0

بهترین مراکز ماساژ در تهران + [۱۰ مرکز ماساژ برتر در تهران]

Top 10 massage centers in Tehran

در این مقاله می‌خواهیم در مورد بهترین سالن ماساژ در تهران صحبت کرده و از نزدیک با علم ماساژ درمانی و تأثیرات آن بر نواحی مختلف بدن آشنا شویم. ماساژ درمانی یکی از روش‌های درمانی است که به دلیل غیرتهاجمی بودن آن و عدم استفاده از مواد شیمیایی و صنعتی، در سرتاسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است. این شاخه درمانی روش‌های مختلفی دارد و با استفاده از حرکات و روغن‌های مختلف انجام می‌شود. در تهران خودمان نیز مراکزی وجود دارند که ماساژ درمانی را به نحو احسن انجام می‌دهند. بهترین مراکز ماساژ درمانی در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانید با مراجعه به آن‌ها، از فواید این روش درمانی روز بهره‌مند شوید. ماساژ درمانی اگر منظم و اصولی دنبال شود، بر روی لایه‌های سطحی، عمقی و بافت‌های بدن تأثیر گذاشته و عملکرد سیستم عصبی، عضلانی، پوست، مفاصل، عروق، تاندون‌ها، ایمنی و رباط‌ها را بهبود می‌بخشد. اگر در مورد ماساژ درمانی و خواص شگفت‌انگیز آن کنجکاو هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ماساژ درمانی چیست؟

کلمه ماساژ ریشه‌ای یونانی دارد. این کلمه برگرفته‌شده از واژه Massier است که در یونان به معنای مشت و مال دادن مورد استفاده قرار می‌گیرد. با پی بردن به معنای کلمه احتمالاً متوجه شدید که ماساژ درمانی یعنی استفاده از حرکات ورزشی، مشت و مال و مالش دادن اصولی و علمی بافت‌ها مختلف بدن به منظور ایجاد تأثیر مثبت و بهبود عملکرد سیستم‌های مختلف بدن.

ماساژور کسی است که با مالش دادن و دستکاری اصولی بافت‌های نرم و سفت بدن آشنایی کامل دارد و جای تک تک عروق خونی را می‌داند. ماساژور خوب و آموزش‌دیده، سیستم و ساختار پوست، بافت‌های نرم، عضله‌ها، تاندون‌ها، عروق خونی، رباط‌ها و استخوان‌ها را به خوبی می‌شناسد و می‌داند که هر کدام از این بافت‌ها به چه عمق فشاری نیاز دارند.

مطالعه بیشتر: بهترین سالن زیبایی در تهران

بهترین مراکز ماساژ در تهران، ماساژورهایی آموزش‌دیده و مجرب دارند که به روش‌های مختلف ماساژدرمانی آشنایی دارند. ماساژ دادن بدن اگر اصولی و با روش‌های صحیح انجام شود، منجر به ترشح طبیعی آنزیم سروتونین می‌شود که خاصیت ضد درد و مسکن دارد. در ادامه بیشتر با فواید ماساژ درمانی آشنا خواهیم شد.

فواید و مزایای ماساژ برای بدن

ماساژ درمانی فواید بسیار زیادی دارد و مزایای آن به قدری گسترده است که اگر بگوییم ماساژ درمانی معجزه می‌کند، اغراق نکرده‌ایم. برخی از فواید و مزایای ماساژ دادن بدن به شرح زیر هستند:

