلیت‌های نظارت برای مدیریت جلسات و فعالیت‌های کاربر را ارائه می‌دهد.

مطالعه بیشتر: بهترین نرم افزار حسابداری شخصی

TallyPrime انبوهی از قابلیت‌های گزارش ERP را با تمرکز بر صرفه‌جویی در زمان ارائه می‌دهد که کسب و کارهای کوچک از آن استقبال خواهند کرد.

این نرم افزار به شما امکان می‌دهد موجودی را ردیابی، مدیریت و پیش بینی کنید تا اطمینان حاصل شود که منابع لازم برای تکمیل پروژه‌ها و تحویل محصولات را دارید.

۴. بهترین نرم افزار SAP :ERP

بهترین نرم افزار SAP :ERP

بهترین نرم افزار ERP برای مقیاس پذیری، SAP است. در سال 1972، پنج کارمند سابق IBM شرکتی را تأسیس کردند که آن را SAP Systemanalyse und Programmentwicklung نامیدند. از آن زمان، SAP ERP در برنامه‌ریزی منابع سازمانی و راه‌حل‌های مدیریت مالی سرآمد بوده است. SAP در حال حاضر بیش از 200 میلیون مشترک را در پایگاه کاربران ابری خود پشتیبانی می‌کند و به مدت 14 سال به عنوان یکی از شرکت‌های نرم افزاری مدعی برتر در شاخص پایداری داو جونز معرفی شده است.

مطالعه بیشتر: انیمه های معروف

SAP ERP می‌تواند به راحتی با سایر نرم افزارهای شخص اول SAP ادغام شود. شما می‌توانید از ویژگی‌های قابل اعتماد خزانه داری و مدیریت پول نقد SAP استفاده کنید. SAP دارای مجموعه‌ای از ماژول‌های نرم‌افزار کسب‌وکار است، بنابراین می‌توانید بنا به نیاز و بودجه خود، آن را گسترش دهید. این ویژگی SAP را به یک راه‌حل ERP انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیر تبدیل می‌کند.

SAP ERP با راه‌حل‌های دیگر SAP مانند SAP Business One، SAP Business ByDesign، SAP Commerce Cloud و SAP S/4HANA Cloud ادغام می‌شود. گزینه‌های یکپارچه‌سازی شخص ثالث به مجموعه SAP Integration نیاز دارد که با هزینه اضافی همراه است.

۵. Acumatica

Acumatica بهترین نرم افزار ERP برای اضافه کردن کاربران نامحدود بدون هزینه اضافی است. Acumatica Cloud ERP یک راه‌حل مدیریت کسب و کار است که به شرکت‌ها کمک می‌کند در اقتصاد دیجیتال پیشرفت کنند.

Acumatica با APIهای باز برای ادغام سریع با سایر نرم افزارهای حیاتی ساخته شده و گردش کار آن مجموعه کاملی از برنامه‌های مدیریت کسب و کار را در بر می‌گیرد؛ از امور مالی گرفته تا حسابداری پروژه، مدیریت موجودی تا CRM و … .

۶. بهترین نرم افزار: نرم افزار ERP راهکاران همکاران سیستم

نرم افزار ERP راهکاران همکاران سیستم یک راه‌حل جامع و یکپارچه است که می‌تواند با تحت پوشش قرار دادن کسب و کارهای مختلف و ارائه اطلاعات صحیح، سازمان‌ها را در تصمیم‌گیری درست همراهی کند.

قابلیت‌های نرم افزار ERP راهکاران همکاران سیستم به شرح زیر است:

 • امکان تمرکز روی نکات مهم کسب و کار
 • بررسی و واکاوی ریسک‌های مهم کسب و کار
 • امکان ایجاد تغییرات در روند کاری سازمان بر اساس نیاز مشتریان
 • بکارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا مانند موبایل سرویس،RFID  و بارکد
 • امکان اعمال سیاست‌های بروز کاری در شبکه‌های مدیریتی و نظارتی سازمان

بخش‌های مختلف نرم افزار ERP راهکاران همکاران سیستم عبارت است از:

 • سیستم یکپارچه مالی
 • سیستم سرمایه انسانی
 • بخش راهکار پخش کالا
 • بخش ارائه راهکار فروش
 • سیستم مدیریت حسابداری
 • سیستم راهکار هوشمند تجاری
 • سیستم های تدارکات و لجستیک
 • سیستم خرده فروشی و عمده فروشی
 • سیستم مدیریت بخش تولید محصول

۷. نرم افزار ERP پگاه سیستم

یکی دیگر از بهترین نرم افزار ERP، پلتفرم پگاه سیستم است. این نرم افزار می‌تواند اطلاعات و داده‌های یک سازمان را گردآوری کرده و مدیریت کند. همچنین می‌تواند اطلاعات مالی سازمان را جمع‌آوری و سازمان‌دهی کند. این نرم افزار می‌تواند با مدیریت داده‌ها و پشتیبان‌گیری از اسناد و گزارش‌ها، امکان دسترسی آنی به اطلاعات جامع مالی و اقتصادی سازمان‌ها را به ارمغان بیاورد.

