0

بهترین گلهای آپارتمانی + [۱۰ گل آپارتمانی برتر]

Top 10 apartment flowers

از تصفیه هوا گرفته تا ایجاد احساس شادابی و سرزندگی در آپارتمان، دلایل زیادی برای استفاده از بهترین گلهای آپارتمانی در دکوراسیون منزل وجود دارد. با این حال، انتخاب گل مناسب آپارتمان که به نور خیلی زیادی احتیاج نداشته باشد و بتوان به راحتی از آن مراقبت کرد، چالش برانگیز است. به خصوص زمانی که فضا و نور طبیعی خورشید محدود است (مانند بسیاری از آپارتمان‌ها در تهران). برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید و به خوبی از گل‌های زیبای خود مراقبت کنید، در این مطلب از تاپ تن ها می‌خواهیم به معرفی ۱۰ گل آپارتمانی برتر بپردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین گلهای آپارتمانی

۱. گیاه برگ قاشقی

بهترین گلهای آپارتمانی قاشقی

یکی از بهترین گلهای آپارتمانی، گل برگ قاشقی است که زیبایی خاصی دارد و طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. زادگاه گل برگ قاشقی، برزیل و جنگل آمازون است و از خانواده پی پراسه می‌باشد. این گل، برگ‌هایی به شکل قلب و قاشقی، گوشتی و ابلق به رنگ سفید کرمی و سبز دارد. زادگاه گیاه برگ قاشقی در جنگل‌های تاریک است و به همین دلیل برای آپارتمان بسیار مناسب است، زیرا نیاز چندانی به نور مستقیم خورشید ندارد. این گیاه را هم به صورت گروهی برای پوشش گلدان و هم به عنوان یک گیاه مجزا کاشت می‌کنند. زیبایی گیاه برگ قاشقی می‌تواند محیط خانه شما را بسیار سرسبز و سرزنده کند و با تماشای آن انرژی خواهید گرفت.

مطالعه بیشتر: بهترین برندهای لوازم آرایشی + [10 برند برتر لوازم آرایشی]

گیاه برگ قاشقی به نیم سایه آفتاب و نور کنار پنجره نیاز دارد. حواستان باشد که این گیاه را نباید در برابر اشعه مستقیم آفتاب به خصوص در ظهر قرار دهید. حداکثر درجه حرارت مورد نیاز گیاه برگ قاشقی در تابستان ۲۴ درجه و حداقل درجه در زمستان ۱۸ درجه است. این گیاه تا ۱۰ درجه هم مقاومت نشان می‌دهد. برای آبیاری گل باید اجازه دهید سطح خاک گلدان خشک شود، سپس به گل آب بدهید. آبیاری بیش از اندازه به خصوص در زمستان باعث پوسیدگی گیاه می‌شود و در نهایت قارچ بیماری زای بوتری تیس به گیاه حمله خواهد کرد.

۲. بهترین گلهای آپارتمانی: گیاه پتوس قلبی

بهترین گلهای آپارتمانی پتوس قلبی

یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی، گیاه پتوس قلبی است. همان‌طور که از نامش مشخص است، این گیاه برگ‌هایی قلبی شکل دارد. گیاه پتوس قلبی، حالت بالارونده دارد و گاهی تا سقف هم بالا می‌روند. این گیاه به عنوان تصفیه کننده هوا هم عمل می‌کند و به همین دلیل برای اداره‌ها و شرکت‌ها می‌تواند گزینه مناسبی باشد. گیاه پتوس قلبی نه تنها هوا را تصفیه می‌کند، بلکه بسیار مقاوم بوده و همچنین بسیار زیبا است.

پتوس قلبی یک گیاه بالارونده است و به تکیه گاه خزه‌دار نیاز دارد. این گیاه بسیار سریع رشد می‌کند و نگهداری از آن خیلی ساده است. از این گیاه می‌توانید در گلدان‌های سبد آویزان استفاده کنید. در این صورت، باید هر سال دو الی سه بار جوانه‌های انتهایی را قطع کنید تا جوانه‌های جانبی رشد کنند. این گیاه در برابر تاریکی بسیار مقاوم است و به همین دلیل برای آپارتمان بسیار مناسب خواهد بود.

