0

10 کتاب برتر در زمینه علوم تربیتی : پرفروش ترین کتاب های سال

بهترین کتاب های علوم تربیتی

1 – کتاب ازدواج بدون شکست

کتاب ازدواج بدون شکست

ازدواج بدون شکست نام کتابی از ویلیام گلسر اسن که یک پزشک و روانشناس است که در زمینه واقعیت درمانی و تئوری انتخاب فعالیت دارد. از دیگر آثار این نویسنده برجسته می توام به تئوری انتخاب، واقعیت درمانی و مدرسه کیفیت اشاره کرد. کتاب ازدواج بدون شکست یکی از کتاب های برتر در زمینه علوم تربیتی است که با استفاده از تئوری انتخاب و آموزش نکاتی به شما کمک می کند تا با شریک زندگی تان بهترین رفتار را داشته باشید. همه ما تا جایی یک رابطه نادرست را ادامه می دهیم که دیگر امکان برطرف کردن مشکلات وجود نداشته باشد. رابطه یک مسئله آموختنی است؛ و لازم است این موضوع را یادبگیریم که برای زندگی کردن و داشتن روابط سالم باید آموزش ببینیم. متاسفانه چون منبع آموزشی به ما معرفی نکرده اند معمولا خودمان با استفاده از آزمون و خطا سعی می کنیم مسیر زندگی درست را پیدا کنیم و نفر مقابل را در یک رابطه بشناسیم و با او رفتار کنیم. که معمولا به شکست می خورد و پایان آن خارج از انتظار ما خواهد بود. کتاب ازدواج بدون شکست ، تمام اسرار و رموز به هم رسیدن و حفظ رابطه را به ما می آموزد تا یک زندگی مشترک پایدار داشته باشیم.

مطالعه بیشتر: معرفی 10 کتاب برتر : یک پیشنهاد عالی برای شروع کتابخوانی

2 – کتاب تو کله خر هستی شک نکن موفق می شوی

کتاب تو کله خر هستی شک نکن موفق می شوی

از بهترین کتاب های علوم تربیتی می توان به کتاب “تو کله خر هستی شک نکن موفق می شوی”، اشاره کرد. این اثر بسیار ارزشمند توسط نویسنده مشهور جن سینسرو نوشته شده است و در مدت بسیار اندکی به پرفروش ترین کتاب آمازون در سال 2017 تبدیل می شود. این کتاب در واقع در زمینه موفقیت در زندگی و روانشناسی نوشته شده است و یکی از بهترین آثار ادبی است که توسط عاطفه نفر ترجمه شده و انتشارات شیرمحمدی آن را چاپ کرده و در اختیار مخاطبین قرار داده است.

3 – کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد

“چه کسی پنیر مرا جابجا کرد” یکی از آثار محبوب اسپنسر جانسون است که روایت گر ماجرای موجودات بامزه ای است که درون یک ماز برای یافتن یک تکه پنیر می گردند! در واقع در این کتاب منظور از پنیر همان چیزی است که ما در زندگی برای بدست آوردنش تلاش می کنیم. حالا این خواسته ما می تواند هر چیزی باشد. برای گروهی از افراد پیدا کردن یک شغل خوب، داشتن روابط عاشقانه، بدست آوردن پول و ثروت و حتی بازیابی سلامتی و آرامش درونی باشد. این کتاب که در زمینه علوم تربیتی نوشته شده است، رفتار و واکنش شخصیت های داستان را در برابر تغییرات کوچکی بیان می کند که در این هزارتو با آن سر و کار دارند. اما فقط یکی از آنها می تواند از تغییراتی که ایجاد شده عبور کند و تجربیات خود را بر روی دیوارهای ماز یادداشت کند. واقعیت این است که هر کدام از ما فکر می کنیم که پنیری که به دنبالش هستیم، می تواند ما را به آرزوهایمان برساند و خوشبخت مان کند. اگر بتوانیم به این خواسته برسیم، به آن دل می بندیم و اگر موفق به دستیابی نشویم، باعث سرشکستگی ما می شود. مطالعه کتاب ” چه کسی پنیر مرا جابجا کرد ” فقط یک ساعت زمان می برد و برای تمام گروه های سنی مناسب است.

