0

بهترین کتاب های فلسفی | معرفی بهترین کتاب های فلسفی

بهترین کتاب های فلسفی

1 – کتاب فلسفی چنین گفت زرتشت

کتاب چنین گفت زرتشت اثر نیچه

این کتاب یکی از بهترین کتاب های فلسفی با معنایی عمیق و برگرفته از واقعیت می باشد. این کتاب فوق العاده خواندنی به گونه ای است که ذهن شما را از خوبی ها و ارزش ها سرشار می کند. کتاب چنین گفت زرتشت یکی از بهترین کتاب هایی است که توسط نیچه نوشته شده و میلیون ها نسخه از آن در کشورهای مختلف به فروش می رسد. نثر کتاب موزون و شعر گونه است و هم اکنون به زبان های بسیاری ترجمه شده است.

2 – کتاب فلسفی عادت های اتمی

کتاب عادت های اتمی

عادت های اتمی اثر جیمز کلیر، یکی از بهترین کتاب های فلسفی است که می توان از آن برای به وجود آوردن عادت های خوب و از بین بردن عادت های بد استفاده کرد. این کتاب به شما کمک می کند تا هر روز نسبت به روز قبل عادت های خود را بهتر کنید. این اثر به عنوان بهترین و کاربردی ترین کتاب در زمینه توسعه فردی به حساب می آید. با خواندن این اثر با ارزش می توانید درک کنید که علت دشواری در تغییر عادات شما نیستید بلکه مکانیزمی است که بر اساس آن رفتار می کنید. اگر همچنان عادت های بد شما تکرار می شوند با این وجود که سعی در تغییرشان دارید، به این علت است که روش شما برای این تغییر درست نیست. در واقع همین امر فلسفه اصلی کتاب عادت های اتمی است. در اصل بجای اینکه به سمت اهدافتان حرکت کنید، به سمت مبدا سیستم رفتاری خود عقب نشینی می کنید. در این کتاب می توانید با استفاده از برنامه ای درست و کامل، به سمت اهداف تان پیش بروید.

مطالعه بیشتر: 10 کتاب برتر در زمینه علوم تربیتی : پرفروش ترین کتاب های سال

3 – کتاب فلسفی زندگی خود را دوباره بیافرینید

کتاب زندگی خود را دوباره بیفزایید

زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ یکی از بهترین کتاب های فلسفی است که در واقع مرجعی برای پاسخگویی به پرسش هایی است که همیشه در ذهن ما وجود داشته است و می توانیم نکات آموزنده بسیاری را از آن یاد بگیریم. اگر شما هم جزو افرادی هستید که جذب کسانی می شوید که با شما به سردی برخورد می کنند، یا اینطور فکر می کنید که اعضای خانواده یا دوستان نزدیک تان نمی توانند شما را درک کنند و تاکنون نتوانسته اید که نیازهای واقعی تان را شناسایی کنید، این کتاب می تواند راه حل تمام این مشکلات باشد. متاسفانه در برخی از ما ذهنیتی هست که با وجود اینکه خیلی ما را تشویق می کنند و از ما سپاس گذار هستند بازهم احساس رضایت نداریم و فکر میکنیم دیگران قدر دان زحمات ما نیستند. این کتاب فلسفی ، می تواند به ما در رها شدن از ترس، استرس و اضطراب و تنش های عصبی کمک کند. با خواندن این اثر با ارزش می توانید با پیروی از یک برنامه جامع و کاربردی تمام رفتارهای نا خوشایند و منفی تان را کنار بگذارید و احساسات مثبت خود را تقویت کنید.

4 – کتاب فلسفی چهل قانون ملت عشق

کتاب چهل قانون ملت عشق

کتاب چهل قانون ملت عشق اثر الیف شافاک یکی از بهترین آثار فلسفی است که توسط انتشارات نیک فرجام منتشر شده است. این کتاب رمانی عاشقانه و عارفانه را درباره مولانا و شمس به تحریر در آورده است. با خواندن آن می توانید دید ژرف تری نسبت به جهان پیرامون تان داشته باشید و دید زیباتر و بهتری به این دنیا داشته باشید. نام دیگر این کتاب ، ملت عشق است که یکی از پرفروش ترین کتاب های فلسفی در ترکیه می باشد و تا کنون بیش از 500 دفعه به زبان های مختلف ترجمه و چاپ شده است. یکی از این کشورها، ایران است که استقبال بی نظیری از این اثر داشته است. ملت عشق در واقع روایت گر عاشقی و رهایی است. در این رمان زنی می خوانیم که با وجودی که زندگی آرام و ساده ای داشته است به مرور با اندیشه های عارفانه در می آمیزد. در درون این داستان، ماجرای مولانا و شمس تبریزی بیان می آید، که با وجود پذشت قرن ها، هنوز هم از بهترین و زیباترین داستان هایی است که تا کنون شنیده اید.

درباره 10 کتاب برتر در زمینه موفقیت در کسب و کار بخوانید.

5 – کتاب فلسفی شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو

شازده کوچولو یکی از بهترین کتاب های فلسفی است که در قالب یک کتاب به زبان های فارسی، انگلیسی و فرانسوی توسط انتشارات راه معاصر به چاپ رسیده است. این اثر از معروف ترین و محبوب ترین آثار ادبی در دنیا بوده و توسط آنتوان دوسنت اگزوپری نوشته شده است. شازده کوچولو به عنوان پرفروش ترین کتاب فرانسوی زبان شناخته می شود و بهترین اثر ادبی فرانسه در قرن بیستم بوده است. فروش سالیانه این کتاب در جهان حدود یک میلیون نسخه است. نویسنده ای اثر سعی کرده است که تصورات خود را از عشق، دوست داشتن و زندگی در یک قالب سورئالیستی و با بیان فلسفی بنویسد. اگزوپری از نگاه کودکی که از سیاره ای ناشناخته به زمین آمده و پرسش های بیشماری از انسان ها و رفتارهایشان دارد، این داستان را نوشته اشت.

