15

بهترین موسسه آیلتس + [۱۰ موسسه برتر آیلتس IELTS]

بهترین موسسه آیلتس

می‌توان آزمون آیلتس را این گونه شرح داد که آزمونی برای سنجش مهارت‌های زبانی است. آزمون آیلتس می‌تواند توانایی افرادی را بسنجد که می‌خواهند از زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل یا کار، به ویژه در خارج از کشور استفاده کنند.

نمره آیلتس افراد، توانایی آنها در برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک را نشان می‌دهد. برای آمادگی آزمون آیلتس باید به یک موسسه آیلتس خوب و حرفه ای مراجعه کرد. اما این روزها با زیاد شدن تعداد موسسات و ادعای هریک از آنها در بهترین موسسه آیلتس بودن، کار را در انتخاب یک موسسه بدردبخور، دشوار ساخته است.

به نظر شما بهترین موسسه آیلتس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ به نظر شما کیفیت آموزشی موسسات مختلف با یکدیگر فرقی دارد؟

اگر بتوانید موسسه آیلتس خوبی را انتخاب کنید، در واقع توانسته اید دروازه ورود خود به خارج از کشور برای ادامه تحصیل و اشتغال زایی را بگشایید. پیش از معرفی موسسات برتر آیلتس، می‌خواهیم ویژگی های یک موسسه خوب را برایتان بازگو کنیم:

ویژگی های بهترین موسسه آیلتس

 • استفاده از جدیدترین منابع و سوالات آیلتس
 • بهره مندی از بهترین اساتید و اگزمینرها
 • کسب مجوز برای فعالیت
 • ارائه پشتیبانی زبان آموز
 • هزینه مناسب
 • ارائه مشاوره رایگان
 • فضای آموزشی مناسب

مطالعه بیشتر: بهترین آزمون ماک آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS) چیست؟

آزمون آیلتس، آزمونی برای سنجیدن مهارت زبان انگلیسی و یکی از محبوب‌ترین و معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است. از این آزمون برای تحصیل و مهاجرت به کشورهای خارجی استفاده می‌شود.

آموزش آیلتس برای افراد غیربومی که به دنبال تحصیل یا کار در یک محیط انگلیسی زبان هستند، در نظر گرفته شده است؛ یک آزمون بین‌المللی شناخته‌شده برای تست توانایی زبان انگلیسی.

از زمان معرفی آزمون در سال ۱۹۸۹، آزمون آیلتس به یکی از قابل اعتمادترین اشکال ارزیابی زبان انگلیسی تبدیل شده و توسط بیش از ۸۰۰۰ دانشگاه، کارفرما و سازمان مهاجرت در سراسر جهان پذیرفته شده است. آزمون آیلتس بر توانایی عملی داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت‌های واقعی تمرکز دارد.

آزمون آیلتس شامل ۴ قسمت می‌شود که عبارت‌اند از:

 1. لیستنینگ (listening): گوش دادن
 2. ریدینگ (reading): خواندن
 3. رایتینگ (writing): نوشتن
 4. اسپیکینگ (speaking): صحبت كردن

انواع آزمون آیلتس

آزمون آیلتس در دو نوع برگزار می‌شود که به شرح زیر هستند:

آیلتس آکادمیک

آزمون آیلتس آکادمیک برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در محیط‌های انگلیسی زبان به تحصیل در دانشگاه بپردازند. این آزمون نشان می‌دهد که آیا شما آماده شروع تحصیل به زبان انگلیسی هستید یا خیر و واژگانی را شامل می‌شود که در یک محیط دانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آیلتس جنرال

آزمون IELTS General Training برای افرادی مناسب است که متقاضی تحصیل در یک مدرسه یا کالج انگلیسی هستند. همچنین این آزمون را برای آموزش‌های استخدامی هم در نظر می‌گیرند.

همچنین برای مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان، آیلتس جنرال لازم است. این آزمون شامل مهارت‌های روزمره زبان انگلیسی است که در محیط‌های اجتماعی و محیط‌های کاری به آن نیاز خواهید داشت.

کدام نوع آزمون آیلتس برای من مناسب است؟

اگر می‌خواهید برای تحصیل به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنید، باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید. همچنین برای کار یا مهاجرت، آزمون آیلتس جنرال توصیه می‌شود.