 • ماساژ بدن سیستم عصبی بدن را ارتقاء می‌بخشد: ماساژ درمانی اصولی امکان ارتباط بهتر سیسان عصبی با دیگر اندام‌‌های بدن را بهبود بخشیده و اختلالاتی مانند بی‌خوابی، تنش، سردرد و بیماری‌های ناشی از فشارهای روانی را کمتر می‌کند
 • بر سیستم تنفس تأثیر می‌گذارد: ماساژ اصولی فرآیند پاکسازی بدن از مواد زائد و سموم از جمله توکسین‌ها و رادیکال‌های آزاد را تسریع می‌بخشد
 • دفع مواد زائد و سمی از طریق اندام‌های دفعی مانند ریه‌ها، پوست، کلیه‌ها و روده‌ها را تسریع می‌بخشد
 • تقویت دستگاه عضلانی: ماساژ دادن بدن اسپاسم و گرفتگی عضلانی را برطرف کرده و خستگی و کوفتگی را از بدن دور می‌کند. سیستم خون‌رسانی را ارتقاء می‌دهد و رشد بهتر و خوش‌فرم‌تری به عضلات شما می‌دهد
 • اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد
 • چرخه گردش خون را تقویت می‌کند: در طول ماساژ، مقدار خون بیشتری به قلب پمپاژ می‌شود و با بهبود عملکرد قلب، مویرگ‌ها بازتر می‌شوند
 • بهبود فیبرومیالژی (درد عضلانی و استخوانی، گرفتگی قسمت‌هایی از بدن، ضعف و خستگی، اختلالات خواب و ادراک)
 • بهبود سندرم درد میوفاسیال
 • آسیب‌دیدگی یا کشیدگی بافت نرم
 • آسیب‌های ورزشی
 • درد مفصل گیجگاهی/فکی
 • بهبود دردهای یکجانشینی
 • باز کردن عضلات پیچ خورده
 • بالا بردن قدرت سیستم دفاعی بدن
 • استامینوفن طبیعی
 • بهبود چرخه خواب: ماساژ درمانی باعث آزاد شدن سروتونین بیشتر در بدن می‌شود و منجر به ایجاد احساس شادی و خوشحالی، آرامش و تمرکز بیشتر، خلق و خوی بازتر، هضم غذای بهتر و سلامت بیشتر استخوان‌ها می‌شود
 • کاهش درد زایمان
 • کمک به داشتن پوستی صاف و شفاف
 • روشی عالی برای بهبود برخی از زخم‌ها
 • تسکین دردهای زنانه
 • افزایش تمرکز
 • و غیره
 • بهبود چرخش خون و فرآیندهای متابولیکی
 • از بین رفتن چین‌وچروک صورت
 • کمک به پر شدن گونه‌های خالی

همان‌طور که می‌بیند این روش درمانی معجزه می‌کند!

انواع روش‌های ماساژ

بهترین مراکز ماساژ در تهران

به طور کلی، ۵ روش اصلی در ماساژ درمانی موجود دارد:

 • تاپوتمان (Tapotement): تاپوتمان یعنی استفاده از حرکات ساطوری دست و وارد کردن ضربات سبک و پیاپی بر روی بدن است. این روش ماهیچه‌ها را تقویت کرده و سیستم عصبی را تسکین می‌دهد
 • مالش (Friction): مالش بدن، مفاصل، زردپی‌ها و ماهیچه‌ها را منعطف‌تر کرده و حذف مواد زائد از بدن را تسریع می‌بخشد. این روش به کمک حرکات دایره‌ای انگشتان (به‌خصوص انگشت شست) و کف دست به سمت مفاصل انجام می‌شود
 • کوبش (Effleurage): حرکت دست‌ها با استفاده از ضربات طولانی و یکسان سرانگشت و کف دست بر روی بدن. کوبش چرخش خون را بالاتر برده و سیستم عصبی را تسکین می‌دهد
 • پتریساژ (Petrissage): این روش شامل فشار دادن و حرکات چرخشی با هر دو دست است. در این روش فشارهای سطحی و عمقی در نواحی مختلف بدن ترکیب‌شده و مواد مغذی را در بدن افزایش می‌دهد، ماهیچه‌ها را تقویت می‌کند، انسداد روده‌ها را برطرف می‌کند، به حذف سموم بدن کمک می‌کند و فعالیت پایانه‌های عصبی را افزایش می‌دهد
 • لرزش (Vibrations): در این روش دست ماساژور دائماً در تحرک است و بافت‌های بدن را ارتعاش می‌دهد. این لرزش‌ها جریان خون را تسریع می‌کند و فعالیت غدد و شبکه‌های عصبی را تحریک می‌کند.

۱۱ نوع ماساژ مختلف که در بهترین مراکز ماساژ در تهران در دسترس هستند را برای شما لیست کرده‌ایم:

ماساژ سوئدی: ماساژ سوئدی برای افراد تازه‌کار و افرادی که به شدت نسبت به لمس شدن بدنشان حساس هستند عالی است. در این روش بدنتان با یک ورق پوشیده می‌شود. در این روش، گره‌های بدنی باز می‌شوند، لخته‌ها از مسیر مستقیم قلب جابجا می‌شوند.

