1

بهترین نژاد سگ آپارتمانی + [۱۰ نژاد سگ آپارتمانی]

10 apartment dog breeds
3.1/5 - (9 امتیاز)

به طور کلی، نژادهای سگ کوچک‌تر مانند شیتزو، پاگ و بیشون فریز، بهترین نژاد سگ آپارتمانی هستند. آن‌ها به خوبی در فضاهای محدود خود را تطبیق می‌دهند و پیاده‌روی روزانه معمولاً ورزش کافی برای شادی و سلامتی آن‌ها است. با این حال، نژادهای سگ زیادی وجود دارند که می‌توانید در آپارتمان جمع‌وجور خود نگه دارید.

آپارتمان‌نشینان در مورد حیوانات خانگی، گزینه‌های زیادی دارند و همه آن‌ها گربه‌ها، خرگوش‌های کوچک و … نیستند. اگر خانه شما فضای کوچکی دارد، در این مقاله چند نژاد سگ آپارتمانی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند به بهترین دوست و همراه شما تبدیل شوند.

پیدا کردن سگ مناسب برای به اشتراک‌گذاشتن فضای آپارتمان خود با او ممکن است کمی دشوار به نظر برسد. اندازه آپارتمان، موقعیت مکانی و حتی سن همسایگان شما می‌توانند عواملی در تعیین نوع سگ مناسب با موقعیت شما باشند؛ اما ناامید نشوید! با چنین طیف گسترده‌ای از نژادهای سگ آپارتمانی، گزینه‌های بسیار خوبی برای شما وجود دارد. صرف نظر از سبک زندگی شما، مطمئناً نژادی وجود دارد که می‌تواند به بهترین دوست شما تبدیل شده و خود را با سبک زندگی شما هماهنگ سازد.

سگ‌های بزرگ‌تر هم می‌توانند با خوشحالی در یک آپارتمان زندگی کنند؛ اما آن‌ها به همراهی بیشتری از جانب صاحب خود نیاز دارند. سگ‌های بزرگ‌تر نسبت به نژادهای کوچک به ورزش بیشتری نیاز دارند و بدون وجود حیاط برای دویدن و بازی‌کردن، شما باید زمان بیشتری برای پیاده‌روی و به پارک‌ بردن سگ خود صرف کنید. با این حال، اگر زیاد می‌دوید یا وقت آزاد زیادی را بیرون می‌گذرانید، مطلقاً هیچ چیز مانع از خوشحالی یک سگ بزرگ در آپارتمان شما نخواهد شد.

بهترین نژاد سگ آپارتمانی بسته به شخص شما می‌تواند چندین معنی داشته باشد. برای برخی، بهترین نژاد صرفاً نژادی است که می‌تواند در فضایی کوچک در آرامش و شادی زندگی کند. برای برخی دیگر، بهترین نژاد ممکن است نژادی باشد که می‌تواند در آخر هفته‌ها بیرون برود و با آن‌ها فعال باشد، بدون اینکه در طول هفته کاری، احساس ناراحتی کند. با در نظر گرفتن این موضوع، در ادامه مقاله می‌خواهیم ۱۰ نژاد سگ آپارتمانی را به شما معرفی کنیم که با توجه به سبک زندگی خود می‌توانید بهترین دوست خود را انتخاب کنید.

بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

سگ‌ها دارای نژاد و اندازه‌های مختلفی هستند. اگر به دنبال یک نژاد سگ برای خانه کوچک خود هستید، باید نژاد سگ را بر اساس شخصیت و سبک زندگی خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر فردی نسبتاً آرام هستید، پس به دنبال نژآدی آرام و بدون نیاز به ورزش زیاد انتخاب کنید. همچنین اگر زندگی نسبتاً فعالی دارید، سگی را انتخاب کنید که صمیمی‌تر و فعال‌تر باشد.

بهترین سگ‌های آپارتمانی اغلب آن‌هایی هستند که ساکت و آرام بوده و به راحتی تربیت می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود کل فرآیند سازگاری با یک محیط جدید بسیار آسان‌تر باشد!

