5

بهترین آموزشگاه موسیقی تهران + [10 آموزشگاه برتر موسیقی تهران]

آموزشگاه موسیقی

موسیقی، به عنوان یکی از هنرهای برجسته در میان تقسیم بندی هنرهای هفت گانه، همیشه جایگاه مهمی در میان مردم داشته است. از سویی دیگر، یادگیری موسیقی در هر سن و سالی، می‌تواند یکی از انگیزه‌های بسیار مهم برای بالا بردن سطح روحیه و مهارت‌های هنری در هر شخصی باشد. در سالهای اخیر، اقبال مردم به آموزشگاه‌های موسیقی و یادگیری موسیقی سبب شده است که متدهای آموزشی مختلفی در ایران رایج شود.

از این رو، انتخاب یک آموزشگاه موسیقی خوب که همزمان هم روش و متد به روزی برای آموزش موسیقی داشته باشد و هم اساتید مطرح و کارشناسی را در اختیار شما بگذارد، یکی از لازمه‌های یادگیری موسیقی در هر مقطع زمانی است. اما سوال اینجاست که ما باید چه المان‌هایی را برای یادگیری موسیقی در یک آموزشگاه رعایت کنیم؟

از سوی دیگر، هر هنرجوی موسیقی، برای یادگیری نیاز به انگیزه دارد و یکی از آن انگیزه‌های مهم برای یادگیری موسیقی، آموزش دیدن موسیقی توسط کسانی است که اساتید مطرح موسیقی آن کشور باشند. وقتی که شما موسیقی را از کسی بیاموزید که او را بارها روی صحنه‌های کنسرت، یا روی جلد آلبوم‌ها دیده‌اید، این امر به مراتب روی شما تاثیر می‌گذارد و احساس بهتری به یادگیری موسیقی از سوی یک کارشناس و هنرمند مشهور دارید.

سومین نکته، مربوط می‌شود به آنکه آموزشگاهی که شما انتخاب می‌کنید به چه میزان شما را برای رسیدن به سطح حرفه‌ای کمک می‌کند. بسیاری از آموزشگاه‌ها در کنار آموزش، به برگزاری کنسرت‌های آموزشگاهی مشغول می‌شوند و این امر باعث می‌شود که هنرجویان موسیقی با اعتماد به نفس بیشتری به یادگیری موسیقی بپردازند.

مطالعه بیشتر: بهترین سئوکار ایران + [۱۰ سئوکار برتر در ایران]

با این اوصاف، انتخاب یک آموزشگاه موسیقی نمی‌تواند امر ساده‌ای باشد. اما نیاز نیست نگران باشید. ما در این مقاله ده آموزشگاه برتر موسیقی در تهران را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید آن ‌ها را با خیال راحت انتخاب کنید و از یادگیری موسیقی لذت ببرید.

1. آموزشگاه موسیقی کامکارها

آموزشگاه موسیقی کامکارها

اگر اغراق نکنیم، می‌ توانیم بگوییم که هیچ ایرانی‌ای نیست که ذره‌ای با موسیقی سر و کار داشته باشد و گروه موسیقی کامکارها را نشناسد. این گروه خانوادگی، بزرگترین گروه موسیقی ایران در تاریخ موسیقی می‌باشند و سالیان سال چه در زمینه‌ی موسیقی کلاسیک و چه در زمینه‌ی موسیقی ایرانی و حتی فولکلور فعالیت‌های بسیاری کرده‌اند.

اساتید این موسسه اعضای خانواده کامکارها هستند که هر کدام بارها در کنسرت‌ها، آلبوم‌ها و بسیاری از رویدادهای موسیقی برای ما خاطره آفریده‌اند. بعنوان مثال، موسیقی متن فیلم سنتوری ساخته اردوان کامکار است که با صدای محسن چاوشی تبدیل به یکی از خاطره انگیز ترین قطعات تاریخ موسیقی ایران شده است. یا موسیقی متن فیلم مادر ساخته علی حاتمی، اثر ارسلان کامکار است که توسط گروه کامکارها نواخته شده است. پس شما می‌توانید با حضور در این آموزشگاه، با بزرگ ترین اساتید موسیقی ایران، موسیقی را یاد بگیرید.