مطالعه بیشتر: بهترین کلینیک لیزر موهای زائد

ماساژ سنگ داغ: ماساژ سنگ داغ برای افرادی که درد عضلانی زیادی را تحمل می‌کنند توصیه می‌شود. در این روش علاوه بر استفاده از حرکات دست، از سنگ‌ها مخصوص داغ روی بدن فرد استفاده می‌شود. کاهش تنش عضلانی، بهبود جریان خون، افزایش آرامش بدن و از بین بردن استرس از فواید این روش است.

ماساژ آروماتراپی: اگر به دنبال تقویت روحیه، کاهش استرس و اضطراب، کاهش علائم افسردگی و از بین بردن تنش عضلانی هستید، ماساژ آروماتراپی که ترکیبی از فشارهای نرم و فشارهای ملایم با استفاده از روغن‌های مخصوص است، توصیه می‌شود.

ماساژ بافت عمیق: اگر مشکل عضلانی مزمن یا عدم تعادل دارید، این روش گزینه خوبی است. در این روش، ماساژور از ضربات کم و فشار عمیق انگشتانش برای از بین بردن تنش در ماهیچه‌ها و بافت‌های همبند استفاده می‌کند.

ماساژ ورزشی: بهبود آسیب‌های ورزشی و آسیب‌های وارد آمده بر عضله حین ورزش. این ماساژ ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

ماساژ نقطه‌ای: این روش برای افرادی که دچار صدمات، درد مزمن یا یک مسئله خاص یا شرایط خاص هستند مناسب است. این روش شامل ضربات پیاپی اما ملایم به همراه فشار عمیق بر روی کل بدن یا قسمت‌های خاصی از بدن است.

ماساژ رفلکسولوژی: این روش شامل فشارهای ملایم و نسبتاً عمیق بر روی عضلات پا، دست و گوش بوده و به منظور افزایش سطح انرژی بدن انجام می‌شود.

ماساژ شیاتسو: این ماساژ یک روش ژاپنی است و برای تقویت احساس و آرامش فیزیکی، کاهش استرس، اضطراب و افسردگی و کاهش تنش عضلانی به کمک فشارهای ریتمیک و کنترل‌شده استفاده می‌شود.

ماساژ تایلندی: از معروف‌ترین روش‌های ماساژ. این روش انعطاف‌پذیری، جریان خون و سطح کلی انرژی بدن را افزایش می‌دهد. ماساژ تایلندی از حرکات کششی و ضربات سنگین و عمیق استفاده می‌کند.

ماساژ قبل زایمان: برای کاهش دردهای بارداری و دوران حاملگی مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی چندان رایج نیست و خطر سقط جنینی را به همراه دارد

ماساژ با صندلی ماساژ: صندلی ماساژ برای یک ماساژ سریع روی گردن، شانه و پشت مناسب است. صندلی ماساژ همچنین استرس را کاهش داده و آرامش بیشتری به بدن می‌بخشد.

عوارض ماساژ

ماساژ درمانی برای اکثر افراد بلامانع است؛ اما به افراد زیر توصیه نمی‌شود:

 • افراد درگیر اختلال‌های خونریزی دهنده یا مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین
 • افرادی که دچار سوختگی یا زخم‌های در حال التیام هستند
 • افراد ترومبوز وریدی عمقی
 • افرادی که شکستگی استخوان دارند
 • افراد مبتلا به پوکی استخوان شدید
 • افراد مبتلا به ترومبوسیتوپنی شدید (اختلال در پلاکت‌های خون)

بهترین مراکز ماساژ در تهران

اکنون که با ماساژ درمانی، فواید و مزایای آن و انواع ماساژ آشنا شدید، زمان آن رسیده است تا با بهترین مراکز ماساژ در تهران آشنا شویم. با ما همراه باشید.

۱. مركز ماساژ هانا

مرکز هانا

یکی از بهترین مراکز ماساژ در تهران، مرکز ماساژ و تن آسایی هانا است. در این مرکز ماساژ از اسپا و چشمه‌های آب گرم معدنی برای انواع ماساژ استفاده می‌شود. این مرکز اقدام به پیاده‌سازی فرهنگ onsen (حمام‌های ژاپنی) در ایران کرده است و طرفداران زیادی دارد.