قابلیت‌های نرم افزارERP  پگاه سیستم به شرح زیر است:

 • امکان ارتباط با زیرسیستم‌های ارزی
 • کپی اسناد در سند یا سند جدید حسابداری
 • صدور مجموع اسناد ماهیت در پایان هر دوره کاری
 • قابلیت ذخیره خودکار اسناد و بازیابی هر یک از آن‌ها
 • تعریف شرح لاتین برای هرکدام از سطوح کدینگ حسابداری
 • برقرای ارتباط با سایر نرم افزارها و دریافت خودکار اسناد از آن‌ها
 • دریافت فایل‌های TXT و EXCEL در اسناد مربوط به حسابداری
 • امکان محدودسازی دسترسی هر یک از کاربران به حساب‌ها در هنگام صدور اسناد یا تهیه گزارشات مربوطه

۸. بهترین نرم افزار: نرم افزار ERP آرین سیستم

بهترین نرم افزار: نرم افزار ERP آرین سیستم

نرم افزار ERP آرین سیستم یک نرم افزار عالی برای برنامه‌ریزی و مدیریت منابع و داده‌های سازمان به صورت یکپارچه و کاهش هزینه‌های سازمان با استفاده از افزایش دستیابی به اطلاعات همه بخش‌های کسب و کار، افزایش کارایی، ارائه آمار کلی و تکی کسب و کار، امکان مدیریت یکپارچه است.

ویژگی‌های نرم افزار ERP آرین سیستم به شرح زیر است:

 • بررسی ریسک و تصمیم‌گیری سریع
 • منطبق‌شدن با نرم افزارهای خروجی ساز
 • پوشش‌دهی کلیه ارکان مرتبط با کسب و کارهای بزرگ
 • امکان تهیه اطلاعات جامع با حداکثر دقت برای مدیریت اهداف
 • یکپارچه‌سازی و مدیریت اطلاعات در کلیه بخش‌های یک کسب و کار
 • فرآیندمحوری سیستم ERP با قابلیت ابزارهای فرم‌ساز و گزارش گیر حرفه‌ای
 • انعطاف‌پذیری و هوشمندی نرم افزار ای آر پی با قابلیت انطباق با تغییرات دائمی کسب و کار
 • کدنویسی تحت وب بودن نرم افزار ایرانی ERP با رعایت تمامی استانداردهای جهانی بدون محدودیت زمانی و مکانی

۹. نرم افزار ERP تسهیل گستر

نرم افزار ERP تسهیل گستر دغدغه‌های سازمان‌ها را به صورت یکپارچه در بخش‌هایی مانند منابع انسانی، تولید، وب سایت، حسابداری، خرید، فروش، انبار، فروشگاه اینترنتی، مدیریت پروژه، CRM  و … پاسخ می‌دهد.

نرم افزار ERP تسهیل گستر توانسته با حضوری فعال در زمینه نرم افزار و کسب و کار الکترونیکی از سال ۱۳۷۶ سطح بالایی از دانش، تجربه و منابع کاربردی را جمع‌آوری کند تا نیاز کاربران را به بهترین شکل رفع نماید. 

نرم افزار ERP تسهیل گستر ویژگی‌های زیادی دارد که عبارت‌اند از:

 • قابلیت نظارت بر امر فروش
 • قابلیت مدیریت منابع انسانی
 • قابلیت تضمین کیفیت محصول
 • امکان مدیریت حقوق و دستمزد
 • قابلیت مدیریت بر خرید محصول
 • قابلیت نظارت بر موجودی‌های انبار

شاخصه‌‌های ایجاد نرم افزار ERP تسهیل گستر به شرح زیر است:

 • نرخ استفاده مشتریان
 • انطباق پذیری راه‌حل‌ها
 • وسعت و عمق کاربردپذیری
 • آموزش و مدیریت تغییرات کلی هر یک از سازمان‌ها
 • قدرت سامانه فروشنده، از قبیل شرکا و ادغام‌‌گران سیستم
 • ارائه راهنمای استفاده از محصول از طرف فروشنده و کارآمدی کلی آن
 • سهولت در کار پیاده سازی، نظیر زمان و مجموع هزینه‌های صرف‌شده مالک

۱۰. بهترین نرم افزار: نرم افزار ATR ERP آتراویژن

نرم افزار ATR ERP آترا ویژن به منظور دسترسی به منابع و تأثیرپذیری حداکثری ارگان‌های سازمان طراحی شده است. این نرم افزار می‌تواند با ایجاد هماهنگی آنی و دقیق ارکان کسب و کارهای مختلف با یکدیگر، به پیشرفت آن‌ها کمک کند.

قابلیت‌های نرم افزار ATR ERP آترا ویژن به شرح زیر است:

 • تنظیم قرارداد خرید و فروش
 • بررسی و ارزیابی تأمین کنندگان
 • سنجش و برنامه‌ریزی احتیاجات مواد اولیه
 • محاسبه میزان کارکرد بخش‌های مختلف سازمان
 • تأمین تدارکات داخلی و خارجی به طور هوشمندانه
 • کنترل موجودی انبار و مدیریت ارکان مختلف انبارداری
 • برنامه‌ریزی و تعیین منابع تولید و نظارت بر تولید محصولات

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم معیارهای مهم در انتخاب نرم افزار ERP را معرفی کنیم تا بتوانید با توجه به این معیارها، بهترین نرم افزار ERP را برای سازمان خود انتخاب کنید. همچنین ۱۰ مورد از بهترین نرم افزارهای ERP را معرفی کردیم. حال می‌توانید با بررسی نرم افزارهای معرفی‌شده در این مقاله، مناسب‌ترین نرم افزار را انتخاب کنید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم. به نظر شما کدام نرم افزار می‌تواند جزو بهترین‌ها باشد؟

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