در ادامه مطلب می‌خواهیم ۱۰ تا از بهترین موسسات آیلتس را معرفی کنیم تا شما هم با آشنایی کافی بتوانید موسسه مناسبی را انتخاب و در مسیر آزمون آیلتس موفق باشید.

تفاوت آزمون آیلتس و تافل

در حالی که محتوای هردو آزمون تا حد زیادی مشابه است؛ اما ساختار آزمون‌ها کاملاً متفاوت است. سوالات تافل تقریباً چند گزینه‌ای هستند، در حالی که در آزمون‌ آیلتس به انواع سوالات مختلف باید پاسخ دهید از جمله سوال‌های پاسخ‌ کوتاه، پر کردن جای خالی و … .

مطالعه بیشتر: بهترین منابع آموزش زبان انگلیسی

علاوه بر این، تافل کاملاً مبتنی بر رایانه است؛ به این معنی است که شما با یک انسان واقعی تعامل نخواهید داشت. در حالی که آزمون‌های اسپیکینگ آیلتس به صورت حضوری با ممتحن انجام می‌شود و ممکن است برای برخی اعصاب خردکن باشد. هنگام انجام آزمون رایتینگ، در تافل از صفحه کلید استفاده خواهید کرد، در حالی که آیلتس دست نوشته است.

در بخش لیستنینگ، در آزمون تافل از شما خواسته می‌شود به سخنرانی‌های کلاس دانشگاه یا تکه‌هایی از مکالمه در محوطه دانشگاه گوش دهید و یادداشت‌برداری کنید. سپس از یادداشت‌های خود برای پاسخ به سوالات چند گزینه‌ای استفاده خواهید کرد. در حالی که برای آیلتس باید به موارد ضبط‌شده گوش داده و در لحظه به سوالات پاسخ ‌دهید.

تفاوت آموزشگاه آیلتس با مرکز برگزاری آیلتس چیست؟

آموزشگاه آیلتس،‌ موسسه‌ای است که به شما زبان انگلیسی را آموزش می‌دهد و شما را برای آزمون اصلی آیلتس آماده می‌کند. همچنین برخی آموزشگاه‌ها، آزمون آزمایشی آیلتس هم برگزار می‌کنند تا دانش‌آموز با محیط آزمون آیلتس و نحوه برگزاری آن آشنا شود. در حالی که یک مرکز برگزاری آیلتس تنها آزمون اصلی آیلتس را برگزار می‌کند.

چطور برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

آماده شدن برای آزمون آیلتس می‌تواند دلهره‌آور باشد و شما را سردرگم کند و ندانید که از کجا باید شروع کنید. به همین دلیل در ادامه مطلب می‌خواهیم مراحل مؤثر در آماده شدن برای آزمون آیلتس را به شما معرفی کنیم:

1. در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنید

آماده شدن برای آزمون آیلتس را با شرکت در یک آزمون آزمایشی برای شناسایی نقاط قوت و ضعف خود شروع کنید. این مورد بخش مهمی در آماده‌ شدن اولیه شما است که به تعیین نقاط قوت و ضعف کمک می‌کند. بدین ترتیب می‌توانید نقاط ضعف خود را بهبود بخشید و همچنین از نقاط قوت خود به عنوان یک پایه مستحکم برای موفقیت در آزمون استفاده کنید. 

با این حال، اگر نمی‌توانید نقاط ضعف خود را به وضوح شناسایی کنید یا همیشه سعی در انکار آن‌ها دارید، قطعاً به یک متخصص در کنار خود نیاز خواهید داشت. اکثر داوطلبان، شرکت در آزمون آمادگی آیلتس را یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای موفقیت در آزمون اصلی می‌دانند، زیرا تمرکز این آزمون‌های آزمایشی صرفاً بر آماده‌ شدن شما برای آزمون اصلی آیلتس است.

2. فرمت آزمون را بشناسید 

قبل از شروع تمرین برای آزمون اصلی، باید بدانید که فرمت آزمون به چه صورت است. با شرکت در آزمون آزمایشی می‌توانید با فرمت آزمون و همچنین انواع سوالات و تکالیف هر بخش آشنا شوید.

به یاد داشته باشید که رمز موفقیت در هر امتحانی و نه فقط آیلتس، آشنایی کامل با الگو و فرمت آزمون است.