این آموزشگاه هم در آموزش سازهای کلاسیک و هم در آموزش سازهای سنتی فعالیت دارد و این باعث شده است که هر ساله تعداد زیادی از علاقمندان به یادگیری موسیقی، در این آموزشگاه به یادگیری موسیقی بپردازند. همچنین این آموزشگاه، برای شاگردان برجسته‌ی خودش، امکانات بسیاری از جمله ارکسترهای آموزشی، کنسرت‌های آموزشگاهی فراهم می‌کند و این فرصت را نیز قرار داده است که برجسته ترین نوازندگان، در ارکسترهای ملی، با گروه کارمکارها همنوازی کنند.

2. آموزشگاه موسیقی آوای مهر

آموزشگاه موسیقی آوای مهر

آموزشگاه موسیقی آوای مهر، یکی از تخصصی ترین آموزشگاه‌های موسیقی در ایران و خاورمیانه محسوب می‌شود. این آموزشگاه علاوه بر دارا بودن اساتیدی که هر کدام از بهترین‌های موسیقی ایران هستند، کارگاه‌های بسیاری را در زمینه‌های مختلف از جمله تحلیل ردیف موسیقی ایرانی و کارگاه‌های موسیقی فیلم برگزار می‌کند که در نوع خود در سطح بالایی قرار دارند.

ارشد طهماسبی، نوازنده تار و فردین خلعتبری، آهنگساز برجسته‌ی ایرانی و محمدرضا درویشی موسیقیدان و پژوهشگر برجسته‌ی تاریخ موسیقی ایران، از جمله اساتیدی هستند که در این آموزشگاه به تدریس مشغول‌اند. اما ویژگی برتر آموزشگاه موسیقی آوای مهر در سه اصل خلاصه می‌شود.

یک اینکه این آموزشگاه دوره‌های تخصصی دریافت دیپلم موسیقی دارد که شما میتوانید در کنار رشته‌ی تحصیلی خودتان آن را دنبال کنید. از سوی دیگر، به عنوان دومین ویژگی، این آموزشگاه کلاس‌های ویژه‌ای برای کودکان دارد و از این حیث برترین آموزشگاه ایران در زمینه‌ی آموزش به کودکان می‌باشد. و سومین ویژگی آن، ایجاد فرصت‌های متعدد برای برگزاری کنسرت‌های آموزشگاهی و اجراهای حرفه‌ای در این آموزشگاه می‌باشد.
همچنین شما می‌توانید بصورت آنلاین هم از خدمات این آموزشگاه و کلاس‌های درس آن بهره ببرید.

3. آموزشگاه موسیقی گنجه ای

آموزشگاه موسیقی گنجه ای

آموزشگاه موسیقی گنجه‌ای، یکی از برترین آموزشگاه‌های موسیقی در زمینه‌ی آموزش موسیقی اصیل ایرانی موسیقی کلاسیک است. این آموزشگاه که به مدیریت داوودگنجه‌ای، از بزرگترین نوازندگان ساز کمانچه در ایران اداره می‌شود، امکانات فوق العاده‌ای را برای آموزش موسیقی در تمام گروه‌های سنی فراهم کرده است. داوود گنجه‌ای، مدیریت این آموزشگاه سابقه همنوازی با بزرگترین اساتید موسیقی ایران از جمله استاد شجریان، استاد لطفی و استاد مشکاتیان را داشته است.

این آموزشگاه اساتید به نامی را در خود دارد که از آن میان میتوان به کامبیز گنجه‌ای، که یکی از صاحب نام ترین نوازندگان سازهای کوبه‌ای در ایران است، اشاره کرد. اما ویژگی برتر این آموزشگاه، مشاوره موسیقی به صورت رایگان است. شما میتوانید با توجه به استعدادهای خودتان با کارشناسان آموزشگاه موسیقی گنجه‌ای مشورت کنید و بهترین ساز را برای خودتان انتخاب کنید.