۲. بهترین مراکز ماساژ در تهران: مركز ماساژ حس خوب زندگي

دومین مرکز از لیست بهترین مراکز ماساژ در تهران، به مرکز ماساژ حس خوب زندگی اختصاص پیدا می‌کند که سابقه‌ درخشانی در این زمینه دارد. فضای دلپذیر و باکلاس، خدمات متمایز توسط آقایان و بانوان آموزش‌دیده، نظم و بهداشت مثال‌زدنی مجموعه، هوای سالم کوهستانی و ارائه انواع روش‌های ماساژ از جمله ویژگی‌های این مرکز ماساژ است.

مطالعه بیشتر: بهترین کلینیک زیبایی تهران

۳. مركز ماساژ ويستامهر

این مرکز از سال ۱۳۸۶ در این زمینه فعالیت می‌کند و در ابتدا یک مرکز آموزشی ماساژ درمانی بود که بیش از ۴ هزار هنرجو داشت؛ اما رفته‌رفته و با استقبال مردم از این مرکز، تبدیل به یک از بهترین مراکز ماساژ در تهران شد. همكاري با مدرسه بين‌المللي كشور تايلند جهت اعزام كارآموز و صدور مدارك بين‌المللي ماساژ در کارنامه این مرکز دیده می‌شود.

۴. بهترین مراکز ماساژ در تهران: سالن زیبایی مونا یزدانی

سالن زیبایی مونا یزدانی یکی از معروف‌ترین سالن‌ها در تهران است که خدمات آرایشی و بهداشتی را در سطحی بسیار بالا در اختیار مردم قرار می‌دهد. این مرکز زیبایی همچنین در بین بهترین مراکز ماساژ در تهران نیز دسته‌بندی می‌شود، چرا که انواع روش‌های ماساژ را توسط افراد آموزش‌دیده ارائه می‌دهد.

۵. مركز ماساژ نيلوفر آبي

بهترین مراکز ماساژ در تهران نیلوفر آبی

یکی دیگر از بهترین مراکز ماساژ در تهران، مرکز ماساژ نیلوفر آبی است که از سال ۸۶ و با مجوز رسمی در حال فعالیت است.

۶. بهترین مراکز ماساژ در تهران: مرکز ماساژ ندای سلامت

مرکز ندای سلامت یکی دیگر از بهترین مراکز ماساژ در تهران است که توسط کادر مجرب . آموزش‌دیده با مدرک رسمی بین‌المللی اداره می‌شود.

۷. مرکز ماساژ تهران سبز اسپا

مرکز تهران سبز است را باید در لیست بهترین مراکز ماساژ در تهران جای دهیم، چرا که امکان برخورداری از انواع روش‌های ماساژ درمانی را با کادری حرفه‌ای برای شما فراهم می‌کند.

۸. بهترین مراکز ماساژ در تهران: مرکز مانو ماساژ

بهترین مراکز ماساژ در تهران مانوماساژ

مانو ماساژ یکی دیگر از مراکز ماساژی است که قصد معرفی آن به شما را داریم. مانو ماساژ یکی از بهترین و مجهزترین سالن‌های ماساژ در تهران را به وجود آورده است و بدون شک باید در لیست بهترین مراکز ماساژ در تهران حضور داشته باشد.

۹. مرکز لمس فرشته

مرکز لمس فرشته نهمین مورد از لیست ۱۰ تایی بهترین مراکز ماساژ در تهران است. در این مرکز با تمرکز بر اصول آیورودا و با استفاده از انواع روغن، روش‌های ماساژ مختلف در بالاترین سطح به افراد بازدیدکننده ارائه می‌شود.

۱۰. بهترین مراکز ماساژ در تهران: مرکز راما اسپا

آخرین مورد از لیست بهترین مراکز ماساژ در تهران به مرکز تخصصی راما اسپا اختصاص پیدا می‌کند. در این مرکز، انواع ماساژ ایرانی، ماساژ تایلندی، ماساژ سر و صورت، ماساژ پا و ماساژ بدن را در یک محیط آرام و دلنشین و از یک ماساژور حرفه‌ای و کاربلد دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد فواید ماساژ درمانی صحبت کردیم و ۱۰ مورد از بهترین مراکز ماساژ در تهران را معرفی کردیم. اکنون که بهترین مراکز ماساژ در تهران را شناختید، اگر به دنبال پاسخی برای سوال در تهران برای ماساژ کجا بروم؟ هستید، به یکی از مراکز حاضر در لیست ما اعتماد کنید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