3. از محدودیت‌های زمانی آزمون آگاه باشید

هرچه درک بهتری از ساختار آزمون داشته باشید، شانس شما برای موفقیت در آزمون در بازه زمانی اختصاص داده‌شده بیشتر می‌شود.

آمادگی برای آزمون را با زمان‌بندی آزمون آیلتس تطابق دهید تا در آزمون اصلی، وقت کم نیارید. 

به یاد داشته باشید که آزمون آیلتس دارای محدودیت زمانی است و برای هر ماژول زمان محدودی در اختیار خواهید داشت. اگر نمی‌توانید ماژول‌ها را در زمان تعیین‌شده تکمیل کنید یا اگر به دلیل محدودیت زمانی نمی‌توانید تمرکز داشته باشید، دوره‌های آمادگی آزمون می‌توانند به شما کمک کنند. تمام مهارت‌هایی که در یک دوره آمادگی آزمون آموزش داده می‌شوند، تحت شرایط زمان‌بندی‌شده مشابه امتحان انجام می‌شود، بنابراین شما به سرعت برای آزمون آیلتس آماده خواهید شد.

4. توانایی‌های زبان انگلیسی و استراتژی‌های آزمون آیلتس خود را توسعه دهید

یکی از بزرگترین اشتباهات دانش‌آموزان این است که فقط روی آیلتس تمرکز می‌کنند. آن‌ها تست‌های تمرینی آیلتس زیادی را انجام می‌دهند؛ اما فراموش می‌کنند زبان انگلیسی خود را تقویت کنند.

اکثر زبان‌آموزان آیلتس از سطح فعلی زبان انگلیسی خود که اغلب متوسط ​​یا پایین‌تر است، بی‌اطلاع هستند و فراموش می‌کنند که آیلتس یک آزمون مهارت انگلیسی است. به این ترتیب، انتظار می‌رود زبان انگلیسی شما در سطح بالایی باشد. به خاطر داشته باشید که یادگیری آیلتس، یک فرآیند است. حداقل ۳ تا ۶ ماه قبل آماده شدن برای آزمون را شروع کنید. ما توصیه می‌کنیم موسسه‌ای را پیدا کنید که به شما در توسعه زبان انگلیسی و استراتژی‌های آیلتس کمک کند.

5. مهارت گوش دادن و انجام دادن کارهای هم‌زمان را توسعه دهید

همه ما می‌دانیم که آزمون آیلتس بسیار دشوار است و ماژول لیستنینگ هم یکی از سخت‌ترین قسمت‌های آزمون محسوب می‌شود. شما باید به فایل‌های ضبط‌شده گوش داده و در لحظه به ۴۰ سوال پاسخ دهید. فایل‌های ضبط‌شده فقط یک بار پخش می‌شوند.

تعجب‌آور نیست که حین گوش دادن به فایل، سردرگم شوید؛ اما باید سریع به ادامه بحث گوش داده و سوالات را پاسخ دهید، وگرنه تمام سوالات را از دست خواهید داد. این یک فاجعه خواهد بود! به این ترتیب، درک نحوه پیگیری یک مکالمه، حتی اگر چیزی را از دست دادید، ضروری است!

همچنین از شما انتظار می‌رود که متوجه شوید بسته به نوع سوال، چه نوع اطلاعاتی را باید ارائه دهید. 

6. مهارت‌های خواندن خود را توسعه دهید

تنها هدف ماژول خواندن، آزمایش مهارت‌های خواندن شما است؛ خواندن برای درک خلاصه مطلب، خواندن برای درک ‌ایده‌های اصلی، متوجه شدن جزئیات، درک استدلال منطقی و شناخت نظرات، نگرش‌ها و هدف نویسندگان.

زمان‌بندی در ماژول خواندن ضروری است و شما خیلی زمان نخواهید داشت تا چندین بار متون را مرور کنید. البته استراتژی‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید چند بار متون را بخوانید. به عنوان مثال، چگونه سریع متن را مرور کنیم و روی چه نوع اطلاعاتی باید تمرکز کنید.

۱. موسسه زبان ایران اروپا

موسسه آیلتس ایران اروپا

موسسه زبان ایران اروپا در رتبه اول لیست بهترین موسسه آیلتس قرار می‌گیرد که با سابقه درخشان خود در زمینه آموزش زبان انگلیسی، در حوزه آیلتس هم حرفی برای گفتن دارد. گفتنی است که موسسه ایران اروپا طی سال های اخیر بیشترین درصد موفقیت داوطلبین را داشته است.