4. آموزشگاه موسیقی عارف

آموزشگاه موسیقی عارف

یکی از انگیزه‌هایی که در بحث یادگیری به شما گفتیم آن بود که از محضر اساتید بزرگ موسیقی، هنر موسیقی را بیاموزید و این امکان در آموزشگاه موسیقی عارف، در بالاترین سطح خود در دسترس است. آموزشگاه موسیقی عارف، به مدیریت حمیدرضا نوربخش، از شاگردان برجسته‌ی استاد محمدرضا شجریان و از مدیران خانه موسیقی ایران می‌باشد که در این آموزشگاه، تدریس آواز ایرانی می‌کنند. اگر به سبک استاد محمدرضا شجریان علاقه دارید و دوست دارید که آواز ایرانی بیاموزید، می‌توانید در آموزشگاه عارف، از محضر حمیدرضا نوربخش، بهره ببرید.

مطالعه بیشتر: آموزش زبان آلمانی + [10 آموزشگاه برتر آموزش زبان آلمانی]

همچنین دیگر اساتید برجسته این مجموعه داریوش پیرنیاکان، بهداد بابایی، جواد بطحایی، هادی آذر پیرا، یوسف رنجبر، نوید دهقان و زکریا یوسفی می‌باشند که هر کدام قله‌های موسیقی ایرانی محسوب می‌شوند. این آموزشگاه تمرکز ویژه‌ای بر روی موسیقی اصیل ایرانی دارد.

5. آموزشگاه موسیقی چاووش

آموزشگاه موسیقی چاووش

چاووش، یکی از پیشرو ترین و به روز ترین مجموعه‌های آموزشی موسیقی در ایران است. اگر علاقه به یادگیری موسیقی با جدیدترین متدهای روز دنیا را دارید، آموزشگاه موسیقی چاووش می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد.

در آموزشگاه موسیقی چاووش، اساتید بزرگ موسیقی ایرانی تدریس می‌کنند و همچنین شما می‌توانید تمامی سازهای کلاسیک و سنتی را در این آموزشگاه، آموزش ببینید. قدمت این آموزشگاه به بیش از نیم قرن در ایران می‌رسد. همچنین سالیانه این آموزشگاه کنسرت‌هایی برای هنرجویان برتر ترتیب میبیند که امکان عرضه‌ی هنر خود را داشته باشند.

6. آموزشگاه موسیقی شباهنگ

آموزشگاه موسیقی شباهنگ

آموزشگاه موسیقی شباهنگ، یکی از آموزشگاه‌های تخصصی موسیقی ایران در حوزه‌ی موسیقی کلاسیک و موسیقی اصیل ایرانی است. این آموزشگاه علاوه بر کلاس‌های آموزش نوازندگی، کلاسهای تئوری موسیقی، درک موسیقی و آمادگی کنکور هنر موسیقی را نیز برگزار می‌کند.


این آموزشگاه از اساتید برجسته‌ی موسیقی چه در ایران و چه فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارجی، استفاده می‌کند و از این جهت می‌توان آن را یکی از آموزشگاه‌های معتبر نامید. همچنین این آموزشگاه در لیست آموزشگاه‌های مورد تایید خانه موسیقی ایران نیز می‌باشد.

7. آموزشگاه موسیقی پارت

آموزشگاه موسیقی پارت

آموزشگاه موسیقی پارت به مدیریت بهاره مهدوی، یکی از جامع ترین آموزشگاه‌های موسیقی تهران می‌باشد. این آموزشگاه موسیقی در همه‌ی رشته‌های موسیقی از قبیل نوازندگی، خوانندگی و مبانی نظری موسیقی کلاس‌های آموزشی دارد.


اساتید این مجموعه همگی از اساتید برجسته موسیقی ایرانی هستند که نام برخی از آن‌ها کتر مجید تحریری، مهدی قاسمی، مجید کولیوند، گلاره وزیری زاده، محمد واحد، سارا رضا زاده، یگانه حسینی نیا، محمد حسین غریبی، آزاده رضایی، مرضیه رحیم زاده و هوتن شرف بیانی، می‌باشد. این آموزشگاه علاوه بر کلاس‌های حضوری، کلاس‌های آنلاین نیز دارد و فرصت‌های متعددی را برای کسانی که علاقمند به برگزاری کنسرت هستند، فراهم کرده است.

