1

بهترین کتاب های سیاسی : معرفی 10 کتاب برتر در زمینه سیاست

بهترین کتاب های سیاسی

1 – کتاب قلعه حیوانات

کتاب قلعه حیوانات

یکی از بهترین کتاب های سیاسی که در قرن بیستم توسط نویسنده مشهور انگلیسی جورج اورول نوشته شده است، کتاب قلعه حیوانات می باشد. بیان ساده و استفاده از تصاویر و ساختار نوشتاری کتاب باعث شده است تا خواندن آن برای مخاطب لدت بخش باشد. کتاب قلعه حیوانات در واقع شهر ویرانی را به تصویر می کشد که بخاطر خودکامگی های حاکمی مستبد به این روز افتاده است. این تصویر واقع گرایانه از این شهر و حاکمان مستبد آن برای هشدار دادن به جامعه بشری است که به زودی ماجرای این داستان را در دنیای واقعی خواهند دید.

مطالعه بیشتر: بهترین اشعار مولانا

2 – کتاب شب های روشن

کتاب شب های روشن

شب های روشن روایت گر داستانی عاشقانه از خاطرات گذشته فردی است که همیشه در حال رویا پردازی بوده است. این کتاب در واقع یک رمان کوتاه از نویسنده ای مشهور به نام داستایفسکی است که بر گرفته از زندگی واقعی اوست. افرادی که با داستایفسکی آشنا هستند به خوبی می دانند که او این داستان را زندگی کرده است. عنوان کتاب برگرفته از پدیده ای فیزیکی است. در نیم کره شمالی زمین و درست در قطب شمال، بخاطر عریض بودن این سرزمین، شب و صبح تفاوتی ندارند و گویی همیشه خورشید در حال غروب است. سروش حبیبی که کتاب های دیگری نیز مانند کتاب ابله و کتاب همزاد، کتاب شب های روشن را نیز با قلم شیوای خود ترجمه کرده است. این اثر مزمون عاشقانه داشته اما به دلیل داشتن زمینه سیاسی می تواند در لیست بهترین کتاب های سیاسی قرار بگیرد.

مطالعه بیشتر: معرفی 10 کتاب برتر : یک پیشنهاد عالی برای شروع کتابخوانی

3 – کتاب داستان من

کتاب داستان من اثر مریلین مونرو

داستان من کتابی است که توسط مریلین مونرو در سال 1974 میلادی نوشته شده است. یکی از بهترین کتاب های سیاسی که زندگی نامه مریلین را در اوج شهرت روایت می کند. این اثر تا ده سال بعد از مرگ او چاپ نشد و محتوای داستان در واقع دوران کودکی او را بیان می کند که دختری یتیم و بی سرپرست بود و در دوران جوانی با ورد به دنیای هالیوود توانست یکی از بازیگران تاثیرگذار و جریان ساز باشد. مریلین در کتاب داستان من کاملا بی پروا از اولین رابطه جنسی اش صحبت می کند که او برای اینکار رضایت نداشته و همچنین درباره عاشقانه هایش با دی ماجیو سوپر استار بیسبال می گوید. افرادی که این کتاب را می خوانند با شخصیت زنی آشنا می شوند که بر خلاف انچه در سینمای هالیوود از او سراغ دارند زنی با استعداد و باهوش و البته حساس و شکننده است. این کتاب بسیار جذاب و خواندنی است و در واقع زندگینامه مریلین را که یکی از نمادهای فرهنگی و سیاسی کشور امریکاست را به تصویر می کشد.

4 – کتاب چرا ملت ها شکست می خورند

کتاب چرا ملت ها شکست می خورند

از بهترین کتاب های سیاسی می توان به اثر بسیار ارزشمند چرا ملت ها شکست می خورند اشاره کنیک. این کتاب در سال 2012 منتشر شد و علت به وجود آمدن فقر و قدرت در ملل مختلف را بررسی می کند. در این اثر اقتصاد از منظر سیاست مورد بررسی قرار گرفته است و همچنین نگاهی هم به کشورها در حال توسعه کرده و درباره آنها مطالب خواندنی و جالبی را در این کتاب می توانید بیابید.

احمد میدری که یکی ا اقتصاددانان برجسته کشور بوده و به عنوان معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون هم در سال 92 فعالیت داشته است، بر روی ترجمه کتاب چرا ملت ها شکست می خورند، مقدمه ای به زبان فارسی نوشته است. در این مقدمه به بررسی و تحلیل مباحث کتاب اشاره شده و همچنین میدری مطالعه این کتاب را به سیاستمداران به ویژه افرادی سیاسی که در کشورهای در حال توسعه فعالیت دارند، پیشنهاد می دهد.

5 – کتاب قلب سگ

کتاب قلب سگ

قلب سگ یا دل سگ نام اثری از میخائیل بولگاکف است که یکی از بهترین کتاب های سیاسی چاپ شده در زوسیه می باشد. این کتاب در رابطه با انقلاب روسیه و مبارزه مردم علیه ظلم حکام آن زمان نوشته شده است. بولگاکف آثار با ارزش دیگری مانند مرشد و مارگاریتا که یکی از پرفروش ترین کتاب های رمان روسیه نیز هست را منتشر کرده است. او کتاب قلب سگ را به فاصله چند ماه بعد از مرگ لنین نوشت. در این رمان ، بولگاکف مردم روسیه را به سگ تشبیه کرده که سالیان طولانی زیر سلطه و ظلم حاکمانی بود که با آنها مانند یک حیوان رفتار می کردند. از یک جراح در این داستان نام برده شده که بنظر می رسد منظور همان لنین باشد که می خواهد یک سگ را به انسان تبدیل کند و برای اینکار قلب سگ را به او پیوند می زند. او در این قصه با بیانی طنز گونه اما تلخ اینطور نشان می دهد که این قلب است که می تواند انسان ساز باشد نه مغزش. بنابراین چیزی که باعث تفکیک انسان از حیوانات می شود قلب آدمی است نه مغز او. کتاب قلب سگ توسط معصومه تاجمیری ترجمه شده و انتشارات یوشیتا آن را چاپ کرده است.