از جمله ویژگی های متمایز موسسه زبان ایران اروپا می‌توان به برنامه ریزی آموزشی برای زبان آموزان، بهره گیری از اساتید حرفه ای و به‌روزترین منابع و سوالات اشاره کرد.

اساتید و کارشناسانی که در این موسسه، دوره های آمادگی آیلتس را آموزش می‌دهند، همگی افرادی خبره و به‌نام در حوزه آزمون آیلتس هستند و همین امر باعث شده زبان آموزان بتوانند نمره دلخواه خود را در آزمون آیلتس کسب کنند.
به علاوه، گفتنی است که موسسه زبان ایران اروپا در کنار کلاس های تکنیک، به برگزاری کلاس های جانبی رایگان هم می‌پردازد که در پیشرفت مهارت زبانی داوطلبین تاثیر بسیاری دارد.

همچنین موسسه ایران اروپا به برگزاری آزمون های ماک آیلتس هم می‌پردازد که بسیار شبیه به آزمون اصلی آیلتس است و همین امر سبب می‌شود زبان آموزان در آزمون اصلی آیلتس، موفق عمل کنند و به هدفشان برسند.

ویژگی های متمایز موسسه زبان ایران اروپا عبارتند از:

 • استفاده از مجرب و حرفه ای ترین اساتید
 • استفاده از ساختمانی مجهز با امکانات به‌روز
 • استفاده از نوین ترین سرفصل ها
 • برگزاری آزمون های ماک آیلتس کاملا مشابه آزمون اصلی
 • پشتیبانی و مشاوره منظم آموزشی
 • دریافت تندیس برند ملی موسسات کشور
 • در یافت تندیس سه ستاره رضایتمندی مشتری طی سه سال پیاپی از ۱۳۹۶ الی ۱۳۹۸
 • دریافت تندیس برند برتر موسسات کشور
 • دریافت تندیس نشان کیفیت و بهره وری

۲. موسسه زبان سفیر گفتمان

موسسه آیلتس سفیر

موسسه سفیر گفتمان در جایگاه دوم لیست بهترین موسسه آیلتس قرار دارد، یکی از برندهای شناخته شده آموزشی زبان کشور محسوب می‌شود. این موسسه اولین مرکز آموزش زبان با سیستم آموزشی ترکیبی هایبرید است که آموزش حضوری به همراه آموزش آنلاین را ارائه می‌دهد.

مزیت های موسسه سفیر گفتمان شامل موارد زیر است:

 • برگزاری دوره های تخصصی آیلتس
 • برگزاری آزمون های ماک استاندارد
 • برگزاری کلاس های کم جمعیت
 • بهره گیری از اساتید حرفه ای و مجرب
 • تنوع در کلاس ها (حضوری و آنلاین)
 • برخورداری از تجهیزات پیشرفته آموزشی
 • دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • مشاوره آموزشی حضوری و آنلاین
 • صدور کارنامه TRF آیلتس

مطالعه بیشتر: بهترین کتاب های آیلتس

۳. موسسه زبان آیلتس گاما

موسسه آیلتس گاما

موسسه آیلتس گاما در رتبه سوم لیست بهترین موسسه آیلتس با شعبات متعدد در تهران، اصفهان و شیراز به عنوان یکی از بزرگترین و تخصصی ترین مراکز آیلتس شناخته می‌شود. این موسسه می‌تواند زبان آموز را طی مدت ۶ الی ۹ ماه به نمره آیتلس مطلوب برساند. موسسه آیتلس گاما با بهره گیری از جدیدترین تکنیک ها و اساتید حرفه ای که خود اگزمینر رسمی آیلتس هستند، زبان آموزان را در دستیابی به نمره دلخواه همراهی می‌کند.