4 – کتاب یادت باشد

کتاب یادت باشد

کتاب ” یادت باشد “، نوشته محمد رسول ملاحسنی یکی از بهترین کتاب های علوم تربیتی محسوب می شود که در واقع زندگینامه شهید مدافع حرمی را روایت می کند که تنها 26 سال داشته است. روایت گر داستان حمید سیاهکلی مرادی از زبان همسر او، فرزانه سیاهکلی مرادی است. کتاب ” یادت باشد “، یکی از بهترین آثار منتشر شده درباره زندگینامه شهدای مدافع حرم است. روایتی خواندنی و جذاب از جوانی به نام حمید سیاهکلی مرادی که توسط همسرش نوشته شده است. ماجرا به کمی پیش از ازدواج آنها باز می گردد و دورانی را روایت می کند که او برای کنکور درس می خواند و اصلا قصدی برای ازدواج نداشته است. تا اینکه حمید برای خواستگاری پا پیش می گذارد و با ماجراهایی که بعد از آن روز اتفاق می افتد، فرزانه را برای ازدواج با حمید به فکر فرو می برد. محمد رسول ملاحسنی سعی کرده است تا در این کتاب تمام خاطرات و لحظات تلخ و شیرین این شهید بزرگوار را در کتاب ” یادت باشد ” به قلم تحریر درآورد.

بهترین کتاب های علوم سیاسی : همراه با لینک خرید آنلاین از دیجی کالا.

5 – کتاب وضعیت آخر: من خوب هستم، شما خوب هستید

کتاب وضعیت آخر

کتاب وضعیت آخر که با نام من خوب هستم، شما خوب هستید، یکی از بهترین کتاب های علوم تربیتی است که دورن مایه روانشناسی دارد. این کتاب توسط تامس ای. هریس بین سال های 1995 تا 1910 میلادی نوشته شده است. هریس این کتاب را بخاطر نزدیکی به اریک برن نویسنده معروف در زمینه رفتار متقابل است، برای ترویج بیشتر این سبک نوشته است. او یکی از نزدیک ترین افراد به اریک بود و تلاش بسیاری برای نوشتن کتاب وضعیت آخر کرده است. من خوب هستم، شما خوب هستید در سال 1969 چیزی نزدیک به نیم قرن پیش منتشر شده است. این کتاب تا به امروز به زبان های گوناگونی ترجمه شده است و بهترین کتاب برای آموختن تحلیل رفتار متقابل محسوب می شود. اگر می خواهید با ایجاد تغییر در خود به نوعی کنترل شخصی به وجودآورید و به این باور برسید که می توانید آزادانه انتخاب کنید، مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

اینجا می توانید درباره بهترین کتاب های فلسفی بخوانید.

6 – کتاب خودت را به فنا نده

کتاب خودت را به فنا نده

خودت را به فنا نده عنوان یکی از بهترین کتاب های علوم تربیتی است که پرفروش ترین کتاب مجله نیویورک تایمز است. نویسنده این کتاب گری جان بیشاپ است که از بزرگترین و مشهورترین مربی های خودپروری است که تا کنون هزاران نفر از سراسر جهان را تحت تاثیر نوشته های خود کرده است. وی در این کتاب که بسیار آموزنده نیز می باشد با نگاهی واقع بینانه به مخابین خود کمک می کند تا بتوانند خود را از تمامی مشکلاتی که می تواند به آنها آسیب برساند رها کنند و به خویشتن خویش اجازه بروز بدهند.