8. آموزشگاه موسیقی آهنگ نوین

آموزشگاه موسیقی نوین

آموزشگاه موسیقی آهنگ نوین که در مرکز شهر تهران واقع شده است، به مدیریت حمید یوسفی اداره می‌شود و یکی از آموزشگاه‌های مطرح در آموزش سازهای کلاسیک است. هر چند که این آموزشگاه در سازهای سنتی هم کلاس‌هایی برگزار می‌کند، اما تمرکز این آموزشگاه بیشتر بر روی سازهای کلاسیک است.


در این آموزشگاه شما می‌توانید از کلاس‌هایی چون ویولن، پیانو، ویولنسل، ویولا، گیتار، گیتار الکتریک، ترومپت، تار، سه تار، سنتور، عود، نی، تنبک، دف، سازدهنی، آواز، صداسازی (پاپ و سنتی)، آکاردئون و کنکور هنر بهره ببرید.

9. آموزشگاه موسیقی سرایش

آموزشگاه موسیقی سرایش

آموزشگاه موسیقی سرایش به مدیریت استاد بزرگ موسیقی ایران، کامبیز روشن روان، یکی از برجسته ترین آموزشگاه‌های موسیقی کشور می‌باشد. استاد کامبیز روشن روان، که یکی از شاخص ترین و برجسته ترین پژوهشگران و آهنگسازان ایرانی می‌باشد نیز در این آموزشگاه تدریس می‌کنند.


این آموزشگاه حتی میزبان استاد بزرگی چون مرحوم حسین دهلوی بوده است که شاگردانی چون حسین علیزاده نوازنده برجسته تار را تربیت کرده است. در این آموزشگاه شما می‌توانید تحت نظر اساتید بزرگ، تئوری موسیقی، موسیقی ایرانی، موسیقی کلاسیک و مباحث مربوط به نوازندگی در ارکسترها را بیاموزید.

10. آموزشگاه موسیقی سولیست

آموزشگاه موسیقی سولیست

سولیست، یکی از مدرن ترین آموزشگاه‌های موسیقی ایران در زمینه‌ی آموزش پیانو است. آموزشگاه سولیست، به طور تخصصی به آموزش پیانو در سنین مختلف می‌پردازد و کلاس‌های مبانی تئوری موسیقی را نیز در کنار آموزش تخصصی پیانو برگزار میکند.
مدرسان این آموزشگاه اساتید بزرگی چون: علیرضا راد، یاشار شهدوززاده، محمد ارسی، نازنین میثاقی، بهنود خطیب زاده می‌باشند.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. صادق ملک پور گفت:

  کلاس آهنگسازی تو آموزشگاه اصلا نرید
  من ۲تا آموزشگاه رفتم و چیزی یاد نگرفتم الان که رفتم کلاس استاد عدل پور فهمیدم به من فقط نرم افزار آهنگسازیو یاد دادن
  خود علم آهنگسازی اصل کاره که هر کسی بلد نیست یاد بده

 2. گلناز علی اسماعیلی گفت:

  پیانو خیلی ساز حساسیه
  برای پیانو فقط کلاس خصوصی برید
  استاد بد فرم انگشتها رو غلط شکل میده و بعدا پشیمون میشید
  از استاد بزرگ خودم استاد پرهام عدل پور ممنونم که کمکم کردن تا تدریس کنم

 3. آبتين رفسنجاني گفت:

  بزرگترين اشتباه من تو زندگي اين بود كه براي يادگيري پيانو اموزشگاه رفتم و ٦سال عقب لفتادم
  و از پيانو زده شدم
  بعد از ٦سال به اصرار پدرم دوباره و اين دفعه پيش استادي كه هر روز دعاش ميكنم كلاسمو شروع كردم
  استادم(بهنود خطيب زاده)هستن و مطمئنم بهتر ازش توي ايران وجود نداره
  خيلي خوب پيشرفت كردم و راه زندگيمو پيدا كردم و از پيانو زدنم خودم و خانواده ام آرامش ميگيريم

  1. تاپ تن ها گفت:

   ممنون از شما که تجربتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.

 4. Rana گفت:

  Kelse pianoo v entekhabe ostad khob va faghat online

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