از جمله خدمات موسسه آیلتس گاما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برگزاری دوره آنلاین زبان آلمانی
 • برگزاری دوره آنلاین ترکی استانبولی
 • برگزاری دوره فشرده آیلتس
 • برگزاری آزمون ماک آیلتس مشابه با آزمون اصلی
 • برگزاری دوره آنلاین آیلتس
 • برگزاری دوره خصوصی آیلتس
 • بهره گیری از حرفه ای ترین اساتید آیلتس

۴. موسسه آیلتس ایران کمبریج

موسسه آیلتس ایران کمبریج

موسسه ایران کمبریج در رتبه چهارم بهترین موسسه آیلتس قرار می‌گیرد که در حال حاضر تنها در شهر تهران فعالیت می‌کند. این موسسه با بهره گیری از اساتیدی با بیش از ۸ سال سابقه تدریس و جدیدترین تکنیک های آموزش آیلتس، زبان آموز را تا رسیدن به نمره مطلوب آیلتس همراهی می‌کند.

مطالعه بیشتر: 10 آموزشگاه برتر آموزش زبان آلمانی

مزیت های موسسه ایران کمبریج عبارتند از:

 • بهره گیری از اساتیدی با بیش از ۸ سال سابقه تدریس
 • استفاده از جدید ترین تکنیک های آموزش آیلتس
 • بهره گیری از اگزمینرهای سابق مراکز بین المللی آموزش آیلتس
 • برگزاری دوره های فوق فشرده آیلتس
 • برگزاری کلاس های ویژه شاغلین و دانشجویان در پایان هفته

۵. آموزشگاه زبان اسپیکان

موسسه آیلتس اسپیکان

در رتبه پنجم لیست بهترین موسسه آیلتس ، آموزشگاه زبان اسپیکان با ۱۰ سال سابقه در حوزه آموزش زبان و آمادگی آزمون آیلتس با دپارتمانی متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران قرار می‌گیرد.

دوره های آیلتس اسپیکان با هدف آشنایی هرچه بیشتر زبان آموز با آزمون آیلتس در زمانی کوتاه برگزار می‌شوند که آمار قبولی بالایی در آزمون آیلتس دارد.

مزیت دوره های آیلتس آموزشگاه زبان اسپیکان:

 • برگزاری دوره های فشرده آیلتس در ۴ تا ۶ ماه
 • برگزاری دوره ها به صورت حضوری و آنلاین
 • برگزاری دوره های گروهی و خصوصی
 • ارائه مشاوره و برنامه ریزی آموزشی با منابع جدید آیلتس
 • برگزاری رایگان آزمون ماک آیلتس در طول دوره
 • استفاده از سوالات معتبر و Unseen در آزمون های دوره ای
 • ارائه تحلیل کارنامه آزمون
 • برگزاری کلاس های رفع اشکال رایگان در طول دوره
 • مشاوره و پشتیبانی درسی تا لحظه آزمون
 • بهره گیری از اساتید دارای مدرک رسمی آیلتس

۶. موسسه زبان پردیسان

موسسه آیلتس پردیسان

موسسه زبان پردیسان با بیش از ۱۴ سال سابقه در حوزه آموزش زبان انگلیسی و برگزاری دوره های آیلتس در رتبه ششم قرار می‌گیرد. این موسسه با ۹ شعبه در سطح شهر تهران، استفاده از به‌روزترین تکنیک های آموزشی، برگزاری کلاس ‌های گروهی و خصوصی و بهره گیری از اساتید حرفه ای، زبان آموز را تا رسیدن به نمره مطلوب همراهی می‌کند.

مزیت های موسسه زبان پردیسان به شرح زیر است:

 1. برگزاری دوره های آموزش از راه دور
 2. پشتیبانی و نظارت آموزشی توسط هیئت علمی مراکز
 3. ارائه کتب و منابع آموزشی جمع آوری شده توسط هیئت علمی
 4. برگزاری کلاس ‌های رفع اشکال رایگان
 5. برگزاری کلاس‌های تربیت مدرس (TTC)
 6. برگزاری آزمون ‌های ماک دوره ای

۷. موسسه زبان کارینو

موسسه آیلتس کارینو

موسسه زبان کارینو در رتبه هفتم لیست بهترین موسسه آیلتس با ۱۵ سال سابقه درخشان در حوزه آموزش زبان انگلیسی و برگزاری دوره آیلتس قرار می‌گیرد. موسسه زبان کارینو در سال ۹۸ جایزه بهترین موسسه زبان انگلیسی را به خود اختصاص داد تا مهر تاییدی بر کیفیت فعالیت های خود زده باشد.