به همین خاطر است که شازده کوچولو مخاطبین بسیاری در میان کودکان و بزرگسالان دارد. این اثر فلسفی به گونه ای است که می تواند مخاطب را جذب خود کند. جملات بار ارزشی که در این کتاب می خوانید را باید با آب طلا نوشت، زیرا می تواند مسیر زندگی شما را به سمت بهتر شدن تغییر دهد. با وجود اینکه مخاطبین این اثر اغلب کودکان و نوجوانان هستند، اما همه افراد حتی بزرگسالان و افراد مسن هم می توانند از مطالعه این کتاب لذت ببرند. زیرا قلم اگزوپری به گونه ای است که می تواند در روح شما نفوذ کرده و شما را با استفاده از کلمات غرق در خواندن و درک عمیق نکات قابل تامل در آن کند.

6 – کتاب سه شنبه ها با موری

کتاب سه شنبه ها با موری

کتاب فلسفی سه شنبه ها با موری یکی از بهترین آثار ادبی در آمریکاست که توسط انتشارات نیویورک تایمز منتشر شده است. داستان جذاب این کتاب باعث شد تا در سال 1999 فیلمی به همین نام بر اساس آن ساخته شود. سه شنبه ها با موری بیانگر واپسین روزهای زندگی یک استاد بزرگ و تاثیر گذار است. فیلمی که از روی این اثر ادبی ساخته شده توانست جایزه گلدن گلاب را از آن خود کند. همچنین این فیلم برنده ده جایزه و دریافت عنوان هفت نامزدی را برای خود کسب کرد.

7 – کتاب فلسفی راز

راز اثر راندا برن یکی از بهترین کتاب های فلسفی است که توانسته است محبوبیت بسیاری در میان مخاطبین خود ایجاد کرده و در لیست کتاب های پرفروش در سال 2006 قرار بگیرد. این اثر ادبی درباره قانون جذب و راه رسیدن به اهداف و خواسته های انسان به ما راهکارهایی معرفی می کند. این کتاب که برگرفته از واقعیت است هم نام با برنامه مستندی است که راز نام دارد و در جای جای آن می توانید درباره اهمیت قانون جذب بخوانید. قانونی که شما را در رسیدن به اهداف تان کمک کند و اراده شما را برای تغییر سرونشت تان قوی نماید.

مطالعه بیشتر: بهترین کتاب های سیاسی : معرفی 10 کتاب برتر در زمینه سیاست

8 – کتاب فلسفی دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی

دنیای سوفی ، عنوان یکی از بهترین کتاب های فلسفی است که در قالب یک رمان با مزمون و موضوعی زیبا و دلنشین نکات آموزنده بسیاری را به مخاطبین خود منتقل می کند. دنیای سوفی یکی از آثار ادبی ارزشمند است که در کشورهای مختلفی مورد استقبال قرار گرفته است. این کتاب تا این لحظه به 59 زبان مختلف ترجمه شده است. مخاطبین آن بیشتر نوجوانان هستند اما برای بزرگسالان هم مناسب است و می تواند نظر آنها را جلب کند. این رمان روایتگر داستان دختری نروژی به نام سوفی آموندسن است که تقریبا 15 سال سن دارد که چندین نامه مرموز و عجیب از طرف شخصی که او را نمی شناسد دریافت می کند.

9 – کتاب فلسفی هنر شفاف اندیشیدن

کتاب هنر شفاف اندیشیدن

هنر شفاف اندیشیدن یکی از بهترین کتاب های فلسفی است که با بیانی شیوا و روشن، بر روی طرز فکر شما برای تصمیم گیری درباره موضوعات مختلف تاثیر می گذارد تا بتوانید بعد از مطالعه این کتاب ، بهتر تصمیم بگیرید و انتخاب درست تری داشته باشید. حتما برای شما هم پیش آمده است که بعد از مدتی که بر روی یک کار مشخص، زمان خود را صرف کرده باشید، ولی متوجه شده اید که اصلا ارزشش را نداشته است. یا کاری را انجام داده اید و دنبال کرده اید که می دانستید سودی برای شما ندارد. همه این کارها بیانگر این است که شما را دارای تعصبات فکری و خطاهای ذهنی هستید. خطاهایی که گاه ساده بنظر می رسند اما می توانند مدام در تفکرات شما تکرار شده و مانع رسیدن به اهداف تان باشند.

مطالعه بیشتر: بهترین اشعار مولانا

10 – کتاب فلسفی آدم های سمی

کتاب آدم های سمی

از بهترین کتاب های فلسفی می توان به “آدم های سمی” اثر لیلیان گراس اشاره کرد. این اثر ادبی فوق العاده را انتشارات آتیسا منتشر کرده است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با افرادی سرو کار داشته باشید که رفتار آنها، باعث بی نظمی در زندگی تان شده باشد. متاسفانه چنین افرادی در زندگی ما حضور دارند و خواسته یا ناخواسته با افکار منفی شان بر روی مسیر زندگی ما اثر می گذارند و مانع رسیدن ما به اهداف و آرزوهایمان می شوند. کتاب آدم های سمی ، در واقع شامل روش های کاربردی است که به ما کمک می کند تا افراد منفی باف را بشناسیم و در مقابل تلقین های منفی آنها مقاوم تر باشیم.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

چت در واتساپ تاپ تن ها
شروع چت در واتساپ