بهترین کتاب های علوم تربیتی : با امکان خرید آنلاین از دیجی کالا.

6 – کتاب اتاقی که در آن اتفاق افتاد

کتاب اتاقی که در آن اتفاق افتاد

جان بولتون خاطرات کاخ سفید را در قالب یک کتاب که یکی از بهترین آثار منتشر شده در زمینه سیاست است را با نام اتاقی که در آن اتفاق افتاد را به تحریر در آورده است. این کتاب روایت گر دلایل کاهش قدرت ایالات متحده آمریکا و سقوط جایگاه هزمونیک آن می باشد. جان بولتن در این کتاب رییس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ را مقصر این اتفاق جلوه داده و اینطور می نویسد که برای سپوش گذاشتن بر مشکلات ساختاری در آمریکا او را همواره مورد ملامت و سرزنش قرار داده است. این کتاب در مدت بسیار کوتاهی به یکی از پرفروش ترین کتاب های سیاسی در تاریخ ایالات متحده تبدیل شد.

7 – کتاب از افغانستان تا لندنستان

کتاب از افغانستان تا لندنستان

از افغانستان تا لندنستان نام یکی از بهترین کتاب های سیاسی است که خاطرات جاسوس سازمان اطلاعاتی فرانسه در شبکه تکفیری های اروپا را بیان می کند. عمر الناصری با نام مستعار ابوامام المغربی، نام فرد جوانی است که اهل کشور مغرب بوده ولی دوران کودکی خود را در بلژیک سپری کرده و در آن کشور بزرگ شده است. او طی رویدادهایی به یک گروهک تکفیری در اروپا ملحق می شود. و در این حین نیز وارد سازمان اطلاعاتی فرانسه شده و به استخدام DGSE در می آید. این کتاب در واقع به شیوه ای جذاب و خواندنی، زندگی عمر الناصری را بازگو می کند. فردی که می خواست هم به عنوان یک جهادی با گروهک های تکفیری همکاری کند و هم بر علیه تروریست ها مبارزه نماید. عمر الناصری علاوه بر اینکه از سازمان های اطلاعاتی اروپا می ترسید، برای همکاری با آنها در این دستگاه استخدام شده بود. در این کتاب می توانید تمام خاطرات، ارتباطات و ماجراهای دلهره آوری که برای او پیش آمده است را بصورت کامل بخوانید.

8 – کتاب قطار از ریل خارج شد

کتاب قطار از ریل خارج شد

قطار از ریل خارج شد نام یکی از بهترین کتاب های سیاسی است که به قلم نویسنده معاصر و نامی ایران، احمدرضا احمدی نوشته شده است. او شاعر و یکی از بهترین نویسنده هایی است که این کتاب در واقع هفتمین رمان او می باشد. او همچنین دارای جوایز و افتخارات بسیاری از جشنواره های ملی و بین المللی است. از مهمترین افتخارات احمدی می توان به برگزیده شدن وی به عنوان شاعر پنجمین دوره اهدای جوایز شعر بیژن جلالی در سال 1385 نما برد. احمدی همچنین در سال 1388 نامزد دریافت جایزه بین المللی هانس کریستین اندرسن شد. هم اکنون این کتاب که توسط انتشارات چلچله چاپ شده است برای مطالعه عموم در دسترس قرار گرفته است.

مطالعه بیشتر: معرفی 10 عنوان از بهترین کتاب های کارآفرینی

9 – کتاب نفحات نفت

کتاب نفحات نفت

نفحات نفت، عنوان یکی از بهترین کتاب های سیاسی و اقتصادی است که توسط رضا امیرخانی نوشته شده است. این کتاب در واقع مقاله ای دوازده بخشی است که به بررسی وضعیت اقتصادی کنونی ایران و مقایسه آن با گذشته کشورهای هم تراز و پیشرفته جهان می پردازد. وی در توضیحات پشت جلد کتاب چنین آورده است که : “نفت همان دولت است و دولت همان نفت”. این مقاله بار ارزش را نشر افق چاپ کرده و برای مطالعه در اختیار عموم قرار داده است.

10 – کتاب چنین گفت زرتشت

یکی از بهترین کتاب های سیاسی را می توان کتاب چنین گفت زرتشت عنوان کرد. این اثر که بسیار عمیق و برخاسته از حقیقت است، به جرات می توان گفت که از آثار منثور ادبی است که سرشار از ارزش و خوبی ها می باشد. نیچه این کتاب را در سال 1885 میلادی نوشته است. کتابی که جزو پرفروش ترین آثار ادبی در تمام جهان بوده است و به همه زبان های دنیا ترجمه شده. نیچه این کتاب را با بیانی شاعرانه و با استفاده از ابیات ادبی بسیار با ارزشی به تحریر درآورده تا هر خواننده ای را مجذوب مطالعه آن کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. علی گفت:

    کتاب مبانی سیاسی بهترین رو معرفی کنید

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