از جمله ویژگی های موسسه زبان کارینو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برگزاری دوره های آمادگی آزمون آیلتس تنها در ۲ ماه به صورت تضمینی
 • آموزش زبان انگلیسی بین المللی
 • برگزاری آزمون های Assessment به صورت ماهیانه
 • برگزاری دوره های مقاله نویسی ISI
 • برگزاری آزمون های ماک آیلتس
 • برگزاری دوره های تربیت مدرس و اگزمینر آیلتس
 • آموزش زبان انگلیسی به صورت فشرده، فوق فشرده، گروهی و خصوصی
 • برگزاری دوره های مکالمه زبان انگلیسی در ۳۰ روز به صورت آنلاین و حضوری
 • ارائه پشتیبانی تا لحظه آزمون
 • برگزاری دوره های بحث آزاد

۸. موسسه زبان آفرینش

موسسه آیلتس آفرینش

موسسه زبان آفرینش در جایگاه هشتم قرار می‌گیرد که به خانه آیلتس تهران معروف است. این موسسه به صورت تخصصی در حوزه آمادگی آزمون آیلتس فعالیت می‌کند. با توجه به نظرات زبان آموزان درباره این موسسه، اگر بهترین نباشد، قطعا یکی از بهترین های آموزش زبان انگلیسی و برگزاری دوره های آمادگی آیلتس به حساب می‌آید.

مزیت های موسسه زبان آفرینش عبارتند از:

 • برخورداری از اعتبار بین المللی
 • برگزاری منظم آزمون های پایان ترم
 • بهره گیری از اساتید مجرب
 • برگزاری دوره های خصوصی مقدماتی تا پیشرفته

۹. موسسه زبان بیان برتر

موسسه آیلتس بیان برتر

در رتبه نهم لیست بهترین موسسه آیلتس ، موسسه زبان بیان برتر با سابقه ای درخشان در زمینه برگزاری دوره های آیلتس قرار دارد. این موسسه با متدهای مدرن آموزشی و اساتید به نام و حرفه ای، زبان آموزان را تا لحظه آزمون آیلتس همراهی می‌کند.

از جمله ویژگی های متمایز موسسه زبان بیان برتر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برخورداری از اعتبار بین‌المللی
 • هزینه متناسب با کیفیت
 • قرار گرفتن بین ۵۰ سازمان نوآور در آموزش زبان انگلیسی
 • دریافت ثبت ابتكار از وزارت فرهنگ و ارشاد
 • تدوين دوره ۱۰ ماهه آموزش زبان انگلیسی براساس استاندارد CEFR اروپا

۱۰. آموزشگاه زبان گات

موسسه آیلتس گات

در رتبه دهم آموزشگاه زبان گات قرار می‌گیرد که یکی دیگر از بهترین موسسه آیلتس است. این موسسه با استفاده از به‌روزترین متدهای آموزشی به برگزاری دوره های آمادگی آزمون آیلتس می‌پردازد و توانسته بیش از ۱۰ هزار زبان آموز موفق را پرورش دهد.

ویژگی های موسسه زبان گات عبارتند از:

 • برگزاری دوره های TTC
 • بهره گیری از اساتید مجرب
 • برگزاری دوره های آموزشی متنوع
 • برگزاری دوره های آموزشی مختلف برای تمامی رده های سنی
 • جذب بهترین اساتید برای زبان های مختلف
 • برگزاری دوره های مکالمه فشرده

لیست مراکز برگزاری آزمون آیلتس

تنها مرجع صادرکننده مجوز فعالیت جهت برگزاری آزمون‌های بین المللی در ایران، سازمان سنجش است. بدین ترتیب، فعالیت مراکزی که از سازمان سنجش، مجوز نگرفته‌اند، بدون اعتبار و غیرقانونی است. لیست مراکزی که مجوز برگزاری آزمون آیلتس را دارند، به شرح زیر است:

۱. موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین
پایگاه اطلاع رسانی: https://proshotportal.com
آدرس: تهران، بزرگراه شهید مدرس شمال، خیابان شهید دستگردی (ظفر)، پلاک ۲۱۵، برج های طلایی کیش، طبقه اول
شماره تماس: ۰۲۱۲۲۹۲۱۵۲۴ و ۰۲۱۲۲۹۲۱۵۳۲ و ۰۲۱۲۲۹۲۱۵۷۹ و ۰۲۱۲۲۹۲۱۰۹۷