این گیاه را در همه نقاط آپارتمان می‌توانید نگهداری کنید؛ اما به یاد داشته باشید که نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد. بهترین مکان برای نگهداری گل پتوس قلبی، در نزدیک پنجره است. حداقل درجه حرارت گل پتوس قلبی در زمستان ۱۸ درجه سانتی گراد و در تابستان حداکثر ۲۴ درجه است. برای آبیاری گل باید اجازه دهید سطح خاک گلدان خشک شود، سپس به گل آب بدهید. آبیاری بیش از اندازه به خصوص در زمستان باعث پوسیدگی گیاه می‌شود. همچنین ناگفته نماند که رطوبت معمولی اتاق برای این گیاه کافی است.

۳. گیاه برگ بیدی

بهترین گلهای آپارتمانی برگ بیدی

یکی دیگر از بهترین گلهای آپارتمانی، گیاه برگ بیدی است. گیاه برگ بیدی از خانواده تراوسکانتیا است و ۶ گونه دارد. از گیاه برگ بیدی بیشتر برای تزئین پشت پنجره و بالکن‌های سرپوشیده استفاده می‌شود. این گیاه به خاک مرغوب و تقویت شده نیاز دارد. گیاه برگ بیدی در مقابل سرما مقاومت کمی دارد و در کمتر از ۸ درجه از بین می‌رود. این گیاه خیلی سریع رشد می‌کند و زیبا است. رشد این گل به قدری است که در یک سال متوالی می‌توان ۵ گلدان جدید تهیه و گل را تکثیر کرد.

مطالعه بیشتر: بهترین کافی شاپ تهران

برای نگهداری از گیاه برگ بیدی باید آن را در سایه تا نور متوسط قرار دهید. نور مستقیم خورشید می‌تواند کمک بزرگی به رشد سریع‌تر گیاه کند. این گیاه به گرمای حدود ۳۰ درجه سانتی گراد نیاز دارد. در فصل بهار و تابستان باید این گیاه را به صورت روزانه آبیاری کنید؛ اما در فصل زمستان می‌توانید هفته‌ای یک‌بار به گیاه آب بدهید.

۴. بهترین گلهای آپارتمانی: گل آنتوریوم

بهترین گلهای آپارتمانی آنتوریم

یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی، گل آنتوریوم است که عاشق سایه است. این گل از جمله گل‌های سایه دوست است و برگ‌هایی کشیده و شبیه به خنجر به رنگ سبز پررنگ و براکته هایی قرمز و قلبی شکل دارد. گل و براکته آنتوریوم دوام زیادی در حدود دو تا سه ماه دارد. گل‌های آنتوریوم فنر مانند هستند که از داخل براکته رشد می‌کنند. گل‌های این گیاه به شکل خوشه‌ای و پیچیده‌شده در یک براکته قلبی شکل هستند. گل آنتوریوم به دلیل گل‌های بادوام و زیبایی که دارد، در گلخانه کشت می‌شود.

گل آنتوریم به نور ملایم با سایه آفتاب نیاز دارد. البته حواستان باشد که در فصل تابستان،‌ گل را از تابش نور مستقیم آفتاب دور کنید. این گل عاشق محیط گرم و مرطوب است. زادگاه این گیاه در جنگل‌های استوایی است و به همین دلیل گرما و رطوبت زیاد به رشد بهتر گیاه کمک می‌کند. گیاه آنتوریم به آب سنگین و سرما حساس است. همچنین در فصل زمستان ۶ الی ۸ هفته استراحت دارد. بدین ترتیب، در این مدت به آبیاری زیاد نیازی ندارد. برای آبیاری گل در فصل بهار و تابستان باید اجازه دهید سطح خاک گلدان خشک شود، سپس به گل آب بدهید. آبیاری بیش از اندازه به خصوص در زمستان باعث پوسیدگی گیاه می‌شود. در فصل زمستان هفته‌ای یک بار گیاه را آبیاری کنید.