7 – کتاب از دخترت قهرمان بساز

کتاب از دخترت قهرمان بساز

دارلین براک نویسنده یکی از بهترین کتاب های علوم تربیتی است با عنوان از دخترن قهرمان بساز است. او همواره بر این باور استوار بوده است که تربیت کردن دخترهایی که توانایی و شایسته گی لازم را داشته باشند از ارزشمندترین کارهای جهان است. او چنین می گوید که مهم نیست که شما خودتان صاحب فرزند دختر شده باشید یا دختری را به فرزندخواندگی گرفته باشید، بلکه مهم تربیت او به عنوان فردی شجاع و توانمند است که می تواند بر روی پای خودش بایستد و حتی برای سایرین به عنوان یک تکیه گاه عمل کند. از دیدگاه دارلین دختران می توانند به عنوان مادرانی قدرتمند و معلمانی به یادماندنی به تربیت فرزندان خود و شما بپردازند.

مطالعه بیشتر: معرفی 10 عنوان از بهترین کتاب های کارآفرینی

8 – کتاب حکایت دولت و فرزانگی

کتاب حکایت دولت و فرزانگی

از مشهورترین و بهترین کتاب های علوم تربیتی می توان به کتاب حکایت دولت و فرزانگی اشاره کرد. اثری از مارک فیشر روانشانس و نویسنده ای که در این امر بسیار موفق بوده است. همچنین این کتاب جزو پرفروش ترین کتاب های موفقیت محسوب می شود. در این کتاب ماجرای تلاش جوانی را می خوانید که به شدت از کار کردن به عنوان یک کارمند از محیط کارش ناراضی است و برای رهایی از آن محیط یک هدف بزرگ برای خود مشخص کرده و آنجا را ترک می کند. در این داستان او برای پی بردن به رازهای کسب ثروت به دیدن شخصی میرود که به عنوان ثروتمند خود ساخته شناخته می شود. در این کتاب که شامل 15 فصل می باشد تمام پندها و نکاتی که این پیرمرد به فرد جوان می گوید را می توانید مطالعه کنید. کتاب حکایت دولت و فرزانگی توسط عفت حیدری ترجمه شده است.

9 – کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

زندگی خود را دوباره بیافرینید نام یکی از بهترین کتاب های علوم تربیتی است که سعی دارد با شکل دادن پرسش هایی در ذهن مخاطب خود، نکات بسیار ارزشمند و آموزنده ای را به او یاد بدهد. به عنوان مثال در این کتاب درباره علت تمایل به برقراری ارتباط با افرادی که با ما به سردی برخورد می کنند، یا احساس کم اهمیت بودن از دیدگاه نزدیکانمان را به خوبی بیان می کنند و برای تمام این پرسش ها بهترین پاسخ را ارائه می کند. این کتاب برای افرادی که می خواهند از ترس ها، اضطراب ها و مشکلاتی عصبی خود رهایی یابند به شدت توصیه می شود.

مطالعه بیشتر: بهترین اشعار مولانا

10 – کتاب ‏‫مادر و خاطرات پنجاه سال زندگی در ایران

کتاب ‏‫مادر و خاطرات پنجاه سال زندگی در ایران

به جرات می توان گفت که یکی از بهترین کتاب های علوم تربیتی به قلم توران میرهادی نوشته شده استک او در کتاب مادر و خاطرات پنجاه سال زندگی در ایران درباره مادر آلمانی خود می نویسد که در ایران زندگی می کرده است. توران میرهادی درباره نقش یک زن به عنوام مادر، همسر و چگونگی بزرگ کردن پنج فرزند و آماده کردن آنها برای ورود به زندگی با استفاده از ترویج فرهنگ و هنر در خانواده و آشنا کردن آنها با ادبیات آلمانی می نویسد. خانم میرهادی در واقع موسس شورای کتاب کودک نیز بوده اند.

بهترین کتاب های کارآفرینی : همراه با لینک خرید از دیجی کالا.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