از بزرگ تا کوچک: انواع سگ‌های آپارتمانی

بهترین نژادهای سگ آپارتمانی دارای ویژگی‌های زیر هستند:

 • عدم ریزش موها
 • سطح انرژی پایین
 • نژاد کوچک

این روزها، اکثر افرادی که آپارتمان نشین هستند، در حالت ایده‌آل، سگی با ریزش کم موها و آرام می‌خواهند.

سگ‌های با انژی پایین معمولاً به خوبی با زندگی آپارتمانی سازگار می‌شوند، زیرا آن‌ها تقریباً تنبل هستند و دوست دارند روی کاناپه بخوابند. این گونه سگ‌ها اغلب ممکن است یک پیاده‌روی کوتاه را به جای پیاده‌روی طولانی انتخاب کنند. بنابراین، آن‌ها برای افرادی که زندگی بسیار شلوغی دارند، ایده‌آل هستند!

امروزه، افرادی که در یک آپارتمان زندگی می‌کنند، ممکن است فضای کافی برای نژادهای بزرگ را نداشته باشند. هیچ ایرادی ندارد! برای آن دسته از افرادی که در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند، بهتر است یک نژاد سگ با جثه کوچک را انتخاب کنند که بتواند با فضای کوچک سازگار شود.

ویژگی‌های شخصیتی!

هنگام انتخاب یک سگ آپارتمانی مناسب، باید به دنبال نژادی باشید که ویژگی‌های شخصیتی خاصی دارد. برای اینکه به شما ایده دهیم که چه نوع ویژگی‌هایی را باید جستجو کنید، فهرستی را ارائه می‌دهیم تا فرآیند انتخاب نژاد سگ را آسان‌تر کنیم:

 • آموزش پذیری
 • سروصدای زیاد
 • جثه کوچک
 • تطبیق پذیری
 • سطح انرژی

برای شروع، شما باید به دنبال نژادی باشید که تربیت آن آسان باشد. این بدین دلیل است که وقتی در یک آپارتمان نقلی زندگی می‌کنید، باید مطمئن شوید که سگ شما خیلی سریع آموزش می‌بیند و یاد می‌گیرد چطور در فضای کوچک شما زندگی کند. اگر تربیت سگ آسان باشد، به احتمال زیاد می‌توانید به او بیاموزید که چگونه با یک محیط بسیار سریع‌تر سازگار شود.

عامل پارس کردن یکی دیگر از ویژگی‌های شخصیتی مهمی است که باید در نظر بگیرید. هنگام زندگی در یک آپارتمان، باید به فکر شکایت همسایگان خود باشید. داشتن سگی که عموماً ساکت است و زیاد پارس نمی‌کند، در زمان و دردسر شما صرفه‌جویی می‌کند. افرادی که صاحب سگ‌هایی هستند که بیش از حد پارس می‌کنند، ممکن است در اجاره آپارتمان با مشکلات زیادی روبرو شوند.

جثه سگ و سطح انرژی او ممکن است دست به دست هم بدهند! اگر آپارتمان بزرگ‌تری دارید، احتمالاً می‌توانید روی یک سگ بزرگ مانند گریت دین فکر کنید. با این حال، اگر یک آپارتمان کوچک دارید، بهتر است به سگ کوچکی مانند چی وا وا فکر کنید.

با این حال، اگر سبک زندگی نسبتاً فعالی دارید، به طور بالقوه می‌توانید با یک سگ بزرگ و پرانرژی همراه شوید: پیت بول‌ها یک مثال عالی هستند!

بهترین نژاد سگ آپارتمانی

وقتی نوبت به انتخاب بهترین نژاد سگ آپارتمانی می‌رسد، باید به یاد داشته باشید که سگ‌ها دارای نژاد و اندازه‌های مختلفی هستند. در بیشتر موارد، تا زمانی که یک سگ، سازگار بوده و تربیت او آسان باشد، به عنوان ساکن آپارتمان‌ها به خوبی عمل خواهد کرد. با این حال، بسیار مهم است که نژاد مناسبی را با توجه به شخصیت و سبک زندگی خود انتخاب کنید.