۵. گیاه گندمی

بهترین گلهای آپارتمانی گندمی

یکی دیگر از بهترین گلهای آپارتمانی، گل گندمی است که رشد سریعی دارد و خیلی گران قیمت نیست. این گل بسیار زیبا از خانواده مارچوبه سانان است. افراد مبتدی و نا آشنا به نگهداری گیاه آپارتمانی می‌توانند با خیالی آسوده گیاه گندمی را انتخاب کنند، زیرا نگهداری از آن خیلی آسان است. به دلیل شکل خاص برگ‌های گیاه، از آن در سبدهای آویزان استفاده می‌شود. منبع تولید و تکثیر گیاه در گیاهچه‌های حاصله در انتهای ساقه‌های طویل قرار دارد. این گیاهچه‌ها در سبدهای آویزان، جلوه بسیار زیبایی ایجاد می‌کند. همچنین این گیاه را می‌توانید در آب کاشت کنید.

مطالعه بیشتر: بهترین سایت های تولید محتوا

این گل را بهتر است در گلدان‌های مجزا کاشت کنید و در نقطه‌ای سایه و به دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید. تابش مستقیم نور خورشید بر گیاه می‌تواند برگ‌های گیاه را خراب کند. بهترین مکان برای گیاه گندمی در داخل منزل در کنار پنجره است. این گیاه به لحاظ دمایی بسیار مقاوم است و تا درجه صفر هم مقاومت می‌کند.

۶. بهترین گلهای آپارتمانی: گل سانسوریا

بهترین گلهای آپارتمانی سانسوریا

یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی، گل سانسوریا است که طرفداران زیادی دارد و در اکثر خانه‌ها دیده می‌شود. گل سانسوریا از خانواده سوسنیان یا لیلیاسه و بومی آفریقا است که برگ‌هایی کشیده و خاردار با حاشیه زرد رنگ دارد. برگ‌های این گل می‌توانند خیلی بلند و کشیده باشند و گاهی حتی ارتفاع برگ‌ها به یک متر هم می‌رسد. تکثیر این گیاه از طریق برگ یا ساقه‌های زیرزمینی است. گل سانسوریا بسیار مقاوم در برابر خشکی و سایه است؛ اما به نور زیادی احتیاج دارد.

گل سانسوریا به سایه مقاوم است و می‌تواند در مکان‌های کم نور هم زندگی کند؛ اما تابش نور کامل به آن بهترین شرایط زندگی برای این گیاه است. البته به یاد داشته باشید که تابش مستقیم نور خورشید به گیاه می‌تواند باعث از بین رفتن آن شود. گل سانسوریا در زمستان تا درجه حرارت 10 درجه سانتی گراد را تحمل می‌کند؛ اما درجه حرارت مطلوب در فصل زمستان 16 درجه و در تابستان هم ۲۴ درجه سانتی گراد است. برای آبیاری گیاه به یاد داشته باشید که در فصل تابستان هفته‌ای یک بار و در فصل زمستان هر ۳ هفته یک‌ بار گل را آبیاری کنید. از آبیاری زیاد گیاه بپرهیزید، زیرا می‌تواند باعث پوسیدگی گیاه شود. بین دو آبیاری بهتر است خاک گلدان، خشک شود.

۷. درختچه پاچیرا

بهترین گلهای آپارتمانی پاچیرا

یکی دیگر از بهترین گلهای آپارتمانی، درختچه پاچیرا است که به آن درخت پول هم می‌گویند و به تازگی وارد ایران شده است. زادگاه درختچه پاچیرا،‌ آمریکای مرکزی و شرق آسیا است و بسیار گران قیمت می‌باشد. این گیاه، برگ‌های سبز تیره با حالت کشیده و پنجه مانند و ساقه‌ای صاف و بلند و مرتجع دارد. اغلب به دلیل زیباتر شدن گیاه، ساقه صاف و بلند و مرتجع آن را می‌بافند که بسیار هم زیبا می‌شود. این گیاه خیلی سریع رشد می‌کند و نگهداری از آن خیلی آسان است. گاهی ارتفاع این گیاه تا ۲ متر هم می‌رسد.