۲. موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام
پايگاه اطلاع رساني: www.irsafam.com
آدرس: تهران، خيابان دكتر شريعتي، بالاتر از پل صدر، انتهاي شهيد ميرزاپور(سهيل سابق)، قلندري شمالي، بن بست ساناز، پلاك 3 – شماره تماس:02175292
آدرس رشت: آدرس آفسایت: خیابان لاکانی – نبش صندوق عدالت – ساختمان کادوس – موسسه فنی و آموزشی کادوس
شماره تماس: ۰۳۱۳۳۲۳۲۳۲۳

۳. موسسه فرهنگی آموزشی زبان آموزان کاسپین پارس (Offsite موسسه ایرسافام)
آدرس: شیراز – قصرالدشت – بعد از سه راه عفیف آباد – نبش کوچه 36 – جنب پارک پارسیان – ساختمان پرتوی – طبقه 4 – واحد6
شماره تماس: ۰۷۱۳۶۲۸۵۴۸۸

۴. موسسه فرهنگی هنری زبانکده ملل هزاره سوم (Offsite موسسه ایرسافام)
آدرس: ساری – خیابان فرهنگ – کوچه فرهنگ 13 – کوچه پیوندی 3 (توکلی 4) – پلاک9
شماره تماس: 05135096146 و 05137601085

۵. موسسه فرهنگی هنری ارسطو شمال (Offsite موسسه ایرسافام)
پایگاه اطلاع رسانی: http://www.arastuielts.ir
نشانی: مشهد، بولوار سجاد، بزرگمهر جنوبی 12/1، انتهای جامی، پلاک 62
شماره تماس: 05136026220 و 05136026218

۶. موسسه فرهنگی هنری بهجت آیات منتظران صافات (Offsite موسسه ایرسافام)
پايگاه اطلاع رساني: http://www.parsfli.com
نشاني: اهواز، کیانپارس. خیابان 13 شرقی. پلاک46
شماره تماس: 06133925141 و 06133925142

۷. موسسه فرهنگی هنری نوید کیهان (Offsite موسسه ایرسافام)
پايگاه اطلاع رساني: http://www.keyhanls.com
نشاني: کرمان، بولوار جمهوری اسلامی. بعد از چهار راه شفا. روبروی دانشگاه علوم پزشکی. موسسه نوید کیهان بوتیا
شماره تماس: 03432119993 و 03432119994

۸. موسسه آموزشی گویش پیشرو علم و دانش (Offsite موسسه ایرسافام)
پايگاه اطلاع رساني: http://www.gooyeshinstititute.com
نشاني: زنجان، خیابان صفا. روبروی کارخانه کبریت سابق. موسسه گویش. پلاک 132
شماره تماس: 02433441178

۹. موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش
پايگاه اطلاع رساني: http://www.ieltsadd.ir
آدرس: تهران، خیابان ولی عصر ، ضلع شمالی پارک ساعی،کوچه ساعی یکم، بن بست دانش،موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش
شماره تماس: 02188644690 و 02188644691

۱۰. موسسه فرهنگی هنری مهر آریا دانش (Offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش)
پايگاه اطلاع رساني: http://www.ieltsaria.com
آدرس: ساری، خیابان فرهنگ، نبش فرهنگ 22، روبروی بانک ملی، جنب پاساژ تقوی
شماره تماس: 01133313641

۱۱. موسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس (Offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش)
پايگاه اطلاع رساني: http://www.paraxielts.com
آدرس: مشهد، بلوار سجاد، خیابان بهارستان، بهارستان 3، پلاک 53
شماره تماس: 05137620143 و 05137674037 و 05137646620

۱۲. آیلتس تهران
پايگاه اطلاع رساني: http://www.ieltstehran.com
آدرس: تهران – خیابان فرمانیه غربی بین آقایی و آریا – بالای بانک پاسارگاد پلاک 118
شماره تماس: 02126459239 و 02122692833 و 02126658313
آدرس: جزیره کیش – بلوار میرمهنا – ابتدای نیایش – دانشگاه تهران – پردیس بین المللی کیش کد پستی : 7941655665
شماره تماس: 0764434884