۱. کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

یکی از بهترین نژادهایی که می‌تواند دوست خوبی برای شما در آپارتمان نقلی‌تان باشد، کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل است. آن‌ها سگ‌های بسیار شیرینی هستند که به خوبی به موقعیت‌ها و مکان‌های داخل خانه عادت می‌کنند. آن‌ها به دلیل هماهنگی با صاحب خود معروف هستند. بنابراین فرقی ندارد همیشه به سرکار بروید یا همواره در خانه باشید، کاوالیر می‌تواند با هر شرایط سازگار شود. کاوالیر به عنوان یک نژاد سگ کوچک و شیرین، نیازی به تخت بزرگ یا خانه مخصوصی که فضای زیادی را اشغال می‌کنند، ندارند. حقیقتاً، این نژاد حتی خیلی از تخت یا خانه مخصوص خود استفاده نمی‌کنند، زیرا عمیقاً به صاحب خود وابسته می‌شوند و زمانی که در کنار شما هستند، بسیار خوشحال خواهند بود. این حیوانات خانگی می‌توانند همراهان آپارتمانی خوبی برای شما باشند.

۲. بهترین نژاد سگ آپارتمانی: پاگ

بهترین نژاد سگ آپارتمانی: پاگ

پاگ‌ها به عنوان سگ‌های آپارتمانی برای فضاهای کوچک، آنقدر محبوب هستند که حتی تصویر آن‌ها را روی لیوان‌ها هم چاپ می‌کنند. پاگ بسیار دوس‌داشتنی است و خیلی سریع با شما و همسایه‌هایتان دوست می‌شود و همین موضوع برای شما عالی خواهد بود. به عنوان سگ های پا کوتاه، آن‌ها دوندگان سریعی نیستند. آن‌ها ترجیح می‌دهند از لحاظ اجتماعی «فعال» باشند و در پارک سگ‌ها به جای پیاده‌روی طولانی شرکت ‌کنند.

۳. شیتزو

بهترین نژاد سگ آپارتمانی: پاگ

یکی دیگر از بهترین نژاد سگ آپارتمانی، شیتزو است. شیتزوها نیاز به نظافت دارند و هنگامی که آن‌ها را مسواک می‌زنید و نوازش می‌کنید، توجه آن‌ها را به خود جلب خواهید کرد. این نژآد به دلیل پوزه‌های کوتاه‌شان، جونده‌های بزرگی نیستند؛ بنابراین نگران فرش یا مبل خود نخواهید بود که توسط حیوان خانگی شما جویده شوند. آن‌ها به توجه انسان معتاد بوده و فوق‌العاده وفادار هستند؛ به این معنی که اگر بتوانند 24 ساعته در کنار شما خواهند بود!

۴. بهترین نژاد سگ آپارتمانی: آفن پینچر

بهترین نژاد سگ آپارتمانی: آفن پینچر

آفن پینچر یکی از دوست‌داشتنی‌ترین نژادهای سگ آپارتمانی است. این نژاد برای فضاهای کوچک ایده‌آل است. آفن پینچرها خیلی ریزش مو ندارند و به همین دلیل، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده‌اند. آن‌ها نسبت به اتفاقاتی که در سالن یا حیاط می‌افتد، کنجکاو و هوشیار هستند و ممکن است پارس کنند.

۵. بوستون تریر

بوستون تریر

آیا می‌خواهید خوش اندام باشید؛ اما در آپارتمان خود جایی برای تردمیل ندارید؟! چه کار باید انجام دهید؟ یک بوستون تریر به عنوان مربی شخصی خود به خانه بیاورید! آن‌ها به ورزش نیاز دارند، بنابراین این نژاد برای خوابیدن کاناپه مناسب نیست. آن‌ها بسیار کوچک هستند و به فضای زیادی نیاز ندارند. برخلاف برخی از مربیان شخصی بدجنسی که در گذشته می‌شناختید، بوستون تریر، شیرین و مهربان است. همچنین بوستون تریرها خیلی ریزش مو ندارند و یکی از نژادهای سگی هستند که زیاد پارس نمی‌کنند.

۶. بهترین نژاد سگ آپارتمانی: هاوانیز

بهترین نژاد سگ آپارتمانی: هاوانیز

هاوانیز یکی از دوست‌داشتنی‌ترین سگ‌هایی با موهای کرکی است که تا به حال دیده‌اید. این نژاد به‌ صورت روزانه به نظافت نیاز دارد. اگر هاوانیز خود را در خانه تنها بگذارید، ناراحت می‌شود و قلبش می‌شکند. آن‌ها دوست دارند همواره در کنار شما باشند و زمانی که با شما هستند، بسیار خوشحال خواهند بود. این نژاد بسیار مهربان است و خیلی سریع با سگ‌های دیگر دوست خواهد شد.