این گیاه را می‌توانید در محیط کم نور و سایه مانند مثل گوشه اتاق پذیرایی یا لابی هتل و رستوران و دفتر کار قرار دهید. درختچه پاچیرا در این مکان‌ها به خوبی رشد می‌کند. این گیاه را هفته‌ای یک بار آبیاری کنید. به یاد داشته باشید که گیاه به آب زیاد حساس است و باعث زردی و سیاهی برگ‌ها از نوک می‌شود. همچنین روی ساقه‌ها و بین آن‌ها آب نریزید، زیرا باعث پوسیدگی گیاه می‌شود.

۸. بهترین گلهای آپارتمانی: کاکتوس‌ها

بهترین گلهای آپارتمانی کاکتوس

کاکتوس‌های یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی هستند که انواع متنوعی دارند و نگهداری از آن‌ها آسان است. کاکتوس‌ها گیاهانی بسیار مقاوم هستند و در شرایط خشکی و سایه هم به خوبی زندگی می‌کنند. کاکتوس‌ها علاوه بر اینکه به شرایط دشوار بسیار مقاوم هستند، زیبایی خیره کننده‌ای هم دارند، زیرا امروزه انواع متنوعی از آن‌ها را می‌توان در بازار پیدا کرد. برای آبیاری گل کاکتوس باید اجازه دهید خاک گلدان خشک شود و سپس آبیاری را انجام دهید.

۹. گل بنفشه آفریقایی

بهترین گلهای آپارتمانی بنفشه

یکی دیگر از بهترین گلهای آپارتمانی، گل بنفشه آفریقایی است که جزو زیباترین گیاهان آپارتمانی در سراسر دنیا محسوب می‌شود. گل بنفشه آفریقایی ظاهر پرپشت و متراکمی دارد و همین ظاهرش هم باعث محبوب بودن آن شده است. تنوع شکل و رنگ بسیار زیادی هم از این گل در بازار وجود دارد. اگر به طور مناسب گل را آبیاری کنید و همچنین قرار دادن آن در رطوبت بالا و نور درخشان خورشید اما غیرمستقیم، می‌توانید شاهد گلدهی گیاه، چندین بار در طول سال باشید.

۱۰. بهترین گلهای آپارتمانی: ارکیده‌ها

بهترین گلهای آپارتمانی ارکیده ها

آخرین مورد از بهترین گیاهان آپارتمانی، ارکیده‌ها هستند که در سراسر جهان جرو زیباترین گیاهان محسوب می‌شوند. حدود ۳۰ هزار گونه از ارکیده‌ها وجود دارد و ۱۰ هزار نوع پیوندی آن هم ثبت شده است. انواع متنوعی از ارکیده‌ها در بازار موجود هستند که می‌توانید بنابر سلیقه خود یکی را انتخاب و خریداری کنید. ناگفته نماند که برخی از این گل‌ها بسیار زیبا و خیره‌کننده؛ اما برخی دیگر عجیب و ترسناک هستند! این شما هستید که مدل مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنید و ظاهری متفاوت به منزل خود می‌بخشید. همچنین نگهداری از این گل‌ها هم بسیار ساده است و نیازی به مراقبت خیلی زیاد ندارد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در مورد بهترین گلهای آپارتمانی صحبت کنیم و ۱۰ مورد از بهترین‌ها را به شما معرفی کردیم. از آنجایی که آپارتمان‌ها خیلی آفتاب‌گیر نیستند و حیاط ندارند، همه مدل گلی را نمی‌توان نگه داشت. به همین دلیل باید گلی را انتخاب کنید که به نور کمتری نیاز داشته باشد و در گلدان رشد کند. از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید، از شما متشکریم. به نظر شما کدام گیاه می‌تواند جزو بهترین‌ها قرار بگیرد؟

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