۱۳. موسسه پارسیان (Offsite موسسه آیلتس تهران)
پايگاه اطلاع رساني: http://www.ielts-parsian.ir
آدرس: تهران، خیابان جنت آباد شمالی، نرسیده به اتوبان نیایش، جنب بانک سینا. پلاک 268. طبقه 3
شماره تماس: 02171053253

۱۴. موسسه آموزش عالی دانش پژوهان اصفهان (Offsite موسسه آیلتس تهران)
آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، چهار راه نیکبخت، کوچه سرور(اداره پست)، آکادمی زبان های خارجه
شماره تماس: 03136651531

۱۵. موسسه فرهنگی و هنری فن آوران اطلاعات رهام (Offsite موسسه آیلتس تهران)
پايگاه اطلاع رساني: http://www.ieltskaraj.com
آدرس: کرج، میدان شهدا، خیابان بهار (شهید شرع پسند)، کوی 13 آبان، پلاک 360
شماره تماس: 02632220830 و 02632234923

۱۶. موسسه فرهنگی هنری پژوهش سرای صدر (Offsite موسسه آیلتس تهران)
پايگاه اطلاع رساني: http://www.sadrielts.com
آدرس: شیراز، میدان معلم. ابتدای بلوار فرهنگ شهر. بین کوچه 3 و 5. پلاک 13. ساختمان آپسای. طبقه 5. واحد 16
شماره تماس: 07136310046 و فکس: 07136310062

۱۷. موسسه علمی فرهنگی چیت سازان (Offsite موسسه آیلتس تهران)پايگاه اطلاع رساني: http://www.chitsazan.online
آدرس: تبریز، باغ شمال. نرسیده به تقاطع حافظ. پلاک 76
شماره تماس: 04135555541

۱۸. موسسه فرهنگی آموزشی گویا بین الملل ایرانیان (Offsite موسسه آیلتس تهران)
پايگاه اطلاع رساني: http://www.gooyali.com
آدرس: اهواز، زیتون کارمندی. خیابان زمرد. نبش فیاض. پلاک 140
شماره تماس: 06134446099 و 06134447733

۱۹. موسسه کلام اکسیر آندیا (Offsite موسسه آیلتس تهران)
آدرس: زنجان – جاده شهرک – خیابان قائم – قائم 6 – پلاک 2958
شماره تماس: 02433442661

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. محمد حسینی گفت:

  خیلی مطلب عالی بود. و کمک کرد به انتخاب. ممنونم

  1. تاپ تن ها گفت:

   خوشحالیم که تونستیم به انتخابتون کمک کنیم

 2. کوروش صانعی گفت:

  ایلتس چرا انقدر سخته… یکی خوبشو معرفی کنید لطفا

  1. تاپ تن ها گفت:

   نظرمون رو در مقاله نوشتیم. مطالعه کنید انتخاب کنید 🙂

 3. وحیده خزری گفت:

  ازمون ایلتس میخام بدم. قبلش باید 2 ماه اماده بشم.دعا کنید

  1. تاپ تن ها گفت:

   انشالا قبول میشید استرس نداشته باشید

 4. عارف گفت:

  بهترین موسسه برای آزمون آیلتس کجا رو پیشنهاد می کنید

 5. nima گفت:

  بهترین موسسه آیلتس من خودم زبان اروپا رو شرکت کردم و راضی بودم

 6. mahtab گفت:

  بهترین موسسه برای آیلتس بیان برتر یا آفرینش کدوم بهتره؟

 7. negar گفت:

  بهترین موسسه آیلتس تهران فکر میکنم زبان اروپا باشه

 8. lale p گفت:

  من با شناختی که دارم فکر کنم این 10 تا بهترین موسسات آیلتس باشن و لیست خوبی از بهترین مراکز آموزش آیلتس تهیه کردید

 9. parisa گفت:

  بهترین دوره آیلتس که کلاسای حضوری خوبی داشته باشه تو غرب تهران کجا برم خوبه؟

 10. puya گفت:

  بهترین موسسه آیلتس که بشه نمره خوبی گرفت و تضمین هم بده وجود داره؟

 11. nili گفت:

  من میخوام مهاجرت کنم بهترین موسسه برای آیلتس رو کسی تجربه اش رو داشته که من زمان کمی دارم دوره هاش رو بگذرونم

 12. سمیه گفت:

  من سطح زبان خوبی دارم فقط دنبال بهترین موسسه ایلتس هستم که ایراداتم برای آزمون رفع بشه

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