۷. داشهوند

داشهوند

یکی دیگر از بهترین نژاد سگ آپارتمانی، داشهوند است. بدن کشیده و پاهای کوتاه این نژاد باعث می‌شود که بسیار دوست‌داشتنی و بامزه باشند. وقتی داشهوندها همسایه‌ها را ببینند یا صدای آن‌ها را بشنوند، بسیار «پرسروصدا» خواهند بود، بنابراین برای جلوگیری از پارس کردن به آموزش مداوم نیاز دارند. به عنوان یکی از وفادارترین نژادهای سگ که همیشه در کنار شما خواهند بود، توجه آن‌ها به شما معطوف است.

۸. بهترین نژاد سگ آپارتمانی: بیشون فریز

بهترین نژاد سگ آپارتمانی: بیشون فریز

موهای بیشون فریز خیلی نمی‌ریزد که برای تمیز نگه‌داشتن آپارتمان شما (و اگر آلرژی دارید) عالی است؛ اما آن‌ها نیاز به مسواک زدن و نظافت دارند. باهوش، شیرین، بازیگوش و سازگار، ویژگی‌هایی هستند که نژاد بیشون فریز را به عنوان دوستی مهربان و وفادار معرفی می‌کنند.

۹. بولداگ فرانسوی

بولداگ فرانسوی

بدن‌های کوچک و پاهای کوتاه آن‌ها و گوش‌های خفاشی بسیار زیبا، خداحافظی را هنگام رفتن به محل کار دشوار می‌کند؛ اما خیلی احساس بدی نداشته باشید! بولداگ فرانسوی یکی از نژادهای سگی است که می‌توان او را در خانه تنها گذاشت، بدون اینکه نگران او باشید. زمانی که روال زندگی شما ثابت باشد، بولداگ فرانسوی به خوبی خود را هماهنگ خواهد کرد. بولداگ‌ها حتی ممکن است برای خداحافظی با شما از روی مبل بلند نشوند! در واقع، شما می‌توانید تلویزیون را روشن کرده و با خیالی آسوده به محل کار خود بروید، زیرا آن‌ها کمی تنبل هستند و در مقابل تلویزیون خواهند نشست. با این حال، وقتی به خانه رسیدید، آن‌ها آماده بازی خواهند بود. درست است که این نژاد محبوبیت زیادی دارد؛ اما بهتر است پیش از آوردن او به آپارتمان خود، درباره شرایط بهداشتی رایج (همان‌طور که در مورد همه نژادها باید انجام شود) تحقیق کنید.

۱۰. بهترین نژاد سگ آپارتمانی: چی وا وا

بهترین نژاد سگ آپارتمانی: چی وا وا

چی وا وا یکی از نژادهایی است که عاشق آن خواهید شد. این نژاد، سروصدای زیادی دارد که برخی مواقع پارس کردن آن‌ها احتمالاً به خاطر ذهنیت سگ نگهبان آن‌ها است. این ممکن است زمانی مفید باشد که آن‌ها می‌خواهند به شما هشدار دهند. آن‌ها دوست دارند تمام وقت خود را با شما بگذرانند و به عنوان یکی از نژادهای سگ که طولانی‌ترین عمر را دارند، می‌توانند 14 تا 16 سال بهترین دوست شما باشند.

سخن پایانی

همان‌طور که همه ما می‌دانیم سگ‌ها می‌توانند بهترین دوست انسان‌ها باشند. شما می‌توانید این حیوانات خانگی را در آپارتمان نقلی خود نگه دارید. در این مقاله سعی کردیم بهترین نژاد سگ آپارتمانی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین دوست خود را به خانه بیاورید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید با اطلاعات ارائه‌شده، بهترین دوست خود را پیدا کنید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. نیما گفت:

  چقدر کثیف، بی فرهنگی و ظلمه سگ نگه داشتن تو خونه، هم در حق همسایه ها و هم در حق سگ

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